Články / Seriály

Unsound 2023: To nejlepší

Unsound 2023: To nejlepší

redakce | Články / Seriály | 09.10.2023

Geografický průsečík nové hudby si v tomto roce vybral téma Dada a nejen na něj se mu podařilo nachytat zase nové návštěvníky. Jaké vrcholy prožili krakovští znalci a jaké naopak nováčci? Shoda panuje například na Aunty Rayzor, která do kolen krátce po Unsoundu dostala i Prahu, ale pak také na PLF s Elvin Brandhi, před jejichž intenzivní show jsme si museli zakrývat oči. Do widzenia!

ANDREA BLAHOVÁ (HEARTNOIZE, THEREMIN)
Môj najobľúbenejší koncert Unsoundu bol paradoxne ten, na ktorý som sa nedostala. Doobedný set Julie Reidy zaplnil stupňovitú aulu starej krakovskej kliniky a pár minút po začiatku už bola snaha dostať sa dnu zbytočná. To však nebránilo mne ani ďalším desiatkam návštevníkov sedieť v chodbe pri otvorených dverách auly a nechať sa pohltiť zvukmi intímnych gitarových kompozícii. Za zmienku ďalej rozhodne stoja sety PLF, Kill Alters, Ziúr - Eyeroll with Elvin Brandhi, Iceboy Violet & Sander Houtkruijer a samozrejme bary mleczne!

DAVID ČAJČÍK (HEARTNOIZE, FULL MOON)
PLF
Ziúr
Aunty Razor
Rosa Pistola
JASSS b2b Emma DJ
Piernikowski

JAN STARÝ (PUNCTUM, JEDNOTA)
33EMYBW & Joey Holder
Aunty Rayzor
DJ K
Ambasada Śledzia
Pijalnia Wodki

fotogalerii & report z festivalu zhlédněte tady

NORA TŘÍSKOVÁ (HEARTNOIZE, FULL MOON)
Aunty Razor
Autechre
Iceboy Violet
Mabe Fratti
Rosa Pistola
Tirzah

SU (HEARTNOIZE)
PLF
Voice Actor
Keeley Forsyth
Autechre
Mabe Fratti
Ale Hop

Info

Unsound 2023
1. - 8. 10. 2023
Krakov, Polsko
web festivalu

foto © Michał Murawski

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Will Samson

redakce 20.02.2024

Jemný ambient Willa Samsona doplní dvojici Loscil & Lawrence English na zahajovacím večeru jedenáctého ročníku přehlídky Spectaculare.

Preview: Ment 2024

redakce 15.02.2024

Tradiční preview dala dohromady čtveřice redaktorů, která nás tam bude zastupovat, obsáhlejší report čekejte v jednom z následujících čísel magazínu.

Vstupní prohlídka: Personal Trainer

redakce 08.02.2024

Amsterdamská indierocková formace Personal Trainer kolem frontmana Willema Smita, která se v prosinci upsala labelu Bella Union, se po fluidním období ustálila na sedmi členech a takto se prezentuje i…

Nejlepší texty Full Moonu 2023

redakce 01.02.2024

Rozhovory s Fever Ray, Fvck_Kvlt a Benjaminem Clementinem, zamyšlení se nad raggaetonem a dalšími tématy v tom nejlepším, co jsme sklidili ve Full Moonu za minulý rok.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Od okraje k emancipaci

Julia Pátá 01.02.2024

Značná část úspěchu empowermentu ale spočívá i na našich bedrech a tom, jak kriticky budeme přistupovat k formování našeho individuálního pohledu na hudbu a kulturu obecně.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Bez hlavy a srdce (Merlin Sheldrake)

Štěpán Šanda 31.01.2024

Máme hlavy a srdce. Když vám useknu hlavu nebo nějak zastavím srdce, zemřete. Houby nic takového nemají, proto nám mohou ukázat cesty, jak se různě organizovat..., říká Sheldrake.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Kto sa bojí Elizabeth Grant? (Lana Del Rey)

Paulína Janičíková 30.01.2024

Lana Del Rey vychovala novú generáciu milovníkov hudby a textárov, ktorých sila a krása spočíva v zraniteľnosti a melanchólii.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Raggaeton a gender

Petra Kratochvílová 30.01.2024

Známé marketingové heslo „sex sells“ (ať už je pravdivé nebo ne), proniká do všech odvětví, takže i textaři a hudební producenti kalkulují s tím, že budoucí megahity je potřeba řádně…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Postrach okolí? (Fvck_Kvlt)

Michal Pařízek 30.01.2024

„To bude mega, v sobotu máme s The Wilderness takú miestnu akciu, to musíš vidieť,“ říká mi Denis skrz Zoom pár dní předtím, než první březnovou sobotu brzy ráno usedám…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Vtipy povoleny (Marina Herlop)

Zuzana Malá 29.01.2024

Mává rukama a mluví hlasitě, ale pod svým temperamentem skrývá ještě jednu bytost, tichou a introvertní. Utíká do přírody, kde nachází nadpozemské bytosti, se kterými pak tvoří hudbu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace