Reklama
Reklama

10 + 1 = Benji B. (BBC Radio 1)

02/3/2013
fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz

John Coltrane, Flosstradamus, FlyLo, Zomby, Raphael Saadiq... Benji B. evidentně není v hudebním vkusu žádné béčko.

Reklama

Rubrika 10 + 1 dá nahlédnout, co poslouchají muzikanti napříč žánry. Věkem i pohlavím. DJ a producent Benji B. dnes přijede pro pražského klubu Cross na Red Bull Music Academy Night Special. Benji je totiž člen týmu, který pořádá vysněné workshopy pro všechny talenty z branže elektronické hudby. Nastoupí v jednu v noci, mrkněte na www.redbull.cz/musicacademy nebo www.crossclub.cz pro více info. A co jeho (netradiční) 10 + 1? John Coltrane, FlyLo, Zomby, Flosstradamus, Raphael Saadiq... Benji B. evidentně není v hudebním vkusu žádné béčko.

1. Moodymann: Shades of Jae Tuto skladbu pouštím, abych zachránil party. Už není tak ohraná, jako před nějakými sedmi osmi lety. Ale je to stále ten hit, na který je spolehnutí.

2. TNGHT: Higher Ground

Moje aktuálně nejoblíbenější deska. Hymna loňského léta, karnevalový zvuk, skvělá atmosféra.

Reklama

3. Flying Lotus: Rickshaw

Tuto skladbu bych chtěl vydat na svém labelu. Rickshaw je track, která reprezentuje dobu, kdy mi Steve Lotus posílal cédéčka do rádia a já hrál jeho tracky opravdu často. Kdybych měl možnost podepsat ho na label, určitě to udělám.

Reklama

4. Zomby: Trapdoor

Voni neprávem opomíjená skladba. Zomby je jeden z největších talentů ve Velké Británii, který ještě na svoji šanci čeká. Jeho hudba je absolutně úžasná.

5. Inner City: Big Fun

Tohle bych zahrál na svatbě své tety. Nezlob se na mě, ale najdi mi jediného člověka, který tuto skladbu nemá rád!

Reklama

6. Clams Casino: Illest Alive

"Nejoblíbenější skladba od někoho, koho jsi objevil nedávno?" Hmmm... Vysamplovaná Björk a jeden z mých nejoblíbenějších producentů.

Reklama

7. Flosstradamus: Rollup (Baauer Remix)

Ideální festivalová skladba! Tento remix zaručeně zafunguje na každém letním festivale.

8. Switch feat Andrea Martin: I Still Love You Tuhle skladbu bych rád slyšel jako crossover. Je to jednoduchá, univerzální melodie, kterou hrají DJ ve všech hudebních žánrech. Jsem si jistý, že jako crossover by skvěle fungovala.

9. Symmetry: Blood Sport

Reklama

Hraju, když chci ukázat, že jsem elektronický fajnšmekr. Je to jedna z mých nejoblíbenějších desek loňského roku. Hudba k noční jízdě městem.

10. Raphael Saadiq: Skyy Dub (Deviation Edition)

Reklama

"Jakou skladbu bys zahrál při západu slunce na Ibize?" Tahle skladba vznikla speciálně pro klub Deviation a jeho radiovou show, je to přesně hudba pro tuto příležitost.

11. John Coltrane: A Love Supreme (Part 2: Resolution)

Co bych si nechal zahrát na pohřbu? Prosil bych si od začátku do konce tuto věc. A aby u ní všichni seděli. A pak šli společně na party. Díky.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama