Zprávy / Festivalové

Brutal Assault solí další kapely

Brutal Assault solí další kapely

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.01.2024

Do Josefovské pevnosti se po pěti letech vrátí death metaloví klasici Carcass. Spolu s nimi se můžete těšit i na pořádnou toxicky brutal death metalovou nálož od Cytotoxin. Z Belgie dorazí death/goregrind uragán Aborted a ze Švédska melodici Dark Tranquillity s jejich signature gothenburgským death metalem. Pomyslný death metalový kruh uzavřou jezdci apokalypsy Vltimas.

více o festivalu zde

Grindcorovou smršť rozpoutá americká banda Escuela Grind, doprovodí je američtí Misery Index a Rotten Sound se se svými mixy death-grindu a zkázu dokonají Pig Destroyer, kteří se právem řadí mezi jednu z nejuznávanějších grindcore kapel. Black metal bude v zastoupení amerických disharmoniků Akhlys, v undergroundu uznávaných Yellow Eyes a folkově psychedelických Hexvessel. Z gotické scény uvítá Brutal populární industriálně laděné Deathsars a post-punkově laděné Unto Others. Z temných bažin se vyhrabou finští melodici Kalmah a ze zámoří dorazí heavy-rock-metaloví Soil. Cynic, američtí „tech metalisti“ přivezou na Brutal speciální Focus set k reedici jejich ikonického debutového alba. Svou originální hudbu dovezou také 8-bitoví počítačoví Master Boot Records nebo brutálně upřímní post-hardcoroví Svalbard.


Do moshpitu se připravte skočit také na pořádnou dávku hardcoru, protože po šesti letech se na BA vrátí Madball. Poprvé na BA vystoupí také etablovaní Cancer Bats, Show Me the Body se svou jedinečnou a inovativní hudební identitou a This Is Hell, metal punk freaks známí pro svá intenzivní a energická živá vystoupení.

Info

Brutal Assault
7.–⁠10. 8. 2024
Pevnost Josefov, Jaroměř
Fb událost

foto © Nathaniel Shannon

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace