Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Barbora Hora

Tak daleko, tak blízko: Barbora Hora

redakce | Články / Seriály | 09.03.2023

Kam zajít ve štatlu? Tentokrát nám bude průvodcem po barech i tetovacích salonech Barbora Hora, brněnská písničkářka, která se „skrze citlivou feministickou optiku zaobírá nečekanými úskalími každodenního života i intimitou vztahů k druhým“. Hudebnice, která se kromě svého sólového projektu věnuje i slowcore/dreampopovému uskupení Whyohwhy, svou tvorbu představí v půli března v kasárenských garážích.


Co vidíš z okna?
Vnitroblok, spoustu cizích bytů.

Kam na snídani?
Brunch v Kafaře. Je to milé místo a bruchníkys mají vychytané.

Oblíbená vycházková trasa?
Ráda se brouzdám v Černých Polích nebo na Kraváku a vymýšlím si, kde bych tak bývala bydlela, kdybych zdědila po pratetě. Mám ráda funkcionalistické vily, kterých je po Brně spousta. Dá se naplánovat trasa podle Brněnského Architektonického Manuálu - už je to nějakej ten rok, co vzniknul, ale stránky furt frčí. Po Brně jsou označeny jednotlivé domy z BAMu čísly na chodníku a můžete si k tomu do sluchátek pustit audioprůvodce. Mají jednotlivé trasy a je to ideální na procházku.

Kde na kávu?
Institut paměti národa - fajn lidi, tiché místo, pouští tam dobrou muziku. Není to sice úplně typicky kavárenské prostředí, ale je fajn dát tomu šanci. SPOT je hodně cool místo, kde se dá felit, na limču nebo na kérku.

A na večeři?
Jsem trošku omezena tím, co jím a co ne, ale Kabinet a Die Küche jsou top. Pak Viet Tam - spousta vegan alternativ třeba i k pečené kachně, výborné tofu mňamky a tak. Taky Traubka. Tam jsem chodila na jídlo v mých echt teenage letech - mají tam topinku zasypanou zeleninou/ovocem a vaří do jedné ráno. To je hodně geniální pozdní večeře po nějakém tom pivku.


Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Kabinet Múz, HaDivadlo, Alterna. Dřív byl Bajkazyl velká srdcovka. To je Brno, ale pak jsou jiná místa. Budova 6 ve Veselí nad Moravou (tajný místo), tam jsou skvělí lidi a pořádají DIY koncerty. Prostor Ó / the unity is back v Praze na Prokopově, taky trošku schovaný před lidmi. Je to taková šílená svatyně, šílená v dobrém slova smyslu. To se musíte projít a najít si to, nejlíp když je tam nějaká poslechovka nebo pop-up. V Hradci Králové Ahoj Tattoo studio - nebyla jsem tam nikdy na dvaadvacet akcí, ale zvou si tam hudebníky a ve výkladní skříni dělají výstavy výtvarníkům. A jsou to moc milí lidi.

Kam se chodíš zašít?
Domů!

Kdyby ses měla přestěhovat, kde by to bylo?
Tybrďo, to by bylo míst. Určitě bych chtěla na chvíli zkusit Berlín. Aspoň na měsíc, prostě proto, abych mohla odškrtnout, že jsem zkusila být real life umělec. Taky bych se chtěla naučit ještě alespoň jeden jazyk a zatím mi vždycky nejlépe fungovalo se prostě odstěhovat na pár měsíců. Nebo Barcelona, ta mi hodně chybí. Ale vlastně by mi nevadilo se odstěhovat i někam do chalupy a zašít se před světem. Velmi si to idealizuju, ale líbilo by se mi jednoho dne mít slepice. Kamarádka měla chvíli v adopci slepici a říkala jí paní Bohumila Hrabalová. Bylo by fajn mít skupinu slepic pojmenovaných podle nějakých slavných lidí - Bohumila Hrabalová, Karla Gottová, taky Sandra Bullock nebo prostě slepča Drsňák (pozor, klove!).

Ideální dopravní prostředek?
Ideální je kolo, jen není ideální v Brně.

Info

Barbora Hora
Instagram

živě: Neue Welt + Marjari + Barbora Hora
17. 3. 2023, 19:00
Kasárna Karlín, Praha
fb event

foto © Lukáš Němeček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #106: „i'm helpless before the fire…“

Michal Pařízek 02.06.2023

„Existuje něco jako ‚kvalitní hudba‘? Pokud ano, jak je možné ji poznat?“ Tyto a podobně zvídavé otázky padaly při úterní debatě se studenty na pražském gymnáziu Na Zatlance.

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce 26.05.2023

Co vydalo a co chystá slovenské hardcore-punkové vydavatelství Analog Freaks?

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce 08.05.2023

Pražskou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují.

Šejkr #104: Kouzla paradoxů

Michal Pařízek 05.05.2023

Řeč dojde i na Marka Stewarta, smutná novinka o jeho odchodu vylezla ven zrovna během bratislavské akce. Vzpomenu si na desku Citizen Zombie, říkám to Bobovi a společně se tomu…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace