Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Barbora Hora

Tak daleko, tak blízko: Barbora Hora

redakce | Články / Seriály | 09.03.2023

Kam zajít ve štatlu? Tentokrát nám bude průvodcem po barech i tetovacích salonech Barbora Hora, brněnská písničkářka, která se „skrze citlivou feministickou optiku zaobírá nečekanými úskalími každodenního života i intimitou vztahů k druhým“. Hudebnice, která se kromě svého sólového projektu věnuje i slowcore/dreampopovému uskupení Whyohwhy, svou tvorbu představí v půli března v kasárenských garážích.


Co vidíš z okna?
Vnitroblok, spoustu cizích bytů.

Kam na snídani?
Brunch v Kafaře. Je to milé místo a bruchníkys mají vychytané.

Oblíbená vycházková trasa?
Ráda se brouzdám v Černých Polích nebo na Kraváku a vymýšlím si, kde bych tak bývala bydlela, kdybych zdědila po pratetě. Mám ráda funkcionalistické vily, kterých je po Brně spousta. Dá se naplánovat trasa podle Brněnského Architektonického Manuálu - už je to nějakej ten rok, co vzniknul, ale stránky furt frčí. Po Brně jsou označeny jednotlivé domy z BAMu čísly na chodníku a můžete si k tomu do sluchátek pustit audioprůvodce. Mají jednotlivé trasy a je to ideální na procházku.

Kde na kávu?
Institut paměti národa - fajn lidi, tiché místo, pouští tam dobrou muziku. Není to sice úplně typicky kavárenské prostředí, ale je fajn dát tomu šanci. SPOT je hodně cool místo, kde se dá felit, na limču nebo na kérku.

A na večeři?
Jsem trošku omezena tím, co jím a co ne, ale Kabinet a Die Küche jsou top. Pak Viet Tam - spousta vegan alternativ třeba i k pečené kachně, výborné tofu mňamky a tak. Taky Traubka. Tam jsem chodila na jídlo v mých echt teenage letech - mají tam topinku zasypanou zeleninou/ovocem a vaří do jedné ráno. To je hodně geniální pozdní večeře po nějakém tom pivku.


Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Kabinet Múz, HaDivadlo, Alterna. Dřív byl Bajkazyl velká srdcovka. To je Brno, ale pak jsou jiná místa. Budova 6 ve Veselí nad Moravou (tajný místo), tam jsou skvělí lidi a pořádají DIY koncerty. Prostor Ó / the unity is back v Praze na Prokopově, taky trošku schovaný před lidmi. Je to taková šílená svatyně, šílená v dobrém slova smyslu. To se musíte projít a najít si to, nejlíp když je tam nějaká poslechovka nebo pop-up. V Hradci Králové Ahoj Tattoo studio - nebyla jsem tam nikdy na dvaadvacet akcí, ale zvou si tam hudebníky a ve výkladní skříni dělají výstavy výtvarníkům. A jsou to moc milí lidi.

Kam se chodíš zašít?
Domů!

Kdyby ses měla přestěhovat, kde by to bylo?
Tybrďo, to by bylo míst. Určitě bych chtěla na chvíli zkusit Berlín. Aspoň na měsíc, prostě proto, abych mohla odškrtnout, že jsem zkusila být real life umělec. Taky bych se chtěla naučit ještě alespoň jeden jazyk a zatím mi vždycky nejlépe fungovalo se prostě odstěhovat na pár měsíců. Nebo Barcelona, ta mi hodně chybí. Ale vlastně by mi nevadilo se odstěhovat i někam do chalupy a zašít se před světem. Velmi si to idealizuju, ale líbilo by se mi jednoho dne mít slepice. Kamarádka měla chvíli v adopci slepici a říkala jí paní Bohumila Hrabalová. Bylo by fajn mít skupinu slepic pojmenovaných podle nějakých slavných lidí - Bohumila Hrabalová, Karla Gottová, taky Sandra Bullock nebo prostě slepča Drsňák (pozor, klove!).

Ideální dopravní prostředek?
Ideální je kolo, jen není ideální v Brně.

Info

Barbora Hora
Instagram

živě: Neue Welt + Marjari + Barbora Hora
17. 3. 2023, 19:00
Kasárna Karlín, Praha
fb event

foto © Lukáš Němeček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Kam na rajz s Michalem Vojcechem (Festival Habrovka)

redakce 27.05.2024

Michal Vojcech z festivalu Habrovka zve na tři letní festivaly a jeden podzimní koncert. Co to bude?

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace