Články / Rozhovory

Vstupní prohlídka: Small Town Life

Vstupní prohlídka: Small Town Life

redakce | Články / Rozhovory | 21.01.2020

Slovenská Šaľa má necelých dvaadvacet tisíc obyvatel. Místní rockeři Small Town Life se z maloměstské nudy snaží vymanit za pomoci buřičských devadesátkových kytar a songů, které atmosférou čerpají od Black Sabbath po Joy Divison. A daří se jim to dobře. Jejich eponymní EP je už dostalo na největší slovenský festival Pohoda, aktuálně dokončují debutové album. Na jaře se chystají objet společně s Guilty Echoes Česko a v rámci tour zahrají i na pražském křtu jejich aktuální desky Learning to Swim. A na závěr inzerát – kapela hledá basáka!

Co vás inspirovalo k hudebnímu stylu, který hrajete?
Jakub Spiszak: Asi zhluk všetkej muziky, čo mám rád, čiže kopec rokenrolu a ďalší kopec hudby, ktorá nie je rokenrol. V poslednej dobe je toho fakt málo, čo ma zaujalo. Čím ďalej tým menej mi vadí muzika, ktorú by som si dávnejšie nepustil, a tak objavujem nové svety.

Martin Fratrič: 2:52 až 3:40 v N.I.B od Black Sabbath. Potom sa už len nabaľovali ostatné dobré veci. Predtým som počúval fakt zlý slovenský a český rap, ktorý samozrejme dnes už nemá vplyv na môj hudobný štýl. Dúfam.

Philip Petison: Najviac asi moja najsilnejšia vlna puberty. Punkrock ako Black Flag či Bad Brains. Neskôr som objavil garažovejších Fidlar a tým som sa viacej dostal do garage soundu.

Čím se bavíte/živíte vedle hudby?
Jakub: Mám ešte ďalšie dve kapely, dva psíčky a jednu frajerku. Okrem toho mi zostáva čas akurát tak na spánok.

Martin: Pracujem full-time pre asistenčnú spoločnosť poisťovní. Občas sa tým (prekvapivo) dokonca aj bavím.

Philip: Popri škole som rád, že som, okrem toho skate, kreslím a tak. Snažím sa využiť voľný čas efektívne.

Co je nejhoršího na hraní v kapele?
Jakub: Ja mám rád všetko. Akurát niekedy ma serie, keď nedodržíme deadliny a potom sa všetko naťahuje a robí na poslednú chvíľu.

Martin: Jednoznačne vláčenie gearu. Neprináleží mi ale sťažovať sa, keďže ako jediný nešoférujem.

Philip: Že nemáme basaka a Jakub, keď je nasratý.


Co bezpečně rozhodí vaši pozornost?
Jakub: Hovno na topánke.

Martin Rozladená G struna.

Philip: Jakubova tvár, zlomená palička.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Jakub: Nejaké piuká. Nie som náročný, zjem hocičo, okrem strukovej fazule, z toho mi je naozaj zle. Nemám rád tiež vianočné šaláty na všetky spôsoby.

Martin: My sme skromní, poväčšinou sme radi, že nejaký backstage vôbec je, bez ohľadu na to či sa tam nachádza aj niečo jedlé. To už je potom len taká pridaná hodnota v akejkoľvek podobe.

Philip: Pivko a voda. Jedlo netreba, keď je pivo.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Jakub: Nástroje a gear. Rád sa s tým hrám a topím v tom. Vždy som mal strach z nahrávania v naozajstnom štúdiu, tak sa už dlhšiu dobu snažím robiť, čo sa týka tejto stránky, všetko sám. Ide to veľmi pomaly, lebo tie srandy stoja hrooozne veľa. Za posledné dva roky som si ale zadovážil konečne vlastné nástroje. Vždy som mal všetko len požičané z viacerých strán na dobu neurčitú.

Martin: Platím si svoju 1/6 z rodinného Spotify. Inak struny a raz za čas, keď sa plesknem po vačku, tak aj nejakú tú krabičku.

Philip: Dlžím za skúšobňu, takže bez komentára.

Jak byste charakterizovali současný svět ve třech větách?
Jakub: Prúser, až mi je smutno. Ale som rád, že existujú ľudia, ktorým svet nie je ukradnutý a idú hoc aj sami búrať čelom betónové steny, aby niečo zmenili. Tých fakt obdivujem.

Martin: Ľuďom hrabe. Niektorým. Ale inak to tu je fajn.

Philip: Som sklamaný, že sa spoločnosť neposúva dopredu, naopak cúvame 50 km/h. Frustrovaný ľudia, ktorí ma frustrujú svojou frustráciou. Beznádej.

Info

Small Town Life
fb kapely

Guilty Echoes (křest alba) & Fvtvre & Small Town Life
13. 2. 2020 19:00
Kabinet múz, Brno
fb událost

foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nela Klajbanová (LITR): Nechceme suplovat existující formáty

Jarmo Diehl 24.09.2021

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se na autorské a umělecké publikace a my se ptáme její šéfky.

Filip Kršiak (Elbe Dock): Ústí (do) Evropy

Viktor Palák 20.09.2021

Přijedou i Buchty, elita jódlování a tvůrci nejlepších domácích dokumentů. Rozhovor s ředitelem Filipem Kršiakem o cestě z velkoměsta do města – a do Evropy.

VickiKristinaBarcelona: Milujeme blešáky

Adéla Polka 17.09.2021

Skupina jako by se svým vzezřením přenášely při vystoupení do trochu jiné doby. Třicátá léta, New York, špinavé pajzly, vajgly a chlast. A Tom Waits.

Peter „Ryby“ Rybár: Pravý underground je charita

Richard Kutěj 07.09.2021

Jak funguje slovenský undergroundový label, kterému se daří držet krok se světem, jak vypadaly devadesátky na dark elektronické scéně? Nejen o tom je tento rozhovor.

Tomm Prochazka (Dirty Old Dogs): Umět nechat odejít to krásné

Jiří Přivřel 31.08.2021

O inspiracích a tvůrčím procesu, který vedl ke vzniku alba, jsme si povídali s frontmanem Tommem Prochazkou.

Filip Kubelka (Fraj): Absentuje tu tradícia navštevovať festival tohto typu

Jarmo Diehl 24.08.2021

Znáte slovenský region Gemer? Dobrá příležitost, jak ho poznat, se naskytne tento víkend, kdy se v Rimavské Sobotě odehraje festival Fraj.

February: Každá kapela si myslí, že je žánrově rozteklá

Michaela Šedinová 20.08.2021

Skupina February vydává své druhé album. Jejich hudba se pochopitelně vyvíjí – na nové desce si zkouší prvky math-rocku.

Pořadatelská: Pavel Trčka (Fujaré)

redakce 19.08.2021

Fujaré je dobrovolná občanská aktivita, Fujaré to baví, Fujaré se zajímá o svět, Fujaré nemá vlastní prostor, Fujaré je neziskovka.

Ivan Bierhanzl (Ostravské dny): Nejde o výdrž s dechem, ale sluchem

Jarmo Diehl 16.08.2021

Ostravské dny nejsou jistě tak masovou záležitostí, jako třeba Colours, ale jejich publikum je zasvěcené. O festivalu i dalších věcech promluvil Ivan Bierhanzl.

Milan Tesař (Radio Proglas): Naslouchat a reagovat

Michal Pařízek 02.08.2021

Centrum world music v Brně? Může být. S Milanem Tesařem o nové scéně Maratonu hudby, důležitosti hudebních cen i pozitivním efektu covidu na rádio.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace