Zprávy / Festivalové

Cool v plotě osciluje mezi žánry

Cool v plotě osciluje mezi žánry

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.05.2024

Město Písek se o víkendu ve dnech 13. až 14. září 2024 v rámci festivalu Cool v plotě promění v přehlídku umělců, kteří vystupují výhradně sólově.

Festival se odehrává na několika místech v historickém centru města Písku a přivádí tak návštěvníky do tak krásných lokalit Jihočeského kraje s jedinečným geniem jako je nádvoří galerie Sladovny nebo s ním sousedící nádvoří Prácheňského muzea a další. Letos vystoupí více než třicet umělců ze Španělska, Velké Británie, Polska, Slovenska a řada současných objevů z české scény. Tento rok budou mít návštěvníci možnost naslouchat nejen nadupaným tanečním beatům, zvukům kytarových riffů, improvizované hře na bicí, těremin, ale i například ambientní zvukové koláže s filmovou projekcí.

Na jubilejním 15. ročníku festivalu Cool v plotě vystoupí Pantha du Prince – německý elektronický producent, britský David Boulter, člen skupiny Tindersticks, se svou  hudbou obsahující také fragment z tvorby pro film, herec a hudebník Vladimír Javorský, charismatická indie popová zpěvačka a hudebnice Anna Vaverková, Dušan Černák – slovenský bubeník s osobitým herním projevem působící na jazzové a alternativní hudební scéně jako zjevení, zpěvačka a skladatelka Blanka Šrůmová, zakládající členka skupiny Tichá dohoda, polský zvukový mág Netsu se svou psychedelickou taneční elektronikou, písničkářka a zpěvačka Jana Vébrová. Dále vystoupí také Michal Skořepa, Petra Hermanová, Michal Kořán, Marie Ladrová Jaroslav Kořán, Katka Sarkozi, Andrea Šulcová a další.


Pestrý doprovodný program nabídne pro velké i malé návštěvníky interaktivní představení Báry Kláry. Z divadla ADHD se představí sólově Honza Pařil se svou melodramatickou hrou WC Story anebo příběh muže, který se chtěl jen vyčůrat. Na řadu přijde zajímavá debata s novinářkou a moderátorkou Rádia 1 Janou Kománkovou. Celostní muzikoterapii s tóny různorodých přirozeně laděných nástrojů vhodnou pro návštěvníky bez omezení věku obstará muzikoterapeutka Veronika Boulterová.

Info

Cool v plotě
13.–14. 9. 2024
Písek
Fb událost

foto © se svolením festivalu Cool v plotě

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Moody Moon Noize vol. 5: Kompletní program a jednodenní vstupenky

redakce 10.06.2024

Mezi nově zveřejněnými jmény se objevuje intenzivní punková čtveřice Deti nebo projekt Mezi patry klid, doprovodný program doplní například výstava fotografky Julie Hrnčířové.

Elektronický festival Rosnička na konci června

redakce 10.06.2024

Festival Rosnička se každoročně snaží objevovat tu nejčerstvější elektronickou muziku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace