Zprávy / Festivalové

Festival Holostok oživí pohraničí

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.05.2024

Umění, otevřenost, komunita. To všechno se spojuje ve festivalu Holostok, který v západočeském pohraničí tvoří prostor pro nezávislou kulturu, za kterou se každoročně sjíždějí stovky lidí. Multižánrový festival se uskuteční ve dnech 21. až 23. června 2024 v Holostřevech u Stříbra.

Program Holostoku je nabitý známými jmény české hudební scény, jako jsou I Love You Honey Bunny nebo Mutanti hledaj východisko, ale představí i lokální uskupení, které velká pódia teprve dobývají. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu žánrů od rocku, indie popu až po elektronickou hudbu nebo jazz. „Holostok je pro nás v kapele srdeční záležitost i bezpečné útočiště,“ říká Viktor Eberle, klávesista Marcel Gidote’s Holy Crab a jeden ze spoluorganizátorů festivalu. „Rodinná atmosféra i pečlivě vybraný program dávají dohromady festivalový zážitek, který jen tak někde nenajdete.“ Krabi se na stagi v areálu bývalé barokní fary objeví v sobotu večer. Kromě nich se představí třeba Treska Jednoskvrnná, Jiří Imlauf (Houpací koně) a svůj nový hudební projekt přiveze i Palma.


Kromě hudby festival nabízí prostor i pro milovníky divadla, poezie a umění v podobě několika představení, výstav, workshopů či slam poetry. Na své si i přijdou rodiny s dětmi, na které program nezapomíná. Nejen proto se kolem Holostoku stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Info

Holostok
21.–⁠23. 6. 2024
Holostřevy
Fb událost

foto © Ondřej Plecháč

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace