Reklama
Reklama

Hatti Vatti: Teď je publikum daleko víc soustředěný

19/4/2016

Jeho jedinečnou směs ambientu, autonomicu a "chytré" elektroniky máte šanci slyšet v rámci série ATMO, která pokračuje už zítra ve Vile Štvanice. Rozhovor s Hatti Vatti.

Reklama

Řada lidí po minulém ročníku festivalu Shotgun vychvalovala polského producenta Piotra aka Hatti Vatti do nebes, jedno z nejoriginálnějších vystoupení festivalu, říkalo se. Jeho jedinečnou směs ambientu, autonomicu a "chytré" elektroniky máte šanci slyšet v rámci série ATMO, která pokračuje už zítra ve Vile Štvanice. Pročež se organizátoři Pierre Urban a Josef Sedloň umělce zeptali...

Nedávno jsi přidával na svůj facebook fotky z Grónska. Cos tam dělal?

Hrál jsem tam na skvělém festivalu Sisimiut v západním Grónsku. Ohromně zajímavé místo.

Co si myslíš o polské alternativní scéně. Cítíš nějaké změny nebo posun?

Reklama

Velký změny. Pamatuju, kde byla polská elektronické scéna před deseti lety. Bylo tady pár producentů v celé zemi. Teď je publikum daleko víc soustředěný. Myslim, že je to super a je cítit podpora místních hudebníků, alternativní scéna je teď obrovská. Máme hodně dobrých labelů, promotérů, klubů a samozřejmě publikum, který chodí na všechno od drum and bassu přes hip hop až po postrock.

Ptám se, protože oblíbenost elektronické hudby nebo obecně alternativní scény registruju. Máte mimo jiné skvělé festivaly jako Off, Up to Date nebo Nowa Muzyka.

Reklama

To jsou hudební svátky. Jsem hodně rád, že tyhle festivaly máme. Jsou otevřený celýmu světu a byla opravdu radost na všech třech hrát.

Původně jsi začínal v punkové kapele Gówno a momentálně se věnuješ i jiným žánrům.

Mám teď několik projektů. Kromě Hatti Vatti ještě HV/Noon, což je spolupráce s Mikolajem Bigajakem, který dříve působil třeba v partě Grammatik. Další je FFRANCIS. To je společný projekt se zpěvačkou Misiou Furtak a ještě tento rok chceme vydat debutové album. A pak ještě Nanook of the North, tam už je deska téměř hotová. A ještě pracuju na dvanáctipalcovém vinylu s mým oblíbeným polským raperem Hadesem.

Jaký byl tvůj hudební vývoj?

Reklama

Vždycky jsem se řídil podle intuice a momentální emoce. Žánrově se nijak neomezuju. Prostě vždycky tvořím zrovna to, co mě baví.

Tvoje album Worship Nothing je soustředěné, hluboké a introvertní. Co tě během skládání ovlivnilo?

Reklama

Bylo to spojení všeho. Každopádně původní myšlenka byla introvertní, různé emoce spojené s nočním životem ve velkoměstě.

Před tebou hráli na večírcích ATMO Loscil, Synkro nebo Rafael Anton Irisarri. Jaký bude tvůj set?

Bude to takový průřez mojí ambientní tvorbou spojený s improvizací.

Co víš o Praze a už jsi koukal na Vilu Štvanice?

Reklama

V Praze jsem byl opravdu hodněkrát. Je to jedno z mých nejoblíbenějších měst a jsem velký fanoušek místní kultury, knih, jídla a nápojů. Vila Štvanice vypadá velmi zajímavě. Nemůžu se dočkat.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama