Zprávy / Nové desky

Nové album Boost

Nové album Boost

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.03.2024

Plzeňští Boost přicházejí se svou druhou deskou. Kapela se po lehkých personálních změnách nebála odklonit od zavedených vzorců a Flesh & Bones možná překvapí všechny, kdo by čekali, že Boost budou hrát na jistotu.

Tvrzení samotné kapely (byť lehce nadsazené), že nová deska už “není moc hardcore” je ale potřeba brát s rezervou a i zde uvést na pravou míru. Protože od první skladby je jasné, že jestli nahrávka něco nepostrádá, je to tvrdý groove, který dovedli k dokonalosti už v roce 1989 Cro-Mags se svou deskou Best Wishes. Boost sice zdaleka nepracují s tak metalovým respektive crossover feelingem, ale i jejich spolupráce rytmické a riffové sekce je fenomenální a alfou a omegou celého alba.

Právě toto pojetí hardcoru je u nás téměř neznámou a to hlavně proto, že drtivá většina pokusů o inspiraci NY hardcorem končí u vidláckého hopsání. U Flesh & Bones sice budete skákat taky, s jakýmkoliv jednoduchým pachtěním nemá ale vůbec nic společného. To podtrhují i texty a projev zpěváka Michala Šlesingera, který si našel hlasovou polohu, která nepostrádá tvrdost a razanci, ale zároveň křečovitě netlačí na pilu. Některé zajímavé melodičtější momenty odkazují k současným kapelám jako např. Higher Power, protože i Boost v nich neztrácí výše zmíněný a tolik důležitý groove, naštěstí ale zároveň taky neztrácí čas podbízivými melodickými vokály.


O zvuk se při nahrávání postaral Jiří Káňa (True Fir, Hissing Fauna) v pražském Sonic Library Studio. Finální tečku v podobě masteru dodal desce Jan Šamánek aka talk=trouble. Flesh & Bones vyšlo na Day After Records v úterý 12. března 2024 jako digitál a na černém vinylu v klasické obálce s insertem a 3D brýlemi.

Info

Boost – Flesh & Bones (Day After Records, 2024)
Bandcamp kapely

foto © Louis Gängler

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Nové album Přetlak věku

redakce 04.05.2024

Jako kdyby Penguin Cafe Orchestra (producent Brian Eno) utvořilo fúzi s českým folkem 80. let a začalo tvořit písničky opatřené poťouchlými texty těžícími z tradice nonsensu i „malých témat“.

mezi patry klid debutují

redakce 03.05.2024

Tvůrci vítězného songu výzvy Bastl Electronic Track na své desce definují žánr hyperfolk trap.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace