Zprávy / Pozvánky

Czech Music Crossroads znovu v Ostravě

Czech Music Crossroads znovu v Ostravě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.07.2016

V tradičním termínu těsně před festivalem Colours of Ostrava se již potřetí do severomoravské metropole sjedou na dva dny přední zahraniční hudební publicisté, pořadatelé, agenti a další odborníci. V rámci akce Czech Music Crossroads s podtitulem "Hudba od Baltu po Dunaj" zaplní Důl Hlubina 12. a 13. července prezentace a panelové diskuse na aktuální témata, workshopy pro hudebníky a koncerty kapel z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, které vybraly poroty odborníků z daných zemí. Role organizátora se opět ujal festival Colours of Ostrava s finanční podporou Ministerstva kultury, statutárního města Ostravy a ve spolupráci s Moravskoslezským krajem. Partner: Czech Tourism. Generální partner: ArcelorMittal Ostrava.

"Czech Music Crossroads pokračuje ve svém úsilí prezentovat hudbu zúčastněných zemí, tentokrát nově s Maďarskem. Nejedná se o samoúčelný krok, posun z české na mezinárodní platformu přináší zvýšení prestiže i zájmu zahraničních odborníků. Z Czech Music Crossroads se tak stává významná evropská hudební platforma," říká na úvod jeden z pořadatelů Jiří Moravčík. "Letos se přehlídka orientuje na world music, akustickou hudbu, folk a jazz," upřesňuje. Czech Music Crossroads je otevřen nejen zahraničním hostům, ale také českým hudebníkům, promotérům, agentům, festivalovým organizátorům a široké veřejnosti. Součástí bude také speed dating – osobní konzultace, na kterých mohou hudebníci či manažeři kapel získat rady od světově respektovaných profesionálů. Na večerních showcasových koncertech se kromě třech vybraných interpretů z každé země jako speciální host představí kapela Zrní.


Česká porota Sedmi statečných pro letošní rok nominovala skupinu Ponk, která byla vybrána do letošního oficiálního programu největšího světového veletrhu world music WOMEX, akustické trio Malina/Liška/Nejtek a česko-francouzskou skupinu Rêve Général. Polsko budou reprezentovat mezinárodně proslulé skupiny Psio Crew, Lautari a Vołosi. Z Maďarska dorazí skupiny Romengo, zahajovací kapela loňského veletrhu WOMEX, Cimbaliband a Buda Folk Band. Slovensko vysílá na showcase Trojku Zuzany Homolovej, Capre a Rusín Čendeš Orchesra. "Nejde o přehlídku začínajících talentů, nýbrž o umělce, kteří mají šanci překročit jazykovou bariéru, bez ohledu na délku profesionální praxe," doplňuje Jiří Moravčík.


Z letošních zahraničních hostů přijedou například Gerald Seligman, dlouholetý producent EMI a ředitel veletrhu WOMEX, Derek Andrews, umělecký ředitel Mundial Montreal z Kanady, Barak Weiss, festivalový organizátor z Izraele, Riitta Huttunen, bývalá ředitelka finské exportní kanceláře Music Finland, která v současné době vede mezinárodní propagaci pro skupinu Värttinä, Cristina Fina za Medimex a La Notte della Taranta z Itálie, Juan Antonio Vázquez & Araceli Tzigane, redaktoři rozhlasového pořadu Mundofonias a zakladatelé světového žebříčku Transglobal World Music Chart, Arnulf Den Boesterd za distributora českých CD v západní Evropě Xango Music, Jun-Lin Yeoh, umělecká ředitelka Rainforest Festival Borneo, Edgar Jacob za label Cumbancha, nebo David Ibañez, umělecký ředitel Fira Mediterrània de Manresa.

Těžiště konference se po loňském ročníku ještě více přesouvá k hudebnímu exportu, což je u nás oblast zanedbávaná, leč pro rozvoj domácí hudební scény potřebná,“ uvádí Petr Dorůžka, mezinárodně respektovaný hudební publicista a autor programu konferencí. Odborníci budou prostřednictvím interaktivních kurzů školit hudebníky – společně s showcasovými účinkujícími z partnerských zemí – jak se prosadit v mezinárodní konkurenci. Zúčastní se i zahraniční specialisté z oblasti distribuce, kteří mají dlouholeté zkušenosti s šířením českých nahrávek na mezinárodním trhu. Vstupné na konferenci je 500,- Kč na dva dny a 350,- Kč na jeden den. Zahrnuje veškeré materiály, CD sampler a vstup na showcase koncerty. Jednodenní vstupné na všechny večerní showcasové koncerty je 200,- Kč. Studenti a akademičtí pracovníci mají 20% slevu (u vstupu je potřeba se prokázat průkazem ISIC, ITIC nebo jiným dokladem, potvrzujícím studium či pedagogickou činnost). Držitelé vstupenky či identifikační pásky Colours of Ostrava mají vstup na koncerty zdarma.

Info

Czech Music Crossroads 2016
12. - 13. 7. 2016
Dolni Oblast Vitkovice Hlubina, Ostrava
Vstupné: 350,- den / 500,- dva dny

www.facebook.com/events/574682782684067
www.facebook.com/czech.music.crossroads
www.facebook.com/colours.of.ostrava

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Srpnové Fource Live se stěhují

redakce 11.07.2020

Koncertní série Fource Live představí Aiko, Teepee, Ai Fen, Khoibu a přesouvá termín koncertu Metronomy na jaro.

Sophia v Underdogs!

redakce 10.07.2020

Jen málo muzikantů má štěstí na takový „život po životě,“ jako Robin Proper-Sheppard.

Koncert pro Sedmičku s New|Old, Krang a Burning Steps

redakce 10.07.2020

Provozní klubu se rozhodli, že ve spolupráci s českými kapelami, spřízněnými s Klubem 007, uspořádají do konce roku 2020 víkendové koncerty.

Explicit opakuje zrušený březnový line up a dává šanci méně známým DJs

redakce 09.07.2020

Explicit sound se po dlouhé době představí v samostatných setech jako Dj De, Vinfield a Krabs, který má před sebou zároveň svoji první live show.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.