Zprávy / Úplňkové

Full Moon #143: Co je to láska?

Full Moon #143: Co je to láska?

redakce | Zprávy / Úplňkové | 08.03.2023

Březnový Full Moon patří zejména lásce, byť možná lásce mnohem přímočařejší a otevřenější, než bývá zvykem. „Projevovat lásku druhé osobě stojí hodně úsilí a času. A taky musíte hodně riskovat a být otevření, abyste o sobě zjistili to podstatné a pak byli vůbec schopní být zamilovaní nebo milovat. To je úplný opak myšlenky rychlé komerční lásky, jak se dnes prezentuje,“ říkají v titulním rozhovoru Karin Dreijer alias Fever Ray, kteří (nejen) na lásku upozorňují skrze svérázné masky mutantů, zrůd nebo mimozemšťanů. V žádném případě to ale neznamená, že jejich cit není dostatečně hluboký, upřímný nebo intenzivní, možná právě naopak. Full Moon #143 je zasvěcený všem radikálním romantikům a vychází ve středu 8. března v rozsahu o 112 stranách.


Titulní téma otevírá zmíněný rozhovor, jeden z mála, co Fever Ray ke svému novému albu poskytli. Mezi dalšími texty se objevují zamyšlení nad albem Radical Romantics, komentovaná diskografie Fever Ray a dua The Knife, kde dříve působili, nebo rubrika Na vlastní oči. V té rozmanitou klipovou tvorbu (nejen) Fever Ray komentuje americká režisérka Jay Walker, mj. tvůrkyně hudebních videí pro Katarziu nebo Lazera Vikinga. Nechybí ani profil spolupracovníka Fever Ray Vessela, spekulativní playlist složený z love songů bez mýtu lásky nebo tradiční rubrika Moonfive, představující další tvorbu švédského výtvarného umělce Martina Falcka, stálého spolupracovníka Fever Ray.

V dalším obsahu březnového čísla se objevují reporty ze zahraničních festivalů CTM nebo Eurosonic Noorderslag, vzpomínka na slavné album The Disintegration Tapes amerického umělce Williama Basinského či profil běloruské skupiny Союз. Tradiční páteř vydání tvoří rozhovory. Protagonistou jednoho z nich je v Praze usazený hudebník Toyota Vangelis, jehož album Výklopný světlomety vyšlo v únoru pod značkou Full Moon Forum, v dalších na otázky redaktorů odpovídají například španělská umělkyně Marina Herlop, Ravenna Hunt-Hendrix z věhlasné blackmetalové skupiny Liturgy nebo členové domácích formací FDK, Mydy nebo Chorobopop.


Albem měsíce se stala novinka ruské hudebnice a producentky Kate NV, mezi dalšími recenzemi najdeme například desky Ivy Z, Billy Nomates, Laibach, Moonlight Benjamin, Miss Grit, Young Fathers, Zrní nebo Algiers. Neschází ani recenze nových filmů, knih nebo televizních seriálů, stejně jako oddíl Galerie, v němž je představena nová výstava fotografky Julie Hrnčířové, aktuálně nominované na cenu Czech Grand Design. Samozřejmostí je vzpomínková rubrika vyprávějící příběhy slavných písní, tentokrát věnovaná baladě Martha od Toma Waitse, podobně jako další pravidelné rubriky Radio FM, Preview, Do černého nebo Protokol.

Důležitá data:
14. 3. 2023 – křest alba Toyota Vangelis – Výklopný světlomety – Kabinet Múz, Brno + Tokyo Drift – křest alba Scorpio Season + hosté
30. 3. 2023 – křest alba Post-hudba – My všichni tady a teď – Fuchs 2, Praha + Dukla
6. 4. 2023 – vychází Full Moon #144

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #143 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Nina Andersson

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Full Moon #154 na Spotify

redakce 07.03.2024

Holky v punku, Bibione, Nadine Shah a spoustu dalšího.

Full Moon #154: Holky v punku

redakce 22.02.2024

Titulní téma je věnováno holkám v punku. V punku nikoli žánrovém, ostatně i jeho vnímání se v průběhu let notně měnilo, ale ve smyslu postoje, vzdoru, protestu.

Ment Moon 2024 na Spotify

redakce 19.02.2024

Festival hraje především na objevování nových tváří (nejen) postjugoslávského a balkánského undergroundu. Pojďte se s námi připravit na narozeninový Ment s naším playlistem!

Od chaosu a hluku k síle písně. Chief Bromden v březnu vydají novou desku

redakce 02.02.2024

Pětice hudebníků z eklektických hudebních kruhů se na novém albu stává něčím větším než jen součtem svých částí.

Moody Moon Noize vol. 5: Jezero, lázně a extáze. Podruhé v Chomutově.

redakce 31.01.2024

Loňská edice oživila hned několik pozoruhodných prostor v městském centru, pro aktuální ročník pořadatelé slibují další exkluzivní lokace – například Kamencové jezero nebo Městské lázně.

Full Moon #153 na Spotify

redakce 17.01.2024

Olivia Rodrigo, redakční žebříčky, TikTok. A taky playlist!

ESNS Moon 2024

redakce 16.01.2024

Program letošního ročníku festivalu Eurosonic Noorderslag vypadá vskutku mocně, koncentrace nových jmen, hvězd, starých známých a kamarádů je pozoruhodná.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace