Zprávy / Úplňkové

Full Moon #143: Co je to láska?

Full Moon #143: Co je to láska?

redakce | Zprávy / Úplňkové | 08.03.2023

Březnový Full Moon patří zejména lásce, byť možná lásce mnohem přímočařejší a otevřenější, než bývá zvykem. „Projevovat lásku druhé osobě stojí hodně úsilí a času. A taky musíte hodně riskovat a být otevření, abyste o sobě zjistili to podstatné a pak byli vůbec schopní být zamilovaní nebo milovat. To je úplný opak myšlenky rychlé komerční lásky, jak se dnes prezentuje,“ říkají v titulním rozhovoru Karin Dreijer alias Fever Ray, kteří (nejen) na lásku upozorňují skrze svérázné masky mutantů, zrůd nebo mimozemšťanů. V žádném případě to ale neznamená, že jejich cit není dostatečně hluboký, upřímný nebo intenzivní, možná právě naopak. Full Moon #143 je zasvěcený všem radikálním romantikům a vychází ve středu 8. března v rozsahu o 112 stranách.


Titulní téma otevírá zmíněný rozhovor, jeden z mála, co Fever Ray ke svému novému albu poskytli. Mezi dalšími texty se objevují zamyšlení nad albem Radical Romantics, komentovaná diskografie Fever Ray a dua The Knife, kde dříve působili, nebo rubrika Na vlastní oči. V té rozmanitou klipovou tvorbu (nejen) Fever Ray komentuje americká režisérka Jay Walker, mj. tvůrkyně hudebních videí pro Katarziu nebo Lazera Vikinga. Nechybí ani profil spolupracovníka Fever Ray Vessela, spekulativní playlist složený z love songů bez mýtu lásky nebo tradiční rubrika Moonfive, představující další tvorbu švédského výtvarného umělce Martina Falcka, stálého spolupracovníka Fever Ray.

V dalším obsahu březnového čísla se objevují reporty ze zahraničních festivalů CTM nebo Eurosonic Noorderslag, vzpomínka na slavné album The Disintegration Tapes amerického umělce Williama Basinského či profil běloruské skupiny Союз. Tradiční páteř vydání tvoří rozhovory. Protagonistou jednoho z nich je v Praze usazený hudebník Toyota Vangelis, jehož album Výklopný světlomety vyšlo v únoru pod značkou Full Moon Forum, v dalších na otázky redaktorů odpovídají například španělská umělkyně Marina Herlop, Ravenna Hunt-Hendrix z věhlasné blackmetalové skupiny Liturgy nebo členové domácích formací FDK, Mydy nebo Chorobopop.


Albem měsíce se stala novinka ruské hudebnice a producentky Kate NV, mezi dalšími recenzemi najdeme například desky Ivy Z, Billy Nomates, Laibach, Moonlight Benjamin, Miss Grit, Young Fathers, Zrní nebo Algiers. Neschází ani recenze nových filmů, knih nebo televizních seriálů, stejně jako oddíl Galerie, v němž je představena nová výstava fotografky Julie Hrnčířové, aktuálně nominované na cenu Czech Grand Design. Samozřejmostí je vzpomínková rubrika vyprávějící příběhy slavných písní, tentokrát věnovaná baladě Martha od Toma Waitse, podobně jako další pravidelné rubriky Radio FM, Preview, Do černého nebo Protokol.

Důležitá data:
14. 3. 2023 – křest alba Toyota Vangelis – Výklopný světlomety – Kabinet Múz, Brno + Tokyo Drift – křest alba Scorpio Season + hosté
30. 3. 2023 – křest alba Post-hudba – My všichni tady a teď – Fuchs 2, Praha + Dukla
6. 4. 2023 – vychází Full Moon #144

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #143 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Nina Andersson

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #142 na Spotify

redakce 19.02.2023

Čtěte únorové vydání s tradičním playlistem.

Post-hudba na novém albu popisuje realitu dnešních třicátníků

redakce 13.02.2023

Po tradiční dvouleté odmlce se elektronické duo post-hudba vrací s novou deskou, pojmenovanou My všichni tady a teď.

Full Moon #142: John Cale znovu zasahuje

redakce 06.02.2023

O titulním tématu únorového čísla nebylo nejmenších pochyb, Full Moon #142 věnovaný Johnu Caleovi vychází v pondělí 6. února.

Toyota Vangelis: Pátrání po euforii

redakce 27.01.2023

V Praze usazený digitální písničkář Václav Peloušek přichází s debutovým albem Výklopný světlomety.

Full Moon #141 na Spotify

redakce 15.01.2023

Lednové číslo magazínu Full Moon čtěte s hudbou v zádech!

Full Moon #141: Africké klenoty

redakce 06.01.2023

Lednové číslo se ohlíží za minulým rokem, výroční obálku ovládly africké klenoty. Nyege Nyege.

Full Moon #140 na Spotify

redakce 19.12.2022

Prosincový Full Moon věnoval titulní téma skupině Kalle a celé táborské scéně. Začněte playlistem!

Radio FMz: Tokyo Drift, Arca i Habibi

redakce 14.12.2022

Výroční žebříčky jsou za rohem a venku tolik písniček. Která byla nejlepší?

Full Moon #140: Za hřmotu Žižkova bubnu

redakce 08.12.2022

Prosincový Full Moon je věnován nejen dvojici Kalle, ale celé hudební scéně malebného jihočeského města Tábor.

Radio FMz: Stormzy s novou deskou, Annet X a další novoty

redakce 30.11.2022

Stormzy si selfíčkem s Taylor Swift připravil živnou půdu pro vydání nové desky This Is What I Mean, na které ceníme nejen titulní track, ale i autorský posun a bangery.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace