Zprávy / Pozvánky

Josefina Dusk a Dmitrievna křtí

Josefina Dusk a Dmitrievna křtí

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.08.2022

Spojuje je elektronika. Tanec. Drzost. Na společném dvojkřestu představí Josefina Dusk nové EP Šklabuník (my jellyfish) a Dmitrievna debutové LP Parazit. Večer začne vystoupením německé zpěvačky a producentky DVDV a o sladkou, ale zároveň tvrdou třešničku na závěr se postará DJ Nos.

Zpěvačka a producentka Josefina Dusk proměňuje pocity úzkosti a paniky v hravě dystopickou elektroniku s temnou a manickou vílí energií. V Bike_Jesus představí své druhé EP Šklabuník (my jellyfish). Naváže tak na silný debut z minulého roku Virtues of the Necessary. Do povědomí posluchačů v Česku jí pomohla i úspěšná účast v pořadu Startér od Radia Wave.

Svou vášeň pro hudební produkci objevila Dmitrievna během svého dlouholetého pobytu v Berlíně. Místní scéna silně ovlivnila styl česko-ukrajinské zpěvačky a producentky, která od té doby tančí na hraně tvrdého techna a popu. Její první EP Hystericus vyšlo na labelu NAPP Records umělkyně Catnapp. Poté následovalo Eterno Retorno a teď se vrací s debutovýḿ albem Parazit. Německá multidisiplinární umělkyně DVDV usazená v Berlíně otevře večer originální kombinací ambientu, elektroniky a andělského hlasu. V Česku tak vystoupí vůbec poprvé. Pražský selekta DJ Nos, kterého můžete znát z večírků Whiskas by probudil i mrtvolu. Libuje si v hard dance a neorave a dvojkřest v Biku vygraduje do divokého finiše.

fotogalerie z vystoupení Josefiny v Brně zde

Info

Josefina Dusk + Dmitrievna
4. 8. 2022 18:00
Bike_Jesus, Praha
Fb událost

foto © Adéla Michalčíková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace