Zprávy / Nové desky

Podzimní deskobraní u Meteorismo

Podzimní deskobraní u Meteorismo

redakce | Zprávy / Nové desky | 15.09.2017

Je tu podzimní dávka hudebních a zvukových dobrodružství na labelu Meteorismo. Tentokrát vše na fyzických nosičích. Dvakrát kazeta a jednou výpravný vinyl s katalogem v krásné kartonové krabici. Vše samosebou také jako download za name-your-price na Bandcampu. Pardubické freejazové komando Frisk, psychedelické trio The Mond a k tomu druhý díl katalogu sochaře Martina Janíčka, který vyrábí jen takové objekty, na které se dá zahrát. Boxem, obsahující vinyl, CD i katalog navazuje Meteorismo po dvaceti letch na kompaktní disk Katalog, mapující Janíčkovy práce z 90. let. Vydání podpořilo Ministerstvo kultury ČR.


Druhé album Tichá invaze mezinárodního tria The Mond, které tvoří Petr Vrba, Pasi Mäkelä a Ken Ganfield, je neuchopitelná směs home made futuro jazzu, abstraktní elektroniky a psychedelických vesmírných rytmů. Pardubická jazzcorová nakládačka Frisk nahrála v Divadle 29 několik drtivých power free jazzových improvizací. Vyplatí se vidět naživo, ale než se vám to podaří, stahujte a poslouchejte Science Friction. Martin Janíček hraje na své nástroje-objekty ve svém ateliéru na kraji Prahy. Nahrávka také k mání v podobě katalogu uloženém v papírovém boxu spolu s vinylem a CD. Pokračování CD Katalog, které mapovalo Martinovy aktivity na pomezí hudby, sochařství a performance v 90. letech. Dřevěné sochy, staré nádrže, natažené struny, smyčce a paličky.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Tramhaus - nový singl i klip

redakce 24.05.2024

Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace