Zprávy / Nové desky

Podzimní deskobraní u Meteorismo

Podzimní deskobraní u Meteorismo

redakce | Zprávy / Nové desky | 15.09.2017

Je tu podzimní dávka hudebních a zvukových dobrodružství na labelu Meteorismo. Tentokrát vše na fyzických nosičích. Dvakrát kazeta a jednou výpravný vinyl s katalogem v krásné kartonové krabici. Vše samosebou také jako download za name-your-price na Bandcampu. Pardubické freejazové komando Frisk, psychedelické trio The Mond a k tomu druhý díl katalogu sochaře Martina Janíčka, který vyrábí jen takové objekty, na které se dá zahrát. Boxem, obsahující vinyl, CD i katalog navazuje Meteorismo po dvaceti letch na kompaktní disk Katalog, mapující Janíčkovy práce z 90. let. Vydání podpořilo Ministerstvo kultury ČR.


Druhé album Tichá invaze mezinárodního tria The Mond, které tvoří Petr Vrba, Pasi Mäkelä a Ken Ganfield, je neuchopitelná směs home made futuro jazzu, abstraktní elektroniky a psychedelických vesmírných rytmů. Pardubická jazzcorová nakládačka Frisk nahrála v Divadle 29 několik drtivých power free jazzových improvizací. Vyplatí se vidět naživo, ale než se vám to podaří, stahujte a poslouchejte Science Friction. Martin Janíček hraje na své nástroje-objekty ve svém ateliéru na kraji Prahy. Nahrávka také k mání v podobě katalogu uloženém v papírovém boxu spolu s vinylem a CD. Pokračování CD Katalog, které mapovalo Martinovy aktivity na pomezí hudby, sochařství a performance v 90. letech. Dřevěné sochy, staré nádrže, natažené struny, smyčce a paličky.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stroon vydáva hudbu so svojským rukopisom

redakce 23.02.2020

Sám svoj prístup k hudbe označuje slovami ako zasnenosť, kontemplácia, snaha o beztiažovosť, či konceptualita.

Písničkář Homes debutuje deskou Lufu

redakce 21.02.2020

Mladý písničkář a producent Homes debutuje s melancholickou, osmiskladbovou nahrávkou Lufu, kterou si sám mixoval.

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se hlásí o pozornost český producent katsa.theo.

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

redakce 13.02.2020

Track stylisticky navazuje na její předchozí tvorbu, s výraznější industriální atmosférou a ostrým feministickým podtextem.

David Pomahač vypráví příběhy o cestách ze tmy do světla

redakce 13.02.2020

Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v jeho tvorbě.

Virtuální zpěvačka Nivva vydává debutové EP

redakce 12.02.2020

Nivva je virtuální hudebnice, digitální bytost. Debutové EP Easy vydává na labelu Bad Names.

Nina Kohoutová debutuje singlem Blue Sunray

redakce 12.02.2020

Tématem její autorské hudební prvotiny je vztah se starší sestrou, která se neočakávaně osamostatnila a následně stala matkou.

Coals představují nový singl Pearls

redakce 11.02.2020

Kasia Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowsky aka Coals chystají na březen zbrusu novou desku docusoap, kterou uvádí první singl.

Bare Escape debutují u Kabinet Records

redakce 29.01.2020

Brno i celá česká alternativní hudební scéna dostala do žil transfuzi divoké krve. Nová kapela neznamená nutně nové tváře.