Zprávy / Pozvánky

Selah Sue se Smetanou. Emmou.

Selah Sue se Smetanou. Emmou.

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.04.2016

Belgická nadžánrová hvězda Selah Sue zavítá po dvou vyprodaných koncertech opět do Čech. Tentokrát vystoupí dvakrát, již 3. května se představí v pražském Roxy a o den později 4. května v brněnském Sono Centru v rámci série Excelent Jukebox. Vstupenky na oba koncerty v rozmezí 650 - 750 Kč jsou k dispozici na www.fource.cz, www.GoOut.cz a v síti Ticketpro.

Před oběma koncerty vystoupí vycházející hvězda české hudební scény Emma Smetana, která v minulosti již vystupovala před šansoniérkou Zaz. Talentovaná zpěvačka byla doposud známá hlavně z televizního prostředí, kde působila jako moderátorka. Hře na kytaru a zpěvem se přitom věnuje již od dětství. Její debutové album What I’ve Done vyšlo v únoru tohoto roku, a to ve spolupráci s producentem Jiřím Burianem (Southpaw, Republic Of Two). Její tvorba nese nádech bondovských soundtracků a rytmické prvky r’n’b vás společně s tóny, které jsou inspirovány kultovní kapelou The Beatles, naladí na tu správnou atmosféru po oba večery.


Kontroverzní zpěvačka se těší velké oblibě, stejně jako hejtování, po křtu desky jsme mimo jiné psali: "Gesta, mimika a pohyb po pódiu - to vše obohacovalo Smetaniny písně o nové významy, jako třeba když v jedné skladbě opustila své místo uprostřed dění a píseň dozpívala z méně exponovaného stanoviště doprovodné vokalistky. Detail, ale podstatný, neboť hodně vypovídá o tom, jakou roli svým spolupracovníkům Smetana přisuzuje. Nejsou to pro ni anonymní umpalumpové, po jejichž zádech šplhá k další profesní metě, ale lidé z masa a kostí, s nimiž ji pojí stejná vize prezentované hudby..."

Info

Selah Sue (be) + Emma Smetana
3. 5. 16 Roxy, Praha
4. 5. 16 Sono Centrum, Brno
www.facebook.com/events/168978566822042
www.facebook.com/events/562368307274040

foto © Michael Sebastian

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Kabinet múz slaví třicet let

redakce 09.09.2021

Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se Kabinet múz představí v nové podobě už v září.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace