Zprávy / Nové desky

The Hops Party jdou do světa se svou prvotinou

The Hops Party jdou do světa se svou prvotinou

redakce | Zprávy / Nové desky | 08.02.2015

The Hops Party jdou do světa se svou prvotinou Bitterness Units, které vydali na konci loňského roku. V kapele jsou jen dva. Kytarista a bubeník. Koncertovat začali teprve loni v létě, za sebou mají prvních zhruba 15 koncertů a v současné době se snaží dostat svou hudbu mezi lidi. Desku distribuují pouze přes server Bandcamp.com. Proč? Chtěli fanoušky ušetřit koupě v podstatě přežitého CD nosiče a nabízí jim místo toho radši jiný merchandise (např. domácí svrchně kvašené pivo nebo domácí chilli omáčky).


Celá myšlenka The Hops Party (Strany Chmele) je v podstatě únik – únik od složitých kompozic ostatních kapel, ve kterých se angažují, únik od snahy dělat něco moderního, progresivního. Záměr byl hrát jednoduché, z blues a rock'n'rollu vycházející, písničky. Od podlahy, tak jak to tam "spadne" po deseti minutách zkoušení. Aby svou tvorbu udrželi spontánní a nekomplikovanou, rozhodli se do kapely neangažovat basovou kytaru. Její absenci se snaží mírně suplovat hlasitostí své produkce a rovněž používáním harmonických efektů. Jejich tvorba se točí především okolo témat jako je pivo a surfování. Faktu, že to působí jako klišé, jsou si vědomi a užívají si toho.

Celá deska Bitterness Units vznikla metodou DIY, nahráli jí svépomocí ve své zkušebně v Jičíně. Chtějí si myslet, že se to na ní projevilo pozitivně, protože je netlačil čas a mohli dát ve své jednoduché hudbě důraz na detail.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Nové album Přetlak věku

redakce 04.05.2024

Jako kdyby Penguin Cafe Orchestra (producent Brian Eno) utvořilo fúzi s českým folkem 80. let a začalo tvořit písničky opatřené poťouchlými texty těžícími z tradice nonsensu i „malých témat“.

mezi patry klid debutují

redakce 03.05.2024

Tvůrci vítězného songu výzvy Bastl Electronic Track na své desce definují žánr hyperfolk trap.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace