Zprávy / Festivalové

Změny za pět dvanáct. Algiers na letošním OFFu!

Změny za pět dvanáct. Algiers na letošním OFFu!

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.07.2015

Odjeli tour s ** Interpol**, své debutové album vydali na Matador Records a skrze nadšené recenze byli přirovnáváni k sedmdesátkovým Motown, proto-punkovým MC5 nebo k syntezátorovému primitivismu Suicide. Tohle atlantské trio je zkrátka na startu zajímavé kariéry a debutová deska to pouze dokládá. O kom že je řeč?

Algiers nahrazují v programu letošního OFF Festivalu místo uvolněné The Budos Band, kteří byli nuceni zrušil své evropské turné. Podle stručného prohlášení poskytnutého kapelou, prý z důvodu nešťastných okolností. Budos Band se do Evropy vrátí až v roce 2016.

Mistr** Hailu Mergia**, jeden z průkopníků etiopského jazzu, informoval, že jej bude při jeho vystoutení doprovázet katowická rytmická sekce - Mike Majkowski (basa) a Paweł Szpura (bicí). Fanouškům improvizované hudby není třeba jméno Szpura představovat. Osobitý bubeník hrál s Mikołajem Trzaskou, Raphaelem Roginskim a byl členem kapel Lotto, Hera, Cukunft a Wovoka.


Kwadrofonik dává ve známost, že na OFFu vystoupí se speciálním hostem, zpěvákem a básníkem Adamem Strugou. Jejich společné působení na jednom pódiu je známkou, že bude ku slyšení materiál z alba Requiem Ludowe, které Struga a Kwadrofonik vydali letos v dubnu.

Poslední z aktuálních novinek se týká ** Peaking Lights **. Indra Dunis, ta hezčí polovina tohoto dua, musí z osobních důvodů zůstat ve Spojených státech. Aaron Doyes ale svou cestu do Evropy neruší, pouze své sety (včetně festivalového) odehraje se svým sólovým projektem ** Peaking Lights Acid Test**, který je jakousi instrumentální disco dub verzí hlavního projektu. Čas a místo vystoupení se nemění - pátek 21:50, Trojka Stage.

S programem tak bohatým, jako nabízí letošní OFF Festival jsou však zcela nevyhnutelné konflikty hracích časů některých velmi oblíbených kapel. Avšak proto, že spousta lidí považovala kryjící se vystoupení Sunn O))) a Deana Blunta za velmi nešťastné, rozhodli se organizátoři ponechat dronující slunce v původním čase (pátek v 23:10) zatímco Dean Blunt vystoupí až v 1:40.

Info

OFF Festival 2015
7. - 9. 8. 2015
Dolina Trzech Stawów, Polsko

www.facebook.com/events/1588996128004247
www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Berlínský Atonal oznamuje sérii koncertů v Kraftwerku

redakce 13.09.2021

Naditá soupiska plná experimentátorů zahraje v kultovním komplexu, ve kterém je jako doplnění programu připravena i výstava Metabolic Rift.

Filmový festival Elbe Dock nabídne debuty, projekce a instalace

redakce 13.09.2021

Soutěžní sekce přinese výběr toho nejlepšího z domácího dokumentu, sekce zahraničních debutů pak skýtá nejedno potenciální překvapení.

Dva dny hudebních výzev a inspirací na Synapse Knowledge

redakce 11.09.2021

Každoroční setkání hudebních tvůrců ve smíchovské továrně letos představí sérii přednášek, workshopů a masterclassů o produkci. Efterklang, Katarzia a další na místě.

Lunchmeat představí budoucnost hudby

redakce 09.09.2021

Stejně jako každý rok festival uvede světové premiéry vystoupení výjimečných současných umělců, nadčasové legendy a také silné zástupce lokální scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace