Zprávy

Nový singl a videoklip od Toyota Vangelis nese název Krajina

Nový singl a videoklip od Toyota Vangelis nese název Krajina

redakce | Zprávy | 09.10.2019

Singl Krajina Toyota Vangelis je o přeměnách skupenství v současné krajině a dynamických procesech, které dal svou činností do pohybu člověk. Videoklip k písni zachycuje jejího autora jako svědka těchto dějů, jež se mnohdy odehrávají za hranicí smyslově vnímatelného. Podstatnou složkou videoklipu je využití principu rozšířené reality (AR) a lokace, v nichž natáčení probíhalo, v něm figurují jako vizuální reprezentace přírody degradované lidskými zásahy. Virtuální přítomnost fluidních těles vznášejících se ve fyzickém prostoru odkazuje na významy obsažené v textu písně.

V širším kontextu se skladba dotýká především neregulované (a v současné politické situaci neregulovatelné) privatizace a transformace různých přírodních substancí. Při chemických reakcích v rámci průmyslových a zemědělských procesů se, kromě nejrůznějších zplodin, tepla a elektřiny, uvolňuje i profit, který se stal hlavním motorem proměn krajiny v paseku, pustinu, poušť.

Videoklip byl realizován Kristýnou Sidlárovou a Lukášem Zálešákem a stylovou šusťákovku vyrobila módní designérka Andrea Lojkásková ze studia THEÓ. Toyota Vangelis, vlastním jménem Václav Peloušek, je brněnský písničkář a vynálezce hudebních nástrojů. Ve své tvorbě se potýká především s emocionálním vypětím v době klimatické krize a kolapsů ekosystémů. Koncem léta vydal svůj první single Třetí Galaxie.

Info

Toyota Vangelis
fb umělce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Sergeant Jammer - Behind the Wall

redakce 23.10.2019

Behind the Wall pražské indierockové kapely přenáší do osmdesátek.

Pozoruhodné muzikantské duo Guts Pie Earshot

redakce 23.10.2019

Fanoušci určitě náležitě ocení kromě hudebního také fyzický výkon členů skupiny.

Icon For Hire zamíří do Futura

redakce 23.10.2019

Americké duo Icon for Hire se naposledy v České republice ukázalo v pražském klubu Café V lese, který také dle očekávání vyprodali. Letos už ve Futuru.

KlipyTipy: Jaro - Out of Control

redakce 22.10.2019

Out of Control se odklání od abstraktní atmosféričnosti, je údernější a rockovější, i přesto si zachovává kapelní estetiku.

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

Sluchátka JBL Tune 120TWS: Pecky, které makají

redakce 21.10.2019

Jedna z nejlepších variant bezdrátových sluchátek, které se v současnosti na trhu nabízí.

Mooncloud #32: Tús Nua

redakce 21.10.2019

Svůj výběr skladeb do naší mixtapeové série Mooncloud postavilo chorvatské dívčí trio Tús Nua na postrockových plochách.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.