Zprávy / Nové desky

Päfgens nahrali za jeden deň v domácej izolácii EP

Päfgens nahrali za jeden deň v domácej izolácii EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 30.03.2020

V Berlíne usadená slovenská dvojica Päfgens vydala 27. marca svoje nové EP nazvané Der Abgesagte Flug Nach New York. Kým posledný album Rule the Waves, ktorý na kazete a streamovacích platformách vyšiel v novembri, vznikal takmer tri roky, nové EP je výsledkom intenzívnej jednodňovej práce v improvizovanom domácom štúdiu.

Der Abgesagte Flug Nach New York (v preklade Zrušený let do New Yorku) je štvorskladbové EP nahraté v domácej izolácii, po zrušení plánovanej dovolenky v New Yorku. Žánrovo ide o zahmlený shoegaze, ktorý sa stretáva s folkovou naivitou a láskou k efektom, slučkám a dronu. Väčšina zo skladieb bola dokončená práve v deň zrušeného letu, kedy Päfgens nové EP aj nahrali. O mix a mastering EP-čka sa potom postaral Martin Krajčír, známy pod menom Isobutane. EP je dostupné na streamovacích platformách a taktiež na Bandcampe, kde ľudia môžu kúpou priamo podporiť tvorbu kapely.

Päfgens vznikli v roku 2014 vo Varšave a tvorí ich manželská dvojica Jana Kočišová a Filip Drábek. Obidvaja boli predtým aktívni v slovenskom nezávislom vydavateľstve Exitab, organizovali koncerty pod hlavičkou After Hours Shows a Filip päť rokov hral v postrockovej kapele The Ills. Päfgens tak vznikli po odchode z Bratislavy hraním vo vlastnej obývačke a tento štýl si kapela drží dodnes, aj po presťahovaní do Berlína v roku 2016.

Info

Päfgens
fb kapely

foto © Jan Durina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Homes vydáva emotívny singel a ohlasuje nové EP

redakce 30.09.2020

Novým singlom Mama I’m Tired zároveň ohlasuje nové EP s názvom Neha.

Lenka Dusilová dokončila album Řeka

redakce 29.09.2020

Repertoár alba vychází zčásti z Lenčina sólového vystupování a z playlistu projektu Monument/um, výraznou roli zde tudíž hraje smyčkování zvuků, vrstvení hlasů a práce s efekty.

Makak akustikus vyznává Přátelství

redakce 29.09.2020

Křehká nálada desky Přátelství připomíná dobrodružné toulky za městem. Místy intimní, jinde expresivní.

Hotel Blázen představuje Krajina Ró

redakce 28.09.2020

Svou identitu po tajemném jarním vstupu na hudební scénu odhalila Krajina Ró. Vznik kapely inicioval kapelník legendární skupiny Jablkoň Michal Němec.

Vinylová reedícia Nové mapy ticha Deža Ursinyho a Ivana Štrpky

redakce 27.09.2020

V roku 2020 prichádza album vo vylepšenej zvukovej kvalite po starostlivom remasteringu pôvodnej nahrávky, spolu s priloženými textami skladieb.

Příběh Povodí Ohře pokračuje albem Dva trámy na kříž

redakce 22.09.2020

Povodí Ohře navazují tam, kde minule skončili. Tedy v místech s fatalistickým nádechem, v místech, kde pravděpodobně už nečeká mnoho dobrého.

Člověk krve V kuchyni

redakce 15.09.2020

Člověk krve už více než pět let koncertuje sám s kytarou a plynule navazuje na to nejzajímavější z tradice českého písničkářství.

Science Killer vydávají desku u Kabinet Records

redakce 14.09.2020

Na nové desce najdeme sedm houpavých písní s drsným garážovým nádechem a klasickou psychedelií, kterou u kapely dobře znáte.

Nový objav Michalides vydáva debutové EP

redakce 14.09.2020

Spevák, hudobník a producent **Michalides** je najnovším prírastkom domáceho labelu Gergaz.

Jan Fic aneb westernový příběh s bluesovým hrdinou a otevřeným koncem

redakce 12.09.2020

Novinka je druhou řadovou nahrávkou originálního písničkáře po vstupu na jeho sólovou dráhu a daleko blíže než k bluesrocku má k indie folku.