Zprávy / Festivalové

Sedm amerických thrashmetalových jmen na Brutal Assault

Sedm amerických thrashmetalových jmen na Brutal Assault

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.12.2023

Thrashová várka na Brutal Assault. Z Kalifornie přijedou hned čtyři velká jména, která se podílela na formaci tohoto žánru – a to Testament, Exodus, Armored Saint a Sadus. Mladší krev pak budou reprezentovat coloradští Havok, Toxic Holocaust multiinstrumentalisty Joela Grinda a česko-američtí Laid To Waste.

Odkaz skupiny Testament přesahuje rámec její hudby. Tato kapela ovlivnila nespočet dalších nejen v thrashmetalovém žánru. S kariérou trvající několik desetiletí zůstávají Testament v celosvětové metalové komunitě zásadní a respektovanou entitou. Na Brutal Assault dovezou své nové album, které má vyjít ke konci roku 2023. Svůj nekompromisní zvuk a neochvějnou oddanost thrash metalu přivezou také Exodus. Tito průkopníci thrashmetalového žánru vznikli spolu s Testament po boku dalších legendárních kapel z velké thrashové čtyřky. Jejich zatím poslední album Persona Non Grata vydali tito mistři svého řemesla v roce 2021. Na desce se zabývají zejména tématem degradace moderní společnosti a nešetří na ní charakteristickými rychlými kytarovými riffy i složitými kytarovými sóly.


Thrashové bratrstvo Armored Saint mají na kontě k současnému datu osm studiových alb. To poslední, Punching the Sky (2020), dokazuje slova basisty Joeyho Very, že Armored Saint chtějí dělat „velmi dobrou muziku“. Kapela, která prošla celou historií tohoto žánru, v jejímž čele stojí John Bush (který celou řadu let působil také v Anthrax) přinese na BA svou kombinaci prvků klasického metalu se současnými vlivy vytvářející silný a progresivní zvuk. Kalifornskou čtveřici doplní Sadus svým thrashem řízlým technical death metalem a na BA zahrají po dlouhých patnácti letech. Kapelu aktuálně tvoří dvojice Darren Travis a Jon Allen, a po šestnácti letech se triumfálně vrací se svým šestým studiovým albem The Shadow Inside. Deska vyšla v listopadu 2023 a zabývá se tématem vnitřní entity, jež pohání lidské činy.

S ostrou thrashovou jízdou na pódium vlítne také Toxic Holocaust. Toto uskupení s DIY přístupem vzniklo v roce 1999, kdy multiinstrumentalista a hnací motor Joel Grind spojil svou lásku ke klasickému punku a metalu do své ideální kapely. Coloradští Havok bezpochyby patří na vrchol thrashmetalové scény. Svou poslední deskou V (2020) navazují na úspěšnou Confirmicide (2017), posouvají se dál, ale zároveň zůstávají věrní thrashovým kořenům. Docílili tak sofistikovaných skladeb ostrých jako břitva, s jasným a plným zvukem s masivními spodními tóny, a nahlížejí skrz ně do duše naší „post-faktické“ doby.

V neposlední řadě tuto našlapanou sestavu doplní i kapela, která jediná „není čistě americká“, a to česko-američtí Laid to Waste hrající tradiční thrash v kombinaci se speed metalem. Navzdory změnám v sestavě a útlumu činnosti kapela v roce 2021 s novým bubeníkem Adamem Nesvorným znovu nabrala na obrátkách a v současnosti pracuje na třetím albu, jehož vydání je naplánováno na konec roku 2023 – a je příslibem muziky, které vás dostane do brutalového moshe.

více o festivalu zde

Info

Brutal Assault
7.–⁠10. 8. 2024
Pevnost Josefov, Jaroměř
Fb událost

foto © Travis Shinn

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Festival Spectaculare má kompletní program

redakce 20.02.2024

Headlinery jsou britský hudební inovátor Clark, oxfordští Mammal Hands nebo ambientní Loscil & Lawrence English.

Panteón Rococó na Mighty Sounds

redakce 14.02.2024

Jejich charakteristický styl vychází z punku, ska, reggae, salsy i mariachi. To vše transformuje na podiu osmičlenný soubor v masu energie.

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

redakce 13.02.2024

Kapela Baroness, která byla se svým ambiciózním albem Gold & Grey nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější šesté studiové album Stone.

První letošní koncerty Prague Music Performance

redakce 12.02.2024

Prague Music Performance uvede hudbu avantgardisty Jamese Tenneyho i koncert šesti premiérových skladeb v jediném večeru.

Blues Alive přiveze držitele Blues Music Awards nebo Grammy

redakce 06.02.2024

Zahrají například Cedric Burnside, Eric Bibb, Albert Castiglia nebo Chuck Prophet.

JazzFestBrno přiveze Samaru Joy, Chrise Bottiho, Snarky Puppy, Bélu Flecka i Laufey

redakce 31.01.2024

Úvodní vystoupení Nduduza Makhathiniho zahajuje novou koncertní řadu Club Life.

Tallinn Music Week oznámil první jména

redakce 28.01.2024

Tallinn Music Week je jedním z nejuznávanějších eventů nové hudby, městské kultury a klíčových networkingových akcí.

Metronome Prague přiveze Michaela Kiwanuku

redakce 26.01.2024

Michael Kiwanuka zpívá vřelým hlasem o úzkosti i naději, o rasismu a policejní brutalitě, víře v sebe sama i o tom, co dnes znamená být lidskou bytostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace