Články / Seriály

Track týdne: NOUS, Laraaji, Arji OceAnanda - Giving Praise

Track týdne: NOUS, Laraaji, Arji OceAnanda - Giving Praise

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 13.10.2021

Když Christopher Bono dokončil před sedmi lety symfonicko-ambientní album Bardo, na kterém dělal tři roky, cítil se unavený ze studiového zpracovávání orchestrálních partů (nahrávalo se i ve Dvořákově síni s Pražskou filharmonií), byl vyhořelý z několikaleté skladatelské izolace. A usmyslel si, že zkusí něco jiného, že si vybere skupinu hudebníků, s níž se bude oddávat fyzickému hraní na fyzické nástroje a společné improvizaci. Udělal si pár základních poznámek, projekt nazval NOUS a šel hledat spoluhráče.

Nebyli ledajací. Poprvé se spojil s producentem Kevinem McMahonem (Swans, Real Estate) a obklopil se lidmi jako Thor Harris (Swans, Angels of Light), Greg Fox (Guardian Angel, Ben Frost), Shahzad Ismaily (Yoko One, Laurie Anderson) a Gray McMurray (itsnotyouitsme, Tyondai Braxton), mezi hosty na dalších třech albech, odlišených pouze římskými číslicemi, zaznamenáme Anthonyho Molinu (Mercury Rev) nebo Imaga (Múm). Nešlo jen o hudební porozumění, všichni se shodovali v přístupu k tvorbě, který integroval zvukové masáže, jógu, meditaci a další ezoterické koncepty. Čtvrté album nazvané Circle of Celebration vyjde v listopadu pod hlavičkou NOUS with Laraaji & Arji OceAnanda a první, bezmála osmnáctiminutový singl Giving Praise mu předchází.

Tradiční spolupracovníci zůstali, přidali se ambientní guru Laraaji a hudební léčitelka Arji OceAnanda, aby vytvořili další ritus, který vyjde opět na Bonově labelu příznačně nazvaném Our Silent Canvas. „Kruh je nekonečný a chtěli jsme, aby se posluchač cítil jako v tomto kruhu s námi při radostné rituální oslavě.“ Jam session, skládající se z každodenní rutiny v podobě zvukových meditací, jogínských cvičení a společného hraní, stejně jako z tichých meditací, jsou z výsledného materiálu znát, stejně jako bezbřehá radost. Celé to zní… hipízácky non plus ultra. Ale zároveň to má v sobě zvláštní nevinnost, čistotu. Ticha i pohybu.

Info

NOUS with Laraaji & Arji OceAnanda - Circle of Celebration (Our Silent Canvas, 2021)
web

foto © Christopher Bono

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Protokol: David Noonan (Just Mustard)

redakce 27.03.2023

Do seznamu jarních koncertů stále přibývají nová jména. Do Prahy se vrací irští Just Mustard.

Šejkr #101: Čerti, kam se podíváš

Michal Pařízek 24.03.2023

Trnavská mizéria, pohádka v Leidenu i Alexino zaklínání. Výživný březen. Na show Siksa myslím od návratu z Holandska a ještě dlouho budu.

Vstupní prohlídka: Petr Mazoch

redakce 23.03.2023

Festival Spectaculare slaví deset let deseti vybranými koncerty po celé Praze a jeho součástí bude letos i Piano Day. Za ním zase stojí dramaturg a hudebník Petr Mazoch.

Protokol: Lauren Ruth Ward

redakce 22.03.2023

Marylandská rodačka bývá označována jako spojení Janis Joplin, Florence Welch nebo Courtney Barnett, její písně jsou neúprosně přímočaré a otevřené. Co ji formovalo?

Preview: Rewire 2023

Zuzana Malá 22.03.2023

Jedním z hlavních lákadel festivalu Rewire je vystoupení Fever Ray, kterým jsme věnovali i titulní stranu březnového Full Moonu. Ale nebudou zdaleka sami.

Tak daleko, tak blízko: Mickael Le Goff

redakce 21.03.2023

Jeho tvorbu si můžeme vychutnat v rámci Spectaculare v jedinečném audiovizuálním projektu Sphere v pražském Planetáriu. Ve kterých křivkách se Mickael také prochází?

Vstupní prohlídka: Vassilena Serafimova

redakce 19.03.2023

Jednou z premiér letošního Spectaculare bude vystoupení francouzské producentky Chloé s bulharskou multiinstrumentalistkou Vassilenou Serafimovou. Seznamte se!

Full Moon Stage 2023: Zouj

redakce 18.03.2023

Představte si, že se z duhové horské dráhy v Mario Kart náhle propadnete do strašidelného domu, který vytváří hyperpopový vesmír plný experimentálních a futuristických zvuků.

Full Moon Stage 2023: Jack Ladder

redakce 17.03.2023

Od roku 2005 vydal pět alb, obsáhnuvších svěží folk, nervní šedesátkové blues, gotický elektropop, novovlnné tendence i nápadité synthpopové melodie.

Full Moon Stage 2023: Flash Amazonas

redakce 16.03.2023

Pod jménem Flash Amazonas se skrývá artpopová dvojice rozkročená mezi Japonskem a Kolumbií.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace