Reklama
Reklama

Vstupní prohlídka: Hadem pro mého munga

25/6/2018

Máte rádi příběhy plné alkoholu, žen, zvířat, vesmírných kolizí nebo dinosaurů? I to můžete v jejich skladbách vidět a slyšet.

Reklama

Zdeněk Hnízdil (basová kytara) a Stanislav Beneš (bicí), to je chodovské alternativní duo Hadem pro mého munga. Na jaře vydali druhou desku Kapitola II., která nabízí „instrumentální noise garage s příměsí posthardcore a psychedelie“. Máte rádi příběhy plné alkoholu, žen, zvířat, vesmírných kolizí nebo dinosaurů? I to můžete v jejich skladbách vidět a slyšet, výsledný obrázek si můžete doplnit o pár odpovědí níže.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?

Zdenda: Teď pronesu velice známé klišé, ale poslouchám v podstatě všechno. Takže když skládám hudbu, ovlivňují mě různé styly a konkrétní skladby se pak různě modifikují a gradují podle nálady a feelingu. Veskrze se dá říct, že mám rád hudební experimenty a netradiční postupy. Ty se snažím vkládat do našich skladeb.

Standa: Poslouchám všechno, co je dobře zahrané, a po letech poctivé práce v muzice už vím, co chci a můžu.

Reklama

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?

Zdenda: Jsem úředník na oddělení památkové péče Krajského úřadu Karlovarského kraje. Jinak se vedle hudby bavím prací na domě a na zahradě a popíjením s kámoši.

Reklama

Standa: Mám rád holky.

Co je nejhoršího na hraní v kapele?

Zdenda: Když jsou super spoluhráči, tak nic. Nejhorší je, když to část kapely někam sune a druhá lelkuje a ještě má u toho kecy.

Standa: Jako v rodině, špatný partner a bez muziky nejde život…

Reklama

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?

Zdenda: Během hraní mě rozhodí vždy jen přemíra alkoholu v krvi.

Reklama

Standa: V muzice nic, jinak srážka s hlupákem.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?

Zdenda: Mě osobně je to jedno, hlavní je mít si kam v klidu složit aparát a voda.

Reklama

Standa: … asi tak

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?

Reklama

Zdenda: Za návštěvy kulturních akcí, hudební nosiče a struny. Docela je občas rvu.

Standa: Můj čas a peníze je hudba!

Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?

Zdenda: Všechno se moc hrotí. Kdo má rozum, uspěje. Počítá se jen, co je doma, zbytek je malichernost.

Reklama

Standa: Muzice nejlépe sluší „láska a pravda vítězí“. Škoda, že v životě to moc nefunguje. Každý strůjce svého štěstí.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama