Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Avtomat

10 + 1 = Avtomat

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 16.09.2022

Skladatel, producent, DJ a zpěvák, grafický designér, typograf. Jeho hudba se za poslední dekádu dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu se skupinou Pleśni až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Vystupoval na festivalech jako Unsound, Tauron Nowa Muzyka nebo Audioriver a vystoupí také na akci o reprodukčních právech Fragile Like a Bomb, která se uskuteční 17. září v Kasárnách Karlín a na pražské Štvanici v Bike Jesus. Avtomat a jeho deset oblíbených písniček.

Katatonia – Forsaker
Emocionální dopad této písně mě ohromil, když jsem byl na univerzitě a cítil se docela sám. To, že je navíc velmi chytlavá, jen přispělo k tomu, že je pro mě velmi důležitá.


Skinny Puppy – Goneja
Líbilo se mi, jak se jejich hudba vyvíjela od nespoutaného industriálního chaosu ke glitchům, které předznamenaly postklubovou muziku a kapely jako Amnesia Scanner. Všechno působilo nově, ale neztratilo to na muzikálnosti.


Tuxedomoon – No Tears (H. Platzgumer Remix)
Když jsem poprvé narazil na pořádnou klubovou akci v rodném městě, hodně tracků mi připadalo sladkých nebo naivních. Tohle je transplantace těžšího, industriálního zvuku do tanečního parketu. Jeden z prvních vinylů, které jsem si koupil - a pořád ho často hraju.


Utah? – Oxygen
Kastleho label Symbols je nekonečným zdrojem inspirace a stále hraju spoustu skladeb od něj a jeho chráněnců. První EP Utah? je plné temných, basových, zádumčivých klubových tracků, které mají místo v mých setech.


Oklou – God’s chariots
Specifický typ jemného, měkkého písničkářství, které Oklou dělá, mě oslovuje na více úrovních. Používá širokou emoční paletu, díky níž jsem zjistil, že existuje i svět mimo depresivní, apokalyptickou hudbu.


Danny L Harle – On a Mountain
Jsem dítě devadesátek, ale hudebně mě míjely, retro mě odpuzuje. Danny L Harle byl jedním z prvních, který nostalgii aktualizoval pro současný svět.


Octoptic – Underdog
Čekal jsem, až někdo přinese pořádný electro sound a smíchá ho s globálními klubovými odkazy. Octoptic je mexický producent, který přesně tohle a ještě víc dokázal - jen si poslechněte ten basový zvuk!


Grzegorz z Ciechowa – Piejo Kury Piejo
Když jsem začal s projektem Pleśni (spojení polských slov „zpěv“ a „plíseň), ve kterém zpíváme tradiční vícehlasé písně slovanského regionu s electro podkladem a silným bassem, myslel jsem si, že jsme velcí inovátoři, ale pak mi někdo připomněl Grzegorze z Ciechowa, který to dělal v 90. letech.


Sophie – Hard
Jasná vize Sophie a zvukový design její sólové produkce mě uhranily, už když jsem prvně slyšel track Bipp. Hard je paradoxně velmi hutný a zároveň šíleně selektivní, donutil mě přemýšlet jinak o přístupu k vlastní produkci. Líbí se mi jeho hravost.


Maryana Klochko – Babusia
Pomalé, těžké žalozpěvy mě moc baví, takže si představte mé překvapení, když jsem v polovině koncertu Mariany Klochko v MeetFactory slyšel tuhle skladbu, v jejíž půlce začala zpívat dost děsivou verzi refrénu Macareny. Pocit, který se dostaví jednou za život.


+1
Britney Spears – Get Naked (I Have a Plan)
Už dobrých pár let jsem se při poslechu hudby necítil „guilty“ – když vás dojme, tak vás dojme –, takže tady je píseň, při jejímž poslechu by se jiní mohli cítit „guilty“. Miluju celé album Blackout, má šíleně dobrou produkci Danja, Nerd a dalších a je plné ponurých, temných podtónů.

Info

Avtomat
Soundcloud

živě: Fragile Like a Bomb
17. 9. 2022 11:00
Kasárna Karlín + Bike_Jesus, Praha
Fb událost

foto © Krystian Lipiec

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Lukáš Polák

redakce 11.02.2024

Lukáše můžete znát z kapel Orient nebo Ginger Wizard & Peter Jacksons. Také je součástí nahrávacího studia Tropical Cell. Lásky, nejoblíbenější kapela a guilty pleasure?

10 + 1 = Ale Hop

redakce 26.10.2023

Co všechno peruánskou rodačku Alejandra Cárdenas Pacheco inspirovalo? Můžete vidět a slyšet na Le Guess Who?, nebo taky za pár dní v Punctu.

10 + 1 = Felix Bushe (Gengahr)

redakce 13.10.2023

"Znát a milovat album Raw Power od The Stooges bylo součástí mé identity, když jsem začínal hrát ve vlastních kapelách," říká zpěvák Felix Bushe. Zítra živě.

7 + 3 + 1 = Adam Dragun

redakce 02.10.2023

Sedm divadelních vzpomínek, které jsou pro Adama zásadní, tři tipy, co v nejbližší době vidět v Praze, a jedno guilty pleasure!

10 + 1 = Martyyna

redakce 15.09.2023

"Nedávno jsem si uvědomila, že hudba kterou jsem poslouchala jako teenager hluboko uvnitř mě zakotvila a podvědomě inspiruje mou dnešní produkci," říká Martyyna. Lunchmeat volá.

10 + 1 = Freddy Ruppert

redakce 04.08.2023

Jako první pod hlavičkou nového projektu Ávéčko vystoupil americký hudebník a umělec Freddy Ruppert. Giallo, giallo a zase giallo!

10+1 = Micha Zaat (Tramhaus)

redakce 15.07.2023

Micha Zaat ze skupiny Tramhaus pootevřel dveře do světa písní, které ho formovaly. Za čtyři dny na Colours nebo den na to v pražském klubu Underdogs’!

10 + 1 = Obscene Extreme Festival 2023

redakce 25.06.2023

Na co nás pozve Čurby v rámci letošního ročníku Obscene Extreme? Jedenáct jmen přímo od srdíčka! A to bije velmi rychle.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

10 + 1 = Jason Lindner

redakce 27.04.2023

Učil se u Barryho Harrise nebo Chrise Andersona, doprovází jména Meshell Ndegeocello nebo Avishai Cohen a v Brně vystoupí s Donnym McCasslinem. Co poslouchá nejraději?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace