Články / Seriály

 10 + 1 = Melissa Aldana

10 + 1 = Melissa Aldana

redakce | Články / Seriály | 08.03.2023

Frida Kahlo a tarot, nejsilnější inspirační zdroje saxofonistky Melissy Aldany. Dovedly ji až k nominaci na Grammy za nejlepší improvizované jazzové sólo. Kariéra jihoamerické hudebnice je v plném rozpuku a na sklonku března se představí i v rámci festivalu JazzFestBrno. Poslechněte její další inspirace.

Art Tatum - Someone to Watch over MeFreddie Hubbard - You're My EverythingRavel - A La Maniere De BorodineJohn Coltrane - AcknowledgementHope Henderson - ModinhaSonny Rollins - Autumn NocturneMark Turner - Dharma DaysKurt Rosenwinkel - RemedyCharlie Parker - Just FriendsNat King Cole - Tis AutumnGuiga - Você Você
Guinga jsem objevila, když jsem byla asi před čtyřmi lety v Praze na turné se svým současným kvartetem (Lage Lund, Pablo Menares a Kush Abadey). Vzpomínám si, jak jsem tuhle skladbu poprvé poslouchala a zamiloval se do její harmonie i melodie.


Info

JazzFestBrno: Noble-Slavík-Clarvis Trio + Melissa Aldana Quartet
26. 3. 2023 19:30
Cabaret des Péchés, Brno
program festivalu

foto © se svolením Melissy Aldany

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #106: „i'm helpless before the fire…“

Michal Pařízek 02.06.2023

„Existuje něco jako ‚kvalitní hudba‘? Pokud ano, jak je možné ji poznat?“ Tyto a podobně zvídavé otázky padaly při úterní debatě se studenty na pražském gymnáziu Na Zatlance.

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce 26.05.2023

Co vydalo a co chystá slovenské hardcore-punkové vydavatelství Analog Freaks?

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce 08.05.2023

Pražskou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují.

Šejkr #104: Kouzla paradoxů

Michal Pařízek 05.05.2023

Řeč dojde i na Marka Stewarta, smutná novinka o jeho odchodu vylezla ven zrovna během bratislavské akce. Vzpomenu si na desku Citizen Zombie, říkám to Bobovi a společně se tomu…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace