Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Michael Krásný

10 + 1 = Michael Krásný

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 21.01.2021

Je výraznou postavou doprovodné kapely Laca Décziho Celuly New York, ostatně sám právě v New Yorku dlouhé roky žil. Doprovází také Petera Cincottiho na jeho světových turné. Spolupracoval s Danem Bártou, Milanem Svobodou, Ondřejem Rumlem nebo Ondřejem Pivcem, skládal pro Vojtu Dyka nebo pro svůj vlastní projekt Quattro Formaggi. Hrál v mnoha - nejen tuzemských kapelách - T.O.P. Dream Company, Walter Fischbacher, Krucipusk nebo Gaia Mesiah. Kontrabasista, zpěvák, producent Michael Krásný na konci loňského roku vydal druhé sólové album s výmluvným názvem 20:20. Jaké písně ho formovaly?

Marvin Gaye - Lets Get It On
Marvin je mělec, jehož tvorba je naprosto legendární a dala vytvořit prakticky celému hudebnímu odvětví, které dnes nazýváme Motown. Lets Get It On je píseň, kterou zná asi úplně každý.


Michael Jackson - Human Nature
Další legendární záležitost napsaná Jeffem Porcarem (Toto). Michael mě provází úplně celý život. Jeden z nejvýznamnějších umělců vůbec. Záměrně ale uvádím verzi Milese Davise, který ji převzal a coveroval, což ji dělá o to zajímavější.


Gregory Porter - Painted on Canvas
Překrásná lyrická skladba s velmi hlubokým sdělením. Gregory je úžasný umělec, jehož tvorba mě v posledních letech velice ovlivnila v přístupu k hudbě, ke kompozici a hlavně k textu písně.


D’Angelo - Untitled (How Does It Feel)
Tohle nejde ani komentovat. To je prostě golden as f...


Peter Cincotti - Goodbye Philadelphia
Nádherné momenty a nádherné vzpomínky nejen z koncertů a cestování s Peterem a jeho kapelou.


Weather Repport - Teentown
Zásadní píseň každého basisty. Jaco Pastorius, basová hymna.


Raul Midón - Just Called to Say I Love You
Překrásná píseň Stevieho Wondera, kterou přearanžoval ten největší z největších - Herbie Hancock! A to pro jeho legendární desku Possibilities, nazpíval mu ji úžasný a jedinečný Raul Midón.


Al Jarreau - Spain
Píseň, kterou původně napsal Chick Corea, mě provází celý muzikantský život. I proto jsem ji nahrál na své album 20:20.


Bruno Mars - Uptown Funk
Yes baby!!! Right on the spot! V NY jsem žil právě uptown, takže vím velice dobře. Bruno, to je jedno velké ano.


Bill Withers - Lovely Day
A tohle je můj legendární zubolam. Píseň, kterou jsem neuměl ve chvíli, kdy jsem ji měl umět úplně nejvíc. A tak to v našem muzikantském životě je. Všechno zlé má vždycky svůj smysl.


Pat Metheny - Above the Treetops
Lehni si, zavři oči a leť nad korunami stromů...

Info

Michael Krásný
Bandcamp umělce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Andrea Motis (es)

redakce 22.07.2022

Andrea Motis z Barcelony, půvabná jazzová zpěvačka a trumpetistka, vystoupí na festivalu Dobršská brána. Formativní skladby?

10 + 1 = Lucie Páchová

redakce 28.06.2022

Desítka oblíbených skladeb Lucie Páchové nebude zrovna tradiční, zato velmi dobrodružná. Hlas, prostor, kecak!

10 + 1 = Leila Bordreuil

redakce 26.05.2022

Cellistka Leila Bordreuil se před svým českým debutem podělila o své inspirace od jazzu přes klasiku po techno a cold wave.

10 + 1 = Marie Spaemann

redakce 07.05.2022

Na sólový koncert se můžeme těšit v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Ještě předtím průřez hudebním vkusem Marie Spaemann, jejími láskami i libůstkami.

10+1 = Conrad Ellis (the Luka State)

redakce 30.04.2022

The Luka State vydali v loňském roce slibný debut Fall in Fall Out, který v květnu představí i v pražském klubu Bike Jesus.

10 + 1 = Gareth Davis

redakce 24.04.2022

Podílel se na projektech zahrnujících současnou klasickou hudbu, volnou improvizaci, orchestrální hudbu, ale i rock, noise či elektroniku. A představí Stockhausena v DOXu.

10 + 1 = Lukáš „Lelek“ Novotný (Bratři Orffové)

redakce 16.04.2022

Bratři Orffové jsou zpátky? Dejte si deset a jednu zásadní písničku zákládajícího člena a kytaristy „Lelka“ Novotného, jízda je to rozmanitá, a kupte lupen na jarní koncert.

10 + 1 = Elderbrook

redakce 03.04.2022

Elderbrook je britský songwriter a producent. Tracklist jeho zásadních skladem je především ponorem do jeho dospívání, vzpomíná se tu na tracky z prvních návštěv klubů i první video stažené do…

10 + 1 = Hior Chronik

redakce 24.03.2022

Jeho zvuk je schopný pojmout delikátní klavírní témata i deephouseové beaty. Poslouchejte zásadní skladby pro řeckého producenta, jehož workshop i živák můžete navštívit už zítra.

10 + 1 = dj poolboi

redakce 23.03.2022

Produkce texaského tvůrce se klasifikuje jako emo-house a je nasnadě, že průlom zažil v prvních měsících pandemie. Již za pár dní živě na Spectaculare.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace