Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Mariánem Tesákem

Kam na rajz s Mariánem Tesákem

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 22.07.2019

Marián Tesák vystudoval filmovou scenáristiku a dramaturgii v Bratislavě, ale tento směr záhy opustil. Od teenagerských let se motal po pódiích, dělal bedňáka, jedno léto strávil jako technik slovenské legendární metalové skupiny Gladiátor. V současné době působí coby produkční na festivalech Sharpe a Bratislava Design Week, na dalších působí v nejrůznějších pozicích (Pohoda, Hvalur), ale hlavně stojí za nitranským festivalem FLAAM. Kam jinam zamíří fanoušek Douglase Adamse, Justina Vernona, Davida Changa nebo seriálu Gravity Falls a omáček nad 100 000 Scoville?

Beseda u Bigbítu 2. – 3. 8. 2019 Tasov
Občas mám pocit, že som jej neoficiálnym PR manažérom - ospevujem ju všade, kde sa dá. Beseda je klenot česko-slovenskej festivalovej scény, ktorý by si zaslúžil oveľa viac pozornosti. Tento rok sa im podaril vyskladať fantastický line-up, ktorý korunujú ešte fantastickejší Algiers. Zažil som ich pred pár rokmi vo Viedni a je to smr(š)ť. A určite nezmeškajte aj moju milovanú cry-dance trojiiu Luvver. Dobre, dosť bolo PR… ale Beseda je jednoducho ❤.

Cat Clyde (ca) 10. 8. 2019 In Between Books Sessions, Bratislava
Tento gig je životná šanca! Vidieť a počuť Cat Clyde v intímnom priestore malého bratislavského kníhkupectva, to sa nestane už nikdy. Keď mi spolubývajúci túto Kanaďanku pustil po prvýkrát, nehralo mi dva týždne nič iné. Skvelé texty, folková gitara, zoseknutá ofina a piercing v nose. No hlavne postoj! Cat Clyde je Janis Joplin verzia 2019 a ak nejdete na Grape, určite sa zastavte.

FLAAM festival 16. – 17. 2019 Hidepark, Nitra
Hoci už začalo obdobie, kedy sa kvôli nemu trhám zo spánku celý spotený, extrémne sa naň teším. Je šialené, že k nám na festival, ktorý začínal pred pár rokmi ako letný koníček, prídu mená ako Iglooghost, Low Roar či španielski Seward, ktorí sú (a to je jednoducho fakt) najlepšou živou kapelou na svete. Konečne sme sa totiž odhodlali z Flaamu spraviť skutočný festival: 2 dni, 21 umelcov z 8 krajín, ale kapacita stále rovnaká - 1000 ľudí! A bude aj techno do rána. Aj futbalový turnaj. Aj Rick & Morty. Všetko bude! Okej, mal by som ísť spať. Do zásoby.

black midi (uk) 3. 10. 2019 Fuga, Bratislava
Takmer hodinu som na tohtoročnom Eurosonicu mrzol v dlhočiznom rade pred klubom Vera a nič z toho. Black midi okolo seba vytvorili kult a ja chcem vedieť prečo. Kapela, ktorá je najväčším hitom v krajine, kde je hudobný biznis najdrsnejší, napriek tomu, že nepridajú denne 14 storiek a až do nedávna nemali na Spotify ani jeden track. Asi práve preto. Čakám anarchistické melódie, litre potu a… postoj! Hlavne postoj!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #84: „Je jedno, že spíš, ono si ťa to počká…“

Michal Pařízek 29.07.2022

„Do deseti let tady všichni shoříme.“ Ano, na zahrádce před Veletržním palácem padají i takovéto věty. Není se čemu divit.

Šejkr #83: Zázrak na letisku

Michal Pařízek 15.07.2022

„Když něco považuješ za zázrak, tak se toho jen tak nevzdáš,“ říká Michal Kaščák v rozhovoru pro bulletin festivalu Pohoda a moc dobře ví, o čem mluví.

Pohoda Festival 2022: To nejlepší

redakce 11.07.2022

Festival, na který jezdíme velmi často a ne pouze po jednotlivcích? Letos se vypravili i nováčci, vedle nich jsme oslovili i kamarády z řad médií nebo hudebníků, které jsme na…

Šejkr #82: Otevřete si okno

Michal Pařízek 01.07.2022

„Dunaj s Bittovou, Nick Cave, Mňága. Během dvou dní. Devadesátky jsou zpět. Když si nezapomenu vzít léky, bude to pěkný týden,“ nechal se Jindřich Šídlo, smál jsem se dvacet minut.

Za polárním kruhem hudby (Kora et le Mechanix)

prof. Neutrino 24.06.2022

Nabízí se aluze na slavné album Eskimo (1977) konceptualistů The Residents, kteří na něm zpracovali život inuitské vesnice. Expedice: Má láska aneb Le Pole Nord.

Preview: Crime & the City Solution

redakce 21.06.2022

Tohle bude svátek. Kdy naposledy se stalo, že se během dvou dnů v Česku objevili Crime & the City Solution a Nick Cave? Správná odpověď je... nikdy.

Vstupní prohlídka: Tramhaus (nl)

redakce 20.06.2022

Anglický novinář Richard Foster (The Quietus nebo Louder Than War) mluví o rotterdamské kapele Tramhaus jako o jednom z největších tajemství místní scény.

Šejkr #81: Me miras pero no me ves

Michal Pařízek 17.06.2022

Deset dní na cestě, respektive na festivalu. Praha, Barcelona, Lublaň a zpátky. To je život, chtělo by se říct. A vlastně možná jo. Jenže ne vždycky je to tak růžové,…

Ment 2022 – To nejlepší

redakce 13.06.2022

První střípky dojmů a emocí z letošního ročníku festivalu Ment ve slovinské metropoli. Podrobnější info, historky a drby čtěte v letním dvojčísle.

Primavera Sound 2022 – to nejlepší

redakce 06.06.2022

Tradičně vybíráme to nejzajímavější z prvního víkendu, legendy i nová jména, obsáhlý report s historkami čekejte v letním dvojčísle magazínu Full Moon.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace