Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Mariánem Tesákem

Kam na rajz s Mariánem Tesákem

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 22.07.2019

Marián Tesák vystudoval filmovou scenáristiku a dramaturgii v Bratislavě, ale tento směr záhy opustil. Od teenagerských let se motal po pódiích, dělal bedňáka, jedno léto strávil jako technik slovenské legendární metalové skupiny Gladiátor. V současné době působí coby produkční na festivalech Sharpe a Bratislava Design Week, na dalších působí v nejrůznějších pozicích (Pohoda, Hvalur), ale hlavně stojí za nitranským festivalem FLAAM. Kam jinam zamíří fanoušek Douglase Adamse, Justina Vernona, Davida Changa nebo seriálu Gravity Falls a omáček nad 100 000 Scoville?

Beseda u Bigbítu 2. – 3. 8. 2019 Tasov
Občas mám pocit, že som jej neoficiálnym PR manažérom - ospevujem ju všade, kde sa dá. Beseda je klenot česko-slovenskej festivalovej scény, ktorý by si zaslúžil oveľa viac pozornosti. Tento rok sa im podaril vyskladať fantastický line-up, ktorý korunujú ešte fantastickejší Algiers. Zažil som ich pred pár rokmi vo Viedni a je to smr(š)ť. A určite nezmeškajte aj moju milovanú cry-dance trojiiu Luvver. Dobre, dosť bolo PR… ale Beseda je jednoducho ❤.

Cat Clyde (ca) 10. 8. 2019 In Between Books Sessions, Bratislava
Tento gig je životná šanca! Vidieť a počuť Cat Clyde v intímnom priestore malého bratislavského kníhkupectva, to sa nestane už nikdy. Keď mi spolubývajúci túto Kanaďanku pustil po prvýkrát, nehralo mi dva týždne nič iné. Skvelé texty, folková gitara, zoseknutá ofina a piercing v nose. No hlavne postoj! Cat Clyde je Janis Joplin verzia 2019 a ak nejdete na Grape, určite sa zastavte.

FLAAM festival 16. – 17. 2019 Hidepark, Nitra
Hoci už začalo obdobie, kedy sa kvôli nemu trhám zo spánku celý spotený, extrémne sa naň teším. Je šialené, že k nám na festival, ktorý začínal pred pár rokmi ako letný koníček, prídu mená ako Iglooghost, Low Roar či španielski Seward, ktorí sú (a to je jednoducho fakt) najlepšou živou kapelou na svete. Konečne sme sa totiž odhodlali z Flaamu spraviť skutočný festival: 2 dni, 21 umelcov z 8 krajín, ale kapacita stále rovnaká - 1000 ľudí! A bude aj techno do rána. Aj futbalový turnaj. Aj Rick & Morty. Všetko bude! Okej, mal by som ísť spať. Do zásoby.

black midi (uk) 3. 10. 2019 Fuga, Bratislava
Takmer hodinu som na tohtoročnom Eurosonicu mrzol v dlhočiznom rade pred klubom Vera a nič z toho. Black midi okolo seba vytvorili kult a ja chcem vedieť prečo. Kapela, ktorá je najväčším hitom v krajine, kde je hudobný biznis najdrsnejší, napriek tomu, že nepridajú denne 14 storiek a až do nedávna nemali na Spotify ani jeden track. Asi práve preto. Čakám anarchistické melódie, litre potu a… postoj! Hlavne postoj!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Zápisky z Letní filmové školy: Jugoslávská proměnlivost a ryzí expresionistické němectví

Ondra Helar 10.08.2021

Při cold brew v budapešťském Kofein Baru sleduji první storýs na instagramu, kde se má bublina chlubí tím, že si vybírá filmy na páteční večer. Nejistý pocit, že jsem na…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace