Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Dan Dudarec

Pod pultem Kabinetu Dan Dudarec

redakce | Články / Seriály | 14.04.2022

Dan Dudarec má coby šéf labelu Minority Records k vinylům velmi vřelý vztah, ostatně vydal jich hezkou řádku a nejen vinylů, za všechny uveďme jména jako Hidden Orchestra, Floex, Khoiba, Manon meurt, Beata Hlavenková nebo Zabelov Group. Vazba na distro Kabinetu múz je tedy zřejmá. „Prozatím se nedá úplně říct, že bych byl v Brně jako doma, budiž mi výmluvou úmorná cesta autem, která mě dlouhá léta od podobných výprav jihovýchodním směrem odrazovala. Loňským létem došlo ke zlomu a já tak dostal příležitost okusit výtečnou a všemi vychvalovanou veganskou kuchyni Die Küche, konečně se setkat face to face s Jirzou a pohovořit o společný vášni – vinylech, jak jinak.“ Záznam onoho rozhovoru nemáme, pár tipů z nabídky kabinetního krámku ano.

Codeine – Barely Real
Někdy v raných devadesátkách stojím před strahovskou Sedmičkou s čistou kazetou v ruce a čekám na Karla Buriánka s prosbou o nahrání alba Codeine. Otec Chrise Brokawa se velmi mýlil, když mu tvrdil, že tak pomalá hudba nebude nikoho bavit. Zpětně velký dík, Karle.


Into Another – Ignaurus
Vydáním tohohle alba v roce 1994 způsobili Revelation Records nejednomu fanouškovi jejich katalogu pořádný šok. Buďto jste Into Another milovali, nebo ignorovali a scéna byla rozdělená půl na půl. Jejich koncert v únoru 1996 v Roxy jsem propásl, dost možná i záměrně, zřejmě jsem v té době patřil ke druhé polovině a cestu k nim si našel až později.


Low – Double Negative
S Low jsem již od alba The Curtain Hits the Cast a o to těžší bylo přijmutí stylového rozkročení a výrazně rockovějších aranží s prvním albem u Sub Popu. Z desky Double Negative mám stejně nejradši skladbu Dancing And Fire, odkazující na nejlepší období Low okolo nahrávek Secret Name a Things We Lost in the Fire.


Sonic Youth – Washing Machine
Po jednom večírku před lety jsem usedl doma k počítači a napsal srdceryvnou zprávu na kapelní e-mail s nabídkou na vydání sedmipalce. Nevím, jestli zpráva dosáhla cíle svého určení, nebo zůstala nepřečtená, skončila v koši nebo spamu. S pravděpodobností hraničící s jistotou ale vím, že krátce po odeslání e-mailu se Kim rozhádala a rozvedla s Thurstonem a kapele byl brzy konec. Velká škoda nevyužité příležitosti, mohli jsme singl s velkou parádou pokřtít v Café V lese.

Info

Kabinet Records
Fb obchodu
Ig obchodu

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace