Články / Seriály

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce | Články / Seriály | 13.11.2023

Tomáše Slunského můžete znát jako spoluzakladatele značky Gin&Platonic, přesahující jak hranice labelu, tak blogu, ale jeho aktivity sahají dále, když roli dramaturga filmového klubu v ostravském kulturním centru Provoz propojuje se stejnou pozicí v rámci festivalu Ostrava Kamera Oko. Co má teď na práci, kam to chodí zajíst?

Co chystáš další dny a týdny?
Momentálně vrcholí přípravy filmového festivalu Ostrava Kamera Oko, jehož program mi letos přijde neuvěřitelný. Odvážná hlavní soutěž, která nabídne šest českých premiér (malé velké filmy z Cannes, Locarna i Benátek), tradičně nekompromisní AV Night (očekávám očistec), vyhození z kopýtka externích kurátorů a mezi hosty například Kieślowského kameraman Jacek Petrycki nebo zástupkyně Woman cinematographers Prague. Zmínit musím taky evropskou premiéru filmu He Thought He Died, který zkoumá povahu umění a kapitálu v moderním světě a je pro mě snad nejneuchopitelnějším audiovizuálním počinem roku.

Z mého pohledu je to nedoceněný festival, který do nehostinného města vozí s vypětím všech sil malé skupiny lidí progresivní světové věci. Jsem rád, že můžu být jeho součástí a trochu pomoct. Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celá vaše srdce. Na nic jiného teď nemyslím.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Autechre na Unsoundu, i když jsem je viděl už potřetí. Nadpozemský monstrózní set, během kterého jsem si s dalšími tisíci nadšenci opatrně pošlapoval potmě v přeplněné hale, zatímco mi v hlavě vybuchoval svět. Z toho budu žít ještě dlouho.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Fandím lidem okolo Puncta a mrzí mě konec Petrohradské. Zajímavé věci dělají kolektivy BCAA nebo phonon~, pozornost si zaslouží taky série Softspot (rozhovor s pořadatelem Mikulášem Hamerlou zde) v brněnském Kabinetu. Z Brna bych pak vypíchnul ještě dramaturgii festivalů Sonda a Faun. Vyplatí se sledovat akce od Bukolika týmu a od nového roku dění v Kulturním centru Vzlet ve Vršovicích. V Bratislavě bych si zašel do Lom Space, v Budapešti zase na jakoukoliv akci labelu Exiles. Stýská se mi po koncertech Genot Centre a ambiciózní sérii Story, která probíhala v Hranicích na Moravě.


Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Až tak kladný, že pro jistotu nemám mobilní data.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Jsem velkým příznivcem fastfoodových řetězců. V Ostravě ale nedám dopustit na Denní bar Metro, ve kterém se zastavil čas, denní světlo proniká dovnitř jen obtížně a pracuje v něm nejmilejší obsluha na světě (až tenhle text vyjde, dám jim ho přečíst). V poslední době mě zasáhlo jídlo ve Vegan AF Ramen v Katovicích a netrpělivě vyhlížím otevření jejich brněnské pobočky. V neposlední řadě mi učaroval poutine v Eaternii.

Info

Ostrava Kamera Oko
web festivalu

foto © se souhlasem Tomáše Slunského

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Will Samson

redakce 20.02.2024

Jemný ambient Willa Samsona doplní dvojici Loscil & Lawrence English na zahajovacím večeru jedenáctého ročníku přehlídky Spectaculare.

Preview: Ment 2024

redakce 15.02.2024

Tradiční preview dala dohromady čtveřice redaktorů, která nás tam bude zastupovat, obsáhlejší report čekejte v jednom z následujících čísel magazínu.

Vstupní prohlídka: Personal Trainer

redakce 08.02.2024

Amsterdamská indierocková formace Personal Trainer kolem frontmana Willema Smita, která se v prosinci upsala labelu Bella Union, se po fluidním období ustálila na sedmi členech a takto se prezentuje i…

Nejlepší texty Full Moonu 2023

redakce 01.02.2024

Rozhovory s Fever Ray, Fvck_Kvlt a Benjaminem Clementinem, zamyšlení se nad raggaetonem a dalšími tématy v tom nejlepším, co jsme sklidili ve Full Moonu za minulý rok.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Od okraje k emancipaci

Julia Pátá 01.02.2024

Značná část úspěchu empowermentu ale spočívá i na našich bedrech a tom, jak kriticky budeme přistupovat k formování našeho individuálního pohledu na hudbu a kulturu obecně.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Bez hlavy a srdce (Merlin Sheldrake)

Štěpán Šanda 31.01.2024

Máme hlavy a srdce. Když vám useknu hlavu nebo nějak zastavím srdce, zemřete. Houby nic takového nemají, proto nám mohou ukázat cesty, jak se různě organizovat..., říká Sheldrake.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Kto sa bojí Elizabeth Grant? (Lana Del Rey)

Paulína Janičíková 30.01.2024

Lana Del Rey vychovala novú generáciu milovníkov hudby a textárov, ktorých sila a krása spočíva v zraniteľnosti a melanchólii.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Raggaeton a gender

Petra Kratochvílová 30.01.2024

Známé marketingové heslo „sex sells“ (ať už je pravdivé nebo ne), proniká do všech odvětví, takže i textaři a hudební producenti kalkulují s tím, že budoucí megahity je potřeba řádně…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Postrach okolí? (Fvck_Kvlt)

Michal Pařízek 30.01.2024

„To bude mega, v sobotu máme s The Wilderness takú miestnu akciu, to musíš vidieť,“ říká mi Denis skrz Zoom pár dní předtím, než první březnovou sobotu brzy ráno usedám…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Vtipy povoleny (Marina Herlop)

Zuzana Malá 29.01.2024

Mává rukama a mluví hlasitě, ale pod svým temperamentem skrývá ještě jednu bytost, tichou a introvertní. Utíká do přírody, kde nachází nadpozemské bytosti, se kterými pak tvoří hudbu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace