Články / Seriály

Radio FMz: Soundtracky k bondovkám

Radio FMz: Soundtracky k bondovkám

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su | Články / Seriály | 20.10.2021

Který track by byl nejlepším doprovodem pro novou bondovku? Ten od Billie Eilish, Adele nebo snad Maca Millera? Emmy Ruth Rundle? Opět hledáme nejzajímavější tracky z uplynulého týdne, zlomená srdce, kam se podíváš. A nezapomeneme ani na zlomené beaty, do budoucnosti nahlédneme s novým trackem producentky Jlin.

Adele - Easy On Me
V roce 2019 se před hvězdou Billie Eilish nešlo schovat, stejně jako o několik let dřív před hlasem britské zpěvačky Adele. Obě umělkyně jsou popovými fenomény svých dekád, o čemž svědčí i fakt, že obě vydaly soundtracky k filmům o Jamesu Bondovi. Zatímco Eilish na letošní nahrávce mění image a zvuk, Adele na chystané čtvrté řádovce evidentně sází na jistotu. A to tak troufale, že klip k singlu Easy on Me, který uvozuje desku 30, téměř cituje video k šest let starému megahitu Hello (zase Xavier Dolan). Srdcervoucí pianová balada, utlumené barvy a bujný vítr ve vlasech, který víří papíry poházené v zabordeleném pokoji kolem oddaně zpívající Adele. Proč taky nějaké inovace, když tenhle klip hned a napevno obsadí první příčku YouTube trendů a nominuje chystanou desku na pozici nejúspěšnější nahrávky letošních svátků? Chyběla tu! Ať se dnešní teenageři po vzoru Billie Eilish se svými nesnázemi sofistikovaně svěřují šeptem, starší holky se furt potřebují vyřvat.


Emma Ruth Rundle - Blooms of Oblivion
Emma Ruth Rundle po spolupráci se sludgemetalovými Thou hraje zase pro změnu na klidnější notu. V prvním singlu nazvaném Return znovuobjevila piano, v dalším Blooms of Oblivion akustickou kytaru a smyčce. Nic, co by nasvědčovalo tomu, že se nová deska bude jmenovat Engine of Hell. Zvuky jsou tu možná soft, téma ale heavy jak asfalt. Rundle se tady sbírá z bolestivého rozvodu s frontmanem Jaye Jayle Evanem Pattersonem, události, kterou řeší všichni, kdo se aspoň trochu zajímají o Sargent House a drby. Deska o rozpadu nejvíc cute páru ze scény se nebude poslouchat radostně, prostý fakt, že Emma Ruth Rundle vydá novou hudbu, má ale stále pozitivní konotace.


Jlin – Embryo
Na konci srpna vyšel remix skladby Barsa-Kelmes od houslistky Galyi Bisengalievy, podepsaná je pod ním Jlin. Nezůstala v něm ani struna suchá, ale hlavně nebylo jasné, ze které dimenze se americká producentka tomuhle světu ozývá. Další umělci ji neoslovují náhodou, letos remixovala pro jazzmana Stevea Lehmana, Martina Gorea z Depeche Mode nebo pro producentku Marii Davidson. A Kronos Quartet po ní chtějí skladbu do své série 50 for the Future. Zní to trochu zvláštně, protože Jlin už v budoucnosti prodlévá. Začátkem prosince vychází EP Embryo, které uvádí titulní track. Evokuje neznámé robotické tance skládající Potěmkinův Detroit do puzzle pro děti bez končetin.


Mac Miller - Yeah
Track, ze kterého budete mít husí kůži i v tom nejteplejším svetru. Tři roky po smrti rappera Maca Millera vychází na streamovacích platformách i na vinylu jeho mixtape Faces z roku 2014, na kterém hostovali Earl Sweatshirt, Rick Ross nebo Vince Staples. Tečku za čtyřiadvaceti tracky k vydanému materiálu tentokrát dělá dříve nevydaná píseň Yeah, za jejíž produkcí stojí mimojiné torontský hitmaker Frank Dukes. Bohaté aranže, silná slova. Je to soundtrack k bondovce nebo hymna? Then one day we'll die / No one will care / Do you get high? / We will survive.


Info

foto © se svolením Adele

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace