Články / Seriály

Radio FMz: Soundtracky k bondovkám

Radio FMz: Soundtracky k bondovkám

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su | Články / Seriály | 20.10.2021

Který track by byl nejlepším doprovodem pro novou bondovku? Ten od Billie Eilish, Adele nebo snad Maca Millera? Emmy Ruth Rundle? Opět hledáme nejzajímavější tracky z uplynulého týdne, zlomená srdce, kam se podíváš. A nezapomeneme ani na zlomené beaty, do budoucnosti nahlédneme s novým trackem producentky Jlin.

Adele - Easy On Me
V roce 2019 se před hvězdou Billie Eilish nešlo schovat, stejně jako o několik let dřív před hlasem britské zpěvačky Adele. Obě umělkyně jsou popovými fenomény svých dekád, o čemž svědčí i fakt, že obě vydaly soundtracky k filmům o Jamesu Bondovi. Zatímco Eilish na letošní nahrávce mění image a zvuk, Adele na chystané čtvrté řádovce evidentně sází na jistotu. A to tak troufale, že klip k singlu Easy on Me, který uvozuje desku 30, téměř cituje video k šest let starému megahitu Hello (zase Xavier Dolan). Srdcervoucí pianová balada, utlumené barvy a bujný vítr ve vlasech, který víří papíry poházené v zabordeleném pokoji kolem oddaně zpívající Adele. Proč taky nějaké inovace, když tenhle klip hned a napevno obsadí první příčku YouTube trendů a nominuje chystanou desku na pozici nejúspěšnější nahrávky letošních svátků? Chyběla tu! Ať se dnešní teenageři po vzoru Billie Eilish se svými nesnázemi sofistikovaně svěřují šeptem, starší holky se furt potřebují vyřvat.


Emma Ruth Rundle - Blooms of Oblivion
Emma Ruth Rundle po spolupráci se sludgemetalovými Thou hraje zase pro změnu na klidnější notu. V prvním singlu nazvaném Return znovuobjevila piano, v dalším Blooms of Oblivion akustickou kytaru a smyčce. Nic, co by nasvědčovalo tomu, že se nová deska bude jmenovat Engine of Hell. Zvuky jsou tu možná soft, téma ale heavy jak asfalt. Rundle se tady sbírá z bolestivého rozvodu s frontmanem Jaye Jayle Evanem Pattersonem, události, kterou řeší všichni, kdo se aspoň trochu zajímají o Sargent House a drby. Deska o rozpadu nejvíc cute páru ze scény se nebude poslouchat radostně, prostý fakt, že Emma Ruth Rundle vydá novou hudbu, má ale stále pozitivní konotace.


Jlin – Embryo
Na konci srpna vyšel remix skladby Barsa-Kelmes od houslistky Galyi Bisengalievy, podepsaná je pod ním Jlin. Nezůstala v něm ani struna suchá, ale hlavně nebylo jasné, ze které dimenze se americká producentka tomuhle světu ozývá. Další umělci ji neoslovují náhodou, letos remixovala pro jazzmana Stevea Lehmana, Martina Gorea z Depeche Mode nebo pro producentku Marii Davidson. A Kronos Quartet po ní chtějí skladbu do své série 50 for the Future. Zní to trochu zvláštně, protože Jlin už v budoucnosti prodlévá. Začátkem prosince vychází EP Embryo, které uvádí titulní track. Evokuje neznámé robotické tance skládající Potěmkinův Detroit do puzzle pro děti bez končetin.


Mac Miller - Yeah
Track, ze kterého budete mít husí kůži i v tom nejteplejším svetru. Tři roky po smrti rappera Maca Millera vychází na streamovacích platformách i na vinylu jeho mixtape Faces z roku 2014, na kterém hostovali Earl Sweatshirt, Rick Ross nebo Vince Staples. Tečku za čtyřiadvaceti tracky k vydanému materiálu tentokrát dělá dříve nevydaná píseň Yeah, za jejíž produkcí stojí mimojiné torontský hitmaker Frank Dukes. Bohaté aranže, silná slova. Je to soundtrack k bondovce nebo hymna? Then one day we'll die / No one will care / Do you get high? / We will survive.


Info

foto © se svolením Adele

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Ivo Cicvárek (Živo)

redakce 05.02.2023

Na desce Morytáty a romance se podílelo celkově osmnáct hudebníků, ale vyhlédnout z okna jsme nechali jen principála.

Protokol: Alex Maas (The Black Angels)

redakce 03.02.2023

Austin, Texas. Psychedelie. The Black Angels. A protokol v podání frontmana. A koncert už za pár dní.

Kult: Television – Marquee Moon

Michal Pařízek 31.01.2023

Na památku Toma Verlaina odemykáme text, který vyšel k desce Television – Marquee Moon ve Full Moonu #130.

Vstupní prohlídka: Brighter Days

redakce 30.01.2023

Okolo corového základu kapela mísí prvky post-rocku, math-rocku, midwest ema a dalších stylů, zabalených ale do vcelku měkčího zvuku a citlivého projevu.

Nejlepší texty Full Moonu 2022

redakce 29.01.2023

Stejně jako v loňském roce, i letos vybíráme to nejlepší z celoroční úrody a nabízíme je k počtení i online.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: „Everybody´s fly“ (Song story Blondie – Rapture)

Karel Veselý 29.01.2023

Slovo „rapture“ má v americké angličtině výraznou náboženskou spojitost. U amerických fundamentalistů označuje poslední vzkříšení, které nastane, až se Kristus vrátí na zem.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Now it’s time for you to cherish (Tour report Billow)

Jakub Zbořil 28.01.2023

Reporty z turné jsou jedním z oblíbených žánrů, který v posledních letech téměř zcela vymizel. Velmi se povedl veselské trojici Billow, ze šňůry po Japonsku.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Příběhy v tanci

Maria Pyatkina 26.01.2023

Čiperná a usměvavá Ann Van den Broek nám po představení prozradila, že šlo o napodobování jejího dlouholetého kamaráda Toma Barmana – frontmana kapel Deus a Taxi Wars.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Partnerství jako alchymistická laboratoř (Irena a Vojtěch Havlovi)

Aneta Kohoutová 25.01.2023

S Irenou a Vojtou Havlovými se potkáváme v čajovně v den oslavy Vojtových šedesátin. Je horké květnové odpoledne, když se ve dveřích objeví dvojice s obrovskými hudebními nástroji na zádech...

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Cesty do centra dění (Michal Nanoru)

František Formánek 24.01.2023

Popsat v krátkosti Michala Nanoru není snadné, tak to vezmu osobně... Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace