Články / Seriály

Radio FMz: Soundtracky k bondovkám

Radio FMz: Soundtracky k bondovkám

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su | Články / Seriály | 20.10.2021

Který track by byl nejlepším doprovodem pro novou bondovku? Ten od Billie Eilish, Adele nebo snad Maca Millera? Emmy Ruth Rundle? Opět hledáme nejzajímavější tracky z uplynulého týdne, zlomená srdce, kam se podíváš. A nezapomeneme ani na zlomené beaty, do budoucnosti nahlédneme s novým trackem producentky Jlin.

Adele - Easy On Me
V roce 2019 se před hvězdou Billie Eilish nešlo schovat, stejně jako o několik let dřív před hlasem britské zpěvačky Adele. Obě umělkyně jsou popovými fenomény svých dekád, o čemž svědčí i fakt, že obě vydaly soundtracky k filmům o Jamesu Bondovi. Zatímco Eilish na letošní nahrávce mění image a zvuk, Adele na chystané čtvrté řádovce evidentně sází na jistotu. A to tak troufale, že klip k singlu Easy on Me, který uvozuje desku 30, téměř cituje video k šest let starému megahitu Hello (zase Xavier Dolan). Srdcervoucí pianová balada, utlumené barvy a bujný vítr ve vlasech, který víří papíry poházené v zabordeleném pokoji kolem oddaně zpívající Adele. Proč taky nějaké inovace, když tenhle klip hned a napevno obsadí první příčku YouTube trendů a nominuje chystanou desku na pozici nejúspěšnější nahrávky letošních svátků? Chyběla tu! Ať se dnešní teenageři po vzoru Billie Eilish se svými nesnázemi sofistikovaně svěřují šeptem, starší holky se furt potřebují vyřvat.


Emma Ruth Rundle - Blooms of Oblivion
Emma Ruth Rundle po spolupráci se sludgemetalovými Thou hraje zase pro změnu na klidnější notu. V prvním singlu nazvaném Return znovuobjevila piano, v dalším Blooms of Oblivion akustickou kytaru a smyčce. Nic, co by nasvědčovalo tomu, že se nová deska bude jmenovat Engine of Hell. Zvuky jsou tu možná soft, téma ale heavy jak asfalt. Rundle se tady sbírá z bolestivého rozvodu s frontmanem Jaye Jayle Evanem Pattersonem, události, kterou řeší všichni, kdo se aspoň trochu zajímají o Sargent House a drby. Deska o rozpadu nejvíc cute páru ze scény se nebude poslouchat radostně, prostý fakt, že Emma Ruth Rundle vydá novou hudbu, má ale stále pozitivní konotace.


Jlin – Embryo
Na konci srpna vyšel remix skladby Barsa-Kelmes od houslistky Galyi Bisengalievy, podepsaná je pod ním Jlin. Nezůstala v něm ani struna suchá, ale hlavně nebylo jasné, ze které dimenze se americká producentka tomuhle světu ozývá. Další umělci ji neoslovují náhodou, letos remixovala pro jazzmana Stevea Lehmana, Martina Gorea z Depeche Mode nebo pro producentku Marii Davidson. A Kronos Quartet po ní chtějí skladbu do své série 50 for the Future. Zní to trochu zvláštně, protože Jlin už v budoucnosti prodlévá. Začátkem prosince vychází EP Embryo, které uvádí titulní track. Evokuje neznámé robotické tance skládající Potěmkinův Detroit do puzzle pro děti bez končetin.


Mac Miller - Yeah
Track, ze kterého budete mít husí kůži i v tom nejteplejším svetru. Tři roky po smrti rappera Maca Millera vychází na streamovacích platformách i na vinylu jeho mixtape Faces z roku 2014, na kterém hostovali Earl Sweatshirt, Rick Ross nebo Vince Staples. Tečku za čtyřiadvaceti tracky k vydanému materiálu tentokrát dělá dříve nevydaná píseň Yeah, za jejíž produkcí stojí mimojiné torontský hitmaker Frank Dukes. Bohaté aranže, silná slova. Je to soundtrack k bondovce nebo hymna? Then one day we'll die / No one will care / Do you get high? / We will survive.


Info

foto © se svolením Adele

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Douška vydavatelská: Polí5

redakce 07.12.2021

Trojanova 9, Nové Město, Praha. Naše oblíbená adresa prodejny Rekomando a sídlo široce rozmáchnutého vydavatelství Polí5. Vánočka, nákupy!

Moon Crew #56: Martin Kozumplík

redakce 06.12.2021

Jsou nejlepší kapely na světě z Brna? Čtěte v Moon Crew s naším roadiem!

Radio FMz: Duhu do žil a rave do dveří

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 01.12.2021

Je libo všežravé experimentátory Boris a Richards Dawsona, ambasadorku ženského sebevědomí Sevdalizu nebo jen trochu dobré nálady z Moskvy?

Vstupní prohlídka: Hello Incognito

redakce 29.11.2021

Nahrávka Greenhorn, kterou tvoří sedm skladeb, staví především na silném písničkářském projevu, rozmanitá je ale i zvukově. Kdo je Hello Incognito?

Radio FMz: Brzy se stmívá

su, Kateřina Cumin, Aneta Martínková 24.11.2021

Brzo se stmívá, na hyperpop už není nálada a atmosféra ve společnosti nic s bpm nad 90 nesnese.

Vstupní prohlídka: Frankie & The Deadbeats

redakce 22.11.2021

Členové kapel jako Prague Conspiracy, Unholy Preachers nebo Inventa Storca. Krize středního věku, punk, country a folk. A co dále?

Radio FMz: Alva Noto, Coucou Chloe i nová Mitski

Kateřina Cumin, Maria Pyatkina, su 17.11.2021

Co nového za poslední týden? Bangery, hledání samotných hranic lidského vnímání i hořící lesy. Horsegirl!

Radio FMz: Charli XCX, Arca, Fvlcrvm a další bangery

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 10.11.2021

Redakce tentokrát zamířila do elektronického záhonku. Arca, Charli XCX, Fvlcrvm, Annet X, Hudson Mohawke. Neber to!

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

redakce 08.11.2021

Renata Goryszewská je součástí party, která provozuje klub Underdogs’. Kam se chystá, kam bychom se měli chystat my a kde v létě nebyli?

Radio FMz: Yaeji, Black Country, New Road a další šlágry

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 03.11.2021

Novinky z posledního týdne? Pravidelné elektronické okénko tentokrát doporučuje zlomené beaty producenta Ploye, nezapomínáme ale ani na přítulnější skladby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace