Články / Sloupky/Blogy

Šejkr na doma: Letní šlágry a nepořádek

Šejkr na doma: Letní šlágry a nepořádek

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 16.04.2020

Mám na stole nepořádek. Je půl osmé ráno, venku nádherně a už asi popáté mi hraje klip In a Good Way od Faye Webster, který pořád nemůžu vypnout. Letní šlágry letos přicházejí brzy. Koukám se z okna a chaos na stole se snažím ignorovat. Ale moc mi to nejde – dvě hromady nových knih, štos papírů k vyřízení, tužky, poslední čísla Full Moonu i Respektu, blok, katalog Willema Kolvoorta otevřený na plakátu Qui, o kterém i jeho autorovi se dočtete v příštím čísle Full Moonu. A samozřejmě obě roušky, zelená i červená, tu skoro nenosím. Jako by tahle zmatená mapa ukazovala cestu posledních pár dní či týdnů, značila patníky, myšlenkové pochody i zastavení. In a Good Way, ještě jednou. Tak snad. Začínám aspoň přerovnávat knihy.

Včera odpoledne jsem viděl Kevina Morbyho v béžovém županu, jak cvičí s nunčakama. Na nějaké sociální síti. Jasně, každý dnes dělá, co umí, ale tohle mi tedy vysvětlete. Večer cestou z kanclu se snažím ten obraz vyhnat z hlavy, ale moc se mi to nedaří. I cesta je pořád stejná, znám tu za ten měsíc každý kámen. Hledám v telefonu nějakou desku, na povzbuzení, telefonoval jsem čistého času tři hodiny. Najednou narážím na The Infotainment Scan, jednu z desek The Fall, kterou vlastně neznám. Sice si dokážu vybavit, že jsem si ji nedávno uložil, protože o ní někdo mluvil, ale kdo a kde to byl, to už dávno nevím. Jako druhý track přichází Lost in Music, cover Sister Sledge, a já jsem totálně lapen. Sakra, jak to že mi o tomhle nikdo neřekl? Sedám si před domem na lavičku a poslouchám až do konce. Paranoia Man in Cheap Sh*t Room, The League of Bald-Headed Men a další. Poslouchám The Fall tak dlouho, že se stydím to říkat, ale i tak Mark E. Smith dokáže překvapit. Napadne mě, co by zrovna tenhle jolly lad o dnešní situaci řekl, a směju se sám pro sebe. Nedá se nic dělat, playlist The Fall do Šejkru na doma rozhodně musí, čekejte příští týden.

Faye Webster se mi nakonec podaří vypnout, letní šlágr měním za krásnou verzi Godstar od newyorských Drahla. Jeden z mnoha koncertů, na které jsem se loni nedostal, pořád mě to mrzí. S úklidem to příliš nedopadne, taky jste si všimli, že ráno čas běží rychleji? Najednou nestíhám, zrak mi znova zabrousí na Willemův plakát, začínám si připadat jako ten kůň nebo co to je. I když ten si to užívá, ne? Balím se a už teď se těším, až si po cestě zase pustím The Fall. Bude to dobrá cesta, i když ji znám nazpaměť. Akorát nevím, co jsem tím vším chtěl vlastně říct… Jasně: mám na stole nepořádek.

Info

foto © Jolien Vermeulen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #52: Jaké by to bylo...

Michal Pařízek 06.05.2021

Jaké by to bylo, kdyby Kryštof Kolumbus skončil jako podřadný otrok a celá slavná konkvista se obrátila do incké invaze do staré dobré Evropy? V Šejkru se toho dozvíte mnohem…

Šejkr #51: Na vnitřní vlně

Michal Pařízek 22.04.2021

Třetí největší město ve Španělsku, jiný vzduch, jiné nebe, jiné prostředí. Jak to poznamená dnešní Šejkr na Radio 1?

Katetr: Vytáhni si hlavu z vreca

Jarmo Diehl 18.04.2021

Idea přišel s klipem k poněkud infantilnímu tracku Hraju si, kde s přáteli rapuje o tom, že má péro, žmoulá ho a verbálně klohní.

Bubny Voices: z Prahy do Kyjeva a zase zpátky

Iryna Zahladko 15.04.2021

Na konci prosince loňského roku vydal ukrajinský hudební label System album Bubny Voices, které je svéráznou hudební dokumentací areálu v okolí Nádraží Praha-Bubny.

Katetr: Nedívej se, mami! (a další prolákliny kontinua)

Jarmo Diehl 11.04.2021

Číslo jedna na streamech drží Refew x Roleeexx, kteří repujou o tom, že jen oni jsou real. Co je nového u Milion+? Terénní sběry, folklór i písničkáři. Peklo.

Šejkr #50: Sejde z mysli?

Michal Pařízek 08.04.2021

O Praze ožralé, nočních procházkách, porušování zákona i pozoruhodném algoritmu zasutých vzpomínek. Před dnešním vysíláním dalšího Šejkru na Radiu 1.

Katetr: Jak zrecyklovat stovky dýlerpytlů

Jarmo Diehl 04.04.2021

Acid punk, gotika, slowcore i poštovní kufr Olivera Torra. Marpo, Ben Cristovao a další roztleskávačky. Na strunách srdečních.

Anketa: Promo vs. video (Soundczech)

redakce 31.03.2021

Účastníků výzvy SoundCzechu se ptáme, jak spolupráce dopadla a jak lze videoformátu využít v rámci propagace.

Šejkr #49: Máme se dobře, ale špatně to snášíme.

Michal Pařízek 25.03.2021

Když je ráno hezky, tak je fajn, když není, tak je to nanic. Trochu prvobytně pospolná společnost, ano… O Haně Hegerové, Danu Sartainovi i Radiu 1.

Vstupní prohlídka: Sam Handwich

redakce 22.03.2021

Čtveřice mladých můžu spojuje své síly do chutného akusticko-elektronického sendviče s příchutí šťavnatých syntezátorů s bohatou kytarovou oblohou. Co nám o sobě řekli?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace