Články / Sloupky/Blogy

Šejkr na doma: Letní šlágry a nepořádek

Šejkr na doma: Letní šlágry a nepořádek

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 16.04.2020

Mám na stole nepořádek. Je půl osmé ráno, venku nádherně a už asi popáté mi hraje klip In a Good Way od Faye Webster, který pořád nemůžu vypnout. Letní šlágry letos přicházejí brzy. Koukám se z okna a chaos na stole se snažím ignorovat. Ale moc mi to nejde – dvě hromady nových knih, štos papírů k vyřízení, tužky, poslední čísla Full Moonu i Respektu, blok, katalog Willema Kolvoorta otevřený na plakátu Qui, o kterém i jeho autorovi se dočtete v příštím čísle Full Moonu. A samozřejmě obě roušky, zelená i červená, tu skoro nenosím. Jako by tahle zmatená mapa ukazovala cestu posledních pár dní či týdnů, značila patníky, myšlenkové pochody i zastavení. In a Good Way, ještě jednou. Tak snad. Začínám aspoň přerovnávat knihy.

Včera odpoledne jsem viděl Kevina Morbyho v béžovém županu, jak cvičí s nunčakama. Na nějaké sociální síti. Jasně, každý dnes dělá, co umí, ale tohle mi tedy vysvětlete. Večer cestou z kanclu se snažím ten obraz vyhnat z hlavy, ale moc se mi to nedaří. I cesta je pořád stejná, znám tu za ten měsíc každý kámen. Hledám v telefonu nějakou desku, na povzbuzení, telefonoval jsem čistého času tři hodiny. Najednou narážím na The Infotainment Scan, jednu z desek The Fall, kterou vlastně neznám. Sice si dokážu vybavit, že jsem si ji nedávno uložil, protože o ní někdo mluvil, ale kdo a kde to byl, to už dávno nevím. Jako druhý track přichází Lost in Music, cover Sister Sledge, a já jsem totálně lapen. Sakra, jak to že mi o tomhle nikdo neřekl? Sedám si před domem na lavičku a poslouchám až do konce. Paranoia Man in Cheap Sh*t Room, The League of Bald-Headed Men a další. Poslouchám The Fall tak dlouho, že se stydím to říkat, ale i tak Mark E. Smith dokáže překvapit. Napadne mě, co by zrovna tenhle jolly lad o dnešní situaci řekl, a směju se sám pro sebe. Nedá se nic dělat, playlist The Fall do Šejkru na doma rozhodně musí, čekejte příští týden.

Faye Webster se mi nakonec podaří vypnout, letní šlágr měním za krásnou verzi Godstar od newyorských Drahla. Jeden z mnoha koncertů, na které jsem se loni nedostal, pořád mě to mrzí. S úklidem to příliš nedopadne, taky jste si všimli, že ráno čas běží rychleji? Najednou nestíhám, zrak mi znova zabrousí na Willemův plakát, začínám si připadat jako ten kůň nebo co to je. I když ten si to užívá, ne? Balím se a už teď se těším, až si po cestě zase pustím The Fall. Bude to dobrá cesta, i když ji znám nazpaměť. Akorát nevím, co jsem tím vším chtěl vlastně říct… Jasně: mám na stole nepořádek.

Info

foto © Jolien Vermeulen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Co právě v elektru kutěj: Mocné elektronické výboje slovenských mimozemšťanů

Richard Kutěj 27.06.2020

Slovenský elektronický label Aliens Production zásobuje mezinárodní scén povedenými releasy už od roku 1997. A mocně rozjel i letošní sezonu.

Jeden pytel pro všechny děcka. Jak se v Česku (ne)píše o novém rapu.

David Čajčík 25.06.2020

Hudební průmysl se změnil dávno, rap je nový pop, jen si toho česká žurnalistika nevšimla, respektive to odmítá reflektovat.

Cesto-pics.jpg no.3

Mária Karľaková 26.05.2020

Cestovanie nie je len o tom dostať sa na dané miesto, je o objavovaní, slobode, hľadaní, o prítomnom okamihu o tom, že samotná cesta je cieľ.

Singletone: Protomartyr – Worm in Heaven / Processed By the Boys

Štěpán Sukdol 17.05.2020

Iggy Pop o Protomartyr prohlásil, že jsou ta nejlepší kapela, co dnes v Americe mají. Postpunková parta z Detroitu slaví dekádu působení na scéně dvěma singly, brzo deskou.

Jako zabít naději

Michal Pařízek 15.05.2020

Uvolňování opatření pouhým zvyšováním kapacity kulturní akcí je úsměvné a jak již bylo řečeno, vychází z naprosté neznalosti prostředí a problematiky. Co bude dál?

Šejkr na doma: Na viděnou

Michal Pařízek 30.04.2020

Po půlhodinovém telefonátu s Brendonem z The Kill Devil Hills jsem chtěl psát o tom, jak se bojí o svoji hippie sestru... Poslední Šejkr na doma je tu.

Šejkr na doma: Spi sladce, potvoro

Michal Pařízek 29.04.2020

Gejzír vtipu a humorných situací – načala to Kateřina Konečná plamennou obhajobou maršála, který přišel o pomník, pak jsme viděli rozhořčeného Bohumila Pečínku a celé to završil Barťák.

Šejkr na doma: Básníci a bábovičky

Michal Pařízek 28.04.2020

„Tepláky jsou nové džíny.“ Někdy není jednoduché udržet si zdravý rozum, při sledování novinových titulků v poslední době je to ještě o poznání těžší.

Šejkr na doma: Ambulance horkých nápojů

Michal Pařízek 27.04.2020

Chybí mi kavárny. Možná víc než co jiného. Chybí mi jejich atmosféra, podivným způsobem kombinující ruch a klid, stejně jako možnost ji sdílet.

Sám doma #2: O křehkých lidech

cyril kosak 26.04.2020

Trocha mizantropie nikoho nezabije aneb o víře v dobrého člověka v časech nejen pandemických.