Články / Sloupky/Blogy

Zpovědnice Master's Hammer: Ivan (Repelent SS)

Zpovědnice Master's Hammer: Ivan (Repelent SS)

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 31.07.2018

„Ale jděte,“ řekl nám v rozhovoru František Štorm, když jsme začali skloňovat slova jako aura a kult. Ale co naplat – už i koncertně obrození Master's Hammer kultem jsou, jak o tom svědčí též vyjádření několika domácích i přespolních muzikantů.

Tomáš „Ivan“ Mládek – jedna z nejvýraznějších osobností české hardcorové scény, frontman Flowers for Whores, chodící encyklopedie scény a humoru. V současnosti napnul síly do nového labelu Pushteek Records, v kapele Repelent SS se věnuje zpěvu a plýtvání moukou.

Zásadních desek, který vás z vás vymodelují toho, kým budete po zbytek života, je relativně málo. Po čtyřech dekádách vám hudebně nezasadí ránu už zhola nic, pokud se nejedná o privátní seanci s Lisou Gerrard v první zóně Šumavského národního parku. Ritual od Master's Hammer je jednou z desek, která se mnou zůstane po celou existenci v království Demiurga.

Oproti desetitisícům fanoušků po celém světě, kteří vstřebávají genialitu Master's Hammer pouze hudebně, mám výhodu prožitku literárního díla, kdy bytost odhalující závoje světa, ocenila sarkasmus a plavbu proti proudu zaběhnutých satanistických klišé verši typu: „Dobře znám to místo, kam všichni stejně patříme, nevěřte prolhanejm držkám proroků. Bůh je teď náš sluha a Satan jak by smet – ty dva pacholci mně už dávno pijou krev. A smrt je konec jen pro někoho, zato my vám ještě ukážem, co to znamená, co to znamená – dívat se Mistrovi do tváře!“

Ano, jen pár desek ve spirále času mě nutí kupovat si stále dokola reedice jednoho díla – ať už první press na Monitoru nebo vymazlenou – ultimátní verzi na Osmose, až po Jihosound verzi, kterou Rust Cohle zmáčknul plechovku k prapočátkům a dokázal, že čas je jen iluze. Náhodou nebylo, že geniální release Vracejte konve na místo vyšel v době, kdy jsem navštívil výstavu génia Josefa Váchala a čelil tak dvojímu nárazu šumavské magie a záhy; coby neukočírovatelný nomád, potvrdil propojení s kapelou inkoustem v kůži veršem: „Kerosén v srdci, na duši vzdor …“

Viva poutníkům beze strachu, dílo Master’s Hammer budiž vaší mapou!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #97: „It's in the wind, whatever it is…“

Michal Pařízek 27.01.2023

Tak je to zase tady. Další Šejkr, další volební víkend. Už si pomalu začínám zvykat, naštěstí to je na nějakou dobu naposledy.

Šejkr #96: New world wide?

Michal Pařízek 13.01.2023

Volební období přinášejí jisté leitmotivy, například skutečnost, že se mě známí dobří i letmí až příliš často ptají, koho budu volit.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 1. místo

redakce 05.01.2023

Vyhlašujeme vítěze i celkové pořadí letošního hlasování!

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 2. místo

redakce 04.01.2023

Stříbrnou medaili uděluje měsíční posádka rapu.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 3. místo

redakce 03.01.2023

Třetí příčka patří slovenským emo empatikům a londýnským Black Country, New Road.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 4. místo

redakce 02.01.2023

Čtvrtá příčka patří debutu brněnské skupiny i bočnímu projektu členů Radiohead.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 5. místo

redakce 01.01.2023

Redakční hlasování nejlepších nahrávek uplynulého roku začíná. Pátou příčku obsadil říční tulák a irští hochštapleři.

Šejkr #95: Zatím dobrý...

Michal Pařízek 30.12.2022

Sváteční dny jsou nějaké rychlejší, nemůžu si pomoct. Zakázal jsem si počítač, tak trochu i telefon, a stejně to pořádně nepomáhá...

Melting Pot emocí

Jiří Přivřel 24.12.2022

Nová jména v Mercury Lounge, bedekr po zdejších record stores, deska Fugazi a jazz v parku. Cestovka.

Fluidní moc nemoci a nemoc moci v pražském DOXu

Ivana Beranová 22.12.2022

Katalog (Ne)Moc vydaný ke stejnojmenné výstavě, je výborný doplňující materiál pro ty, kteří výstavu navštívili i pro ty, kteří to nezvládli a téma je zajímá.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace