Články / Sloupky/Blogy

Zpovědnice Master's Hammer: Ivan (Repelent SS)

Zpovědnice Master's Hammer: Ivan (Repelent SS)

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 31.07.2018

„Ale jděte,“ řekl nám v rozhovoru František Štorm, když jsme začali skloňovat slova jako aura a kult. Ale co naplat – už i koncertně obrození Master's Hammer kultem jsou, jak o tom svědčí též vyjádření několika domácích i přespolních muzikantů.

Tomáš „Ivan“ Mládek – jedna z nejvýraznějších osobností české hardcorové scény, frontman Flowers for Whores, chodící encyklopedie scény a humoru. V současnosti napnul síly do nového labelu Pushteek Records, v kapele Repelent SS se věnuje zpěvu a plýtvání moukou.

Zásadních desek, který vás z vás vymodelují toho, kým budete po zbytek života, je relativně málo. Po čtyřech dekádách vám hudebně nezasadí ránu už zhola nic, pokud se nejedná o privátní seanci s Lisou Gerrard v první zóně Šumavského národního parku. Ritual od Master's Hammer je jednou z desek, která se mnou zůstane po celou existenci v království Demiurga.

Oproti desetitisícům fanoušků po celém světě, kteří vstřebávají genialitu Master's Hammer pouze hudebně, mám výhodu prožitku literárního díla, kdy bytost odhalující závoje světa, ocenila sarkasmus a plavbu proti proudu zaběhnutých satanistických klišé verši typu: „Dobře znám to místo, kam všichni stejně patříme, nevěřte prolhanejm držkám proroků. Bůh je teď náš sluha a Satan jak by smet – ty dva pacholci mně už dávno pijou krev. A smrt je konec jen pro někoho, zato my vám ještě ukážem, co to znamená, co to znamená – dívat se Mistrovi do tváře!“

Ano, jen pár desek ve spirále času mě nutí kupovat si stále dokola reedice jednoho díla – ať už první press na Monitoru nebo vymazlenou – ultimátní verzi na Osmose, až po Jihosound verzi, kterou Rust Cohle zmáčknul plechovku k prapočátkům a dokázal, že čas je jen iluze. Náhodou nebylo, že geniální release Vracejte konve na místo vyšel v době, kdy jsem navštívil výstavu génia Josefa Váchala a čelil tak dvojímu nárazu šumavské magie a záhy; coby neukočírovatelný nomád, potvrdil propojení s kapelou inkoustem v kůži veršem: „Kerosén v srdci, na duši vzdor …“

Viva poutníkům beze strachu, dílo Master’s Hammer budiž vaší mapou!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.

Hromy, blesky a Algiers. Top 5 Grape festival 2019

redakce 11.08.2019

Vodní téma, hromy, blesky a... zase ti Algiers. Piešťanský Grape podesáté.

...a na rub víček projektovat pohřeb. Top 5 Brutal Assault 2019 podle redaktorů a přízně

redakce 11.08.2019

Rozdávám lokty, plavu nad zpocenými hlavami, moje pochroumaná páteř mi nepoděkuje, ale nemůžu si pomoct. Hlasují domácí, hosté i pocestní. To nejlepší z ročníku, který ovládly Dcery.

Preview: Pop-Kultur Berlin 2019

redakce 10.08.2019

Za kulturou do pivovaru? Leda v Berlíně. Mezi hvězdy letošního ročníku Pop-Kultur patří například Shabazz Palaces, Anna Calvi, CocoRosie nebo Deerhoof, ale nejen oni. Pár tipů pro vás.

Tasovská kúra aneb Top 5 Besedy u Bigbítu 2019

redakce 06.08.2019

Taky na které další přehlídce se sejde tolik jejich redaktorů a fotografů z celé republiky? Nejen je jsme oslovily s nejlepšími zážitky z letošního ročníku Besedy u Bigbítu.

Šejkr #42: Zvuk je nejlepší polštář

redakce 25.07.2019

Po cestě z Colours si v hlavě přehrávám skvělý koncert Shilpy Ray a vzpomínám si, jak právě Todd stál hrozně o to, aby před jejím prvním koncertem v Praze hráli…

Limity interpretace aneb reakce na článek o současných českých textech

redakce 25.07.2019

Full Moon publikoval rozsáhlý článek s názvem V zajetí lyrického věku aneb Současné české texty. Člen skupiny ROLE na něj reaguje.

Léčba hudbou aneb Top 5 Colours of Ostrava 2019

redakce 23.07.2019

Jedenadvacet respondentů stran spřízněných médií a přátel Full Moonu se s námi podělilo o své největší zážitky. Průsečíky jsou jednoznačné, překvapení také na místě.