Články / Sloupky/Blogy

Zpovědnice Master's Hammer: Ivan (Repelent SS)

Zpovědnice Master's Hammer: Ivan (Repelent SS)

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 31.07.2018

„Ale jděte,“ řekl nám v rozhovoru František Štorm, když jsme začali skloňovat slova jako aura a kult. Ale co naplat – už i koncertně obrození Master's Hammer kultem jsou, jak o tom svědčí též vyjádření několika domácích i přespolních muzikantů.

Tomáš „Ivan“ Mládek – jedna z nejvýraznějších osobností české hardcorové scény, frontman Flowers for Whores, chodící encyklopedie scény a humoru. V současnosti napnul síly do nového labelu Pushteek Records, v kapele Repelent SS se věnuje zpěvu a plýtvání moukou.

Zásadních desek, který vás z vás vymodelují toho, kým budete po zbytek života, je relativně málo. Po čtyřech dekádách vám hudebně nezasadí ránu už zhola nic, pokud se nejedná o privátní seanci s Lisou Gerrard v první zóně Šumavského národního parku. Ritual od Master's Hammer je jednou z desek, která se mnou zůstane po celou existenci v království Demiurga.

Oproti desetitisícům fanoušků po celém světě, kteří vstřebávají genialitu Master's Hammer pouze hudebně, mám výhodu prožitku literárního díla, kdy bytost odhalující závoje světa, ocenila sarkasmus a plavbu proti proudu zaběhnutých satanistických klišé verši typu: „Dobře znám to místo, kam všichni stejně patříme, nevěřte prolhanejm držkám proroků. Bůh je teď náš sluha a Satan jak by smet – ty dva pacholci mně už dávno pijou krev. A smrt je konec jen pro někoho, zato my vám ještě ukážem, co to znamená, co to znamená – dívat se Mistrovi do tváře!“

Ano, jen pár desek ve spirále času mě nutí kupovat si stále dokola reedice jednoho díla – ať už první press na Monitoru nebo vymazlenou – ultimátní verzi na Osmose, až po Jihosound verzi, kterou Rust Cohle zmáčknul plechovku k prapočátkům a dokázal, že čas je jen iluze. Náhodou nebylo, že geniální release Vracejte konve na místo vyšel v době, kdy jsem navštívil výstavu génia Josefa Váchala a čelil tak dvojímu nárazu šumavské magie a záhy; coby neukočírovatelný nomád, potvrdil propojení s kapelou inkoustem v kůži veršem: „Kerosén v srdci, na duši vzdor …“

Viva poutníkům beze strachu, dílo Master’s Hammer budiž vaší mapou!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kam na rajz s Ricardem Delfinem

redakce 05.12.2019

Ricardo Delfino působí povětšinou v Karlovarském kraji jako dramaturg komunitního festivalu Top RoofTop, co doporučí?

To nejlepší z Nouvelle Prague

redakce 12.11.2019

Nové místo, nové výzvy, kvalitní multižánrová hudební přehlídka spojená s konferencí. Co zaujalo na letošních Nouvelle Prague?

Le Guess Who? 2019 – resumé

redakce 12.11.2019

Velký report v prosincovém úplňku, níže resumé v tradiční podobě nejlepších pětic, leckterým opět pět pozic nestačilo, čemuž se nelze divit.

Preview: Le Guess Who? 2019

David Čajčík, Jana Michalcová 05.11.2019

Grime, ambientní pop, africké synkopy i noise rock. Na Le Guess Who? holandštinu nepotřebujeme, obraceč času naopak ano.

You move me, you move me, you move me round and round, I guess (TaxiWars)

Jirka Imlauf 01.11.2019

V Praze byli hodněkrát, vybavuju si třeba, jak sedíme u stolu nahoře v Rock Café a kolem jde kapela a všichni maj knír, píše Jirka Imlauf z Houpacích koní před…

Preview: Danielle de Picciotto

Michal Pařízek 15.10.2019

Některé milníky její kariéry nabízíme níže, hlavně ale zveme na koncert, který bude výjimečný také tím, že zde vůbec poprvé vystoupí frontmani pražských Kill the Dandies! coby DJské duo.

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

waghiss666 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

Kateřina Cumin 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.