Zprávy / Úplňkové

Full Moon #150: Jubileum s Benjaminem Clementinem

Full Moon #150: Jubileum s Benjaminem Clementinem

redakce | Zprávy / Úplňkové | 27.09.2023

Uteklo to jako pověstná voda, tak rychle, že bychom si toho málem nevšimli. První číslo magazínu Full Moon vyšlo 29. května roku 2010, to jubilejní, sto padesáté, pak vychází ve středu 27. září 2023. Jeho hlavním tématem je anglický umělec Benjamin Clementine, jubileum magazín oslaví nabitým koncertem 11. října v pražské MeetFactory, na kterém vystoupí mj. Kalle, Amelie Siba nebo slovenský raper Fvck_Kvlt.

Benjamin Clementine vystoupí na výjimečném sólovém koncertě 1. listopadu 2023 v sále pražského Rudolfina, právě u této příležitosti se skladatel, zpěvák a klavírista ocitl na obálce Full Moonu. Rozsáhlý rozhovor s ním vedl Vojtěch Tkáč, titulní téma obsahuje také hloubkový ponor do hudebníkovy diskografie, kontextový článek o ceně Mercury Prize, kterou Clementine získal za debutové album, nebo profil americké umělkyně Niny Simone. Titulní materiál zakončuje tradiční rubrika Moonfive, v níž je představeno několik dalších jmen, které – podobně jako Clementine – započalo svou kariéru na pařížských ulicích.

Páteří stopadesátého vydání Full Moonu jsou tradičně rozhovory – u mikrofonů redaktorek a redaktorů se vystřídali například anglická umělkyně Arlo Parks, Hudson Mohawke nebo skupina Mandy, Indiana, nechybí povídání s dvojicí Body of Pain nebo talentovanými mladými jmény jako Bols/Slob a Taomi. Samozřejmostí je několik profilových textů věnovaných například islandské skupině Sigur Rós či umělkyním Colleen a Sarah Pagé, další díl mozaiky z letních festivalů nebo reportáž z festivalu Moody Moon Noize, který Full Moon spolupořádá. Rubriku Song Story obsadila skladba Automatic Stop od The Strokes, další rozhovor ze série Odjinud vedl David Stoklas s publicistou, hudebníkem a knězem husitské církve Petrem Wagnerem.


Albem měsíce se stala novinka Petry Hermanové In Death’s Eyes, která vychází u berlínského labelu Unguarded, v dalších recenzích jsou rozebrány nahrávky skupin Baroness, Tomáš Palucha, Blur, Sanam nebo Queens of the Stone Age, v Playlistu najdeme také texty věnované deskám Marty Del Grandi, Iceboy Violet nebo Sylvie Krobové. Rubrice Kino vévodí úspěšný snímek Hranice od polské režisérky Agnieszky Holland, rozhovor s ní přinese jedno z následujících čísel, v rubrice Knihovna se objevují rozbory děl Édouarda Louise, Aleny Mornštajnové nebo Jana Švankmajera a samozřejmostí jsou další pravidelné oddíly jako Radio FM, Do černého nebo Galerie.

V průběhu září byl oznámen kompletní program oslav stopadesátého vydání magazínu Full Moon, které proběhnou 11. října v pražské MeetFactory. K již oznámené trojici Amelie Siba, Fvck_Kvlt a Kalle přibyli ještě DJs Isama Zing a Toyota Vangelis, celý slavnostní večer pak otevře publicistická debata pod vedením Pavla Turka. Pro akci Full Moon #150 vznikla i limitovaná série merchandise vyrobeného z někdejších reklamních bannerů Full Moonu a soutěže Cover Moon. K dispozici budou čtyři varianty výrobků, od malého psaníčka po velký batoh, všechno v omezené edici několika málo kusů, každý z nich je originál.

Důležitá data:
11. 10. 2023 – Full Moon #150 – MeetFactory, Praha – živě: Amelie Siba, Fvck_Kvlt a Kalle, Djs Isama Zing a Toyota Vangelis
30. 10. 2023 – vychází Full Moon #150

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #150 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Akatre studios

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #158–159: Kafkovo století

redakce 20.06.2024

Celý svět slaví jubileum sta let od předčasného úmrtí vzývaného spisovatele a Full Moon nezůstává pozadu. Obálka letošního letního dvojčísla patří právě Franzi Kafkovi.

Full Moon #157 na Spotify

redakce 06.06.2024

Pečlivě vybrané nové desky, recenze knih a filmů a spoustu dalšího hledejte na stránkach Full Moonu. Playlist vám udělá společnost!

Full Moon #157: S úsměvem v erbu

redakce 23.05.2024

Full Moon s titulním tématem věnovaným The Smile vychází s úsměvem v erbu a 128 stránkami plnými nejnovějších informací (nejen) ze světa hudby.

Full Moon #156 na Spotify

redakce 08.05.2024

V dubnovém vydání najdete profil americké R&B umělkyně Liv.e, inovátora žánru flamenco Niña de Elche a australského hudebníka Genesise Owusua.

Moody Moon Noize vol. 5: Pustá země, Experimenty i tance na hladině

redakce 30.04.2024

S jedním ze svých pověstných DJ setů vystoupí na hladině místního Kamencového jezera slovenský producent Fvlcrvm.

Full Moon #156: „Dám si víc, já nechci málo“

redakce 24.04.2024

„Dám si víc, já nechci málo,“ zíůvá Annet X na novém albu a Full Moon k tomu ve chvíli, kdy ona ve dvojici s NobodyListenem obráží české kluby, přidává celé…

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Full Moon #154 na Spotify

redakce 07.03.2024

Holky v punku, Bibione, Nadine Shah a spoustu dalšího.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace