Zprávy / Festivalové

Letní alternativa v Bystřici

Letní alternativa v Bystřici

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.07.2022

Letní alternativa, jednodenní festival nekomerční hudby, je v Bystřici již zavedenou značkou, kterou město ve spolupráci s agenturou Seventy.cz buduje již dvanáct let. Je zároveň poznávacím symbolem lokální kulturní nabídky s přesahem do okolních regionů. Letos byl program na sobotu 6. srpna připravován s ročním předstihem a pořadatelé nově avizují i dřívější začátek akce.

V nabitém programu se publikum může těšit na zavedená i neznámá a přitom kvalitní jména. „Bude to pestré letos, velmi. Do Bystřice jsme pozvali zástupce tanečního ska, metalovou mašinu, etnošamany, nadějné mladé rockové bohy anebo opravdovou melancholii v podání Rosie Wade & Jamclub, kapely z Valmezu, která se pohybuje na vlně soulu, blues a rocku. Z Vysočiny dorazí mladá trojčlenná parta Vosolit!, která se s ničím opravdu nemaže ve stylu Rage Against The Machine anebo RHCP, a přitom bravurně ovládá své nástroje i zpívá, a to pouze česky. A z Brna se k nám přiřítí definitivní etnosmršť Čankišou, kteří si vymysleli vlastní jazyk, ve kterém zpívají a je to jedna z prvních kapel stylu worldmusic, která nám zde zahraje,“ uvádí letošní hudební jména promotér Tomáš Hradil. Sděluje i zábavnou historku právě o Čankišou. „Jejich velmi specifický zpěvák Karel Heřman před lety odjel do Mongolska, kde se zúčastnil mistrovství světa v hrdelním zpěvu. No a v tamní velké konkurenci vyhrál! Tohle přeci chceme slyšet a vidět i u nás!,“ dodává s úsměvem Hradil.

Naše hlavní město budou letos reprezentovat dvě kapely. „Po loňském úletu Electrick Mann u nás vystoupí další parta šílenců, a to Hentai Corporation. Pětičlenná rozbuška z Prahy napěchovaná neskutečnou energií definující svůj styl naprosto výstižně jako thrash rock'n'roll je doslova záležitostí pro hudební fajnšmekry,“ představuje jednu z hvězd večera Martin Táborský ze spolupořádající agentury Seventy. „Na závěr jsme pozvali klasiku klasik, kterou netřeba moc představovat. Sto zvířat je kvalitní, velmi zábavná a opravdu velká parta skvělých muzikantů, Celý festival nám budou uzavírat a věříme, že tancovat bude celý zámek,“ končí výčet vystupujících kapel dramaturg festivalu Tomáš Hradil.

Info

Letní alternativa
6. 8. 2022 17:00
Bystřice pod Hostýnem
Fb událost

foto © Louis, se svolením Metalopolisu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Začal festival Alternativa

redakce 11.11.2022

Prostor je letos věnovaný také mladší generaci, která je do festivalu zapojena skrze hudební tvůrčí workshopy.

PAF Olomouc opět živě

redakce 07.11.2022

Po třech letech fyzické absence podepsal festival smlouvu s ďáblem, Olomouc a všichni návštěvníci festivalu se tak opět mohou těšit na metafyzické prolnutí.

Sound festival: berlínské techno v klášteře sv. Gabriela

redakce 04.11.2022

Rozsáhlý objekt postavený v novorománském slohu oživne undergroundovou elektronickou hudbou ve spojení se současným vizuálním uměním.

Ji.hlava online začala

redakce 03.11.2022

Nejlepším českým dokumentem je Kaprkód, cenu za nejvýraznější světový dokument si odnesl snímek 07:15 – Kos. A Ji.hlava online už maká.

Nouvelle Prague za pár dní

redakce 01.11.2022

Těšit se můžete na prohlídku areálu Výstaviště, zajímavé workshopy a panelové diskuse nabité aktuálními tématy a profesionály z ČR a zahraničí.

Slunovrat zve na zimní edici, taky jede konkurz na Welcome stage

redakce 28.10.2022

Zimní dvoudenní verze festivalu Slunovrat nabídne v Opavě tradičně skvělé koncerty, setkání se zajímavými a inspirativními osobnostmi a závěrečnou mši.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace