Zprávy / Festivalové

Afrobeat i postrock na Donaufestivalu

Afrobeat i postrock na Donaufestivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.02.2016

Od svého znovuobnovení v roce 2005 si Donaufestival vybudoval neochvějnou pozici jak na poli národním, tak mezinárodním. Podporuje nové umělecké směry a disciplíny, nové formy divadla, interaktivního umění a hudby bez ohledu na žánry. Umělecký vedoucí festivalu Tomas Zierhofer-Kin k tomu dodává: "První Donaufestival na novém místě jsme pořádali s notnou dávkou úzkosti, jestli bude široká veřejnost a média sdílet naše nadšení. Spolu s vyhlášením prvních jmen umělců a projektů, při mém posledním ročníku v pozici uměleckého ředitele, mkohu s ohledem na minulých dvanáct let prohlásit, že šlo o vydařený experiment."


Letošní ročník startuje souborem velmi zajímavých jmen. Legendární Omar Souleyman se na Donaufestival vrací i s jeho moderní fúzí regionálních variant tradiční dabke music. Hatsune Miku je animovaná 3D postava, společně vyvinutá newyorskou specialistkou na progresivní elektroniku Laurel Halo, oceňovaným choreografem a výtvarníkem Darrenem Johnstonem a mediálními umělci LaTurbo Avedonem a Martinem Sulzerem. Hiphopový projekt Gaika se bouří proti rasismu, diskriminaci a policejní brutalitě. Afrobeatoví Mbongwana Star vládnou hrubým kytarovým riffům a Jamal Moss aka Hieroglyphic Being zas přináší syntezátorové zemětřesení.


Fatima Al Qadiri z Kuvajtu do svého díla opět spřádá současný umělecký projev a sociální kritiku. Kode9, coby kmotr dubstepu, představí v DJ setu průřez ze svého labelu Hyperdub. Postrockové stálice Mogwai živě odehraje svůj hudební doprovod k filmu Atomic, z produkce BBC. Svou rakouskou premuéru si odbude i roots folkový Monk Parker. Rashad Becker představí svůj nový projekt se čeleny legendárního newyorského ansámblu Alarm Will Sound. Svůj návrat do Rakouska ohlásil Dean Blunt a to s novým projektem Babyfather. Chybět nebude ani jedna z hvězd současného queer rapu - Le1f a svá nová alba přijedou představit Tim Hecker a Pantha du Prince. A na závěr se představí techno legenda DJ Koze.

Info

Donaufestival 2016
29. 4. - 1. 5. 2016
5. 5. - 7. 5. 2016
Krems, Niederösterreich, Rakousko

www.facebook.com/donaufestival
www.donaufestival.at

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.