Zprávy / Festivalové

Afrobeat i postrock na Donaufestivalu

Afrobeat i postrock na Donaufestivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.02.2016

Od svého znovuobnovení v roce 2005 si Donaufestival vybudoval neochvějnou pozici jak na poli národním, tak mezinárodním. Podporuje nové umělecké směry a disciplíny, nové formy divadla, interaktivního umění a hudby bez ohledu na žánry. Umělecký vedoucí festivalu Tomas Zierhofer-Kin k tomu dodává: "První Donaufestival na novém místě jsme pořádali s notnou dávkou úzkosti, jestli bude široká veřejnost a média sdílet naše nadšení. Spolu s vyhlášením prvních jmen umělců a projektů, při mém posledním ročníku v pozici uměleckého ředitele, mkohu s ohledem na minulých dvanáct let prohlásit, že šlo o vydařený experiment."


Letošní ročník startuje souborem velmi zajímavých jmen. Legendární Omar Souleyman se na Donaufestival vrací i s jeho moderní fúzí regionálních variant tradiční dabke music. Hatsune Miku je animovaná 3D postava, společně vyvinutá newyorskou specialistkou na progresivní elektroniku Laurel Halo, oceňovaným choreografem a výtvarníkem Darrenem Johnstonem a mediálními umělci LaTurbo Avedonem a Martinem Sulzerem. Hiphopový projekt Gaika se bouří proti rasismu, diskriminaci a policejní brutalitě. Afrobeatoví Mbongwana Star vládnou hrubým kytarovým riffům a Jamal Moss aka Hieroglyphic Being zas přináší syntezátorové zemětřesení.


Fatima Al Qadiri z Kuvajtu do svého díla opět spřádá současný umělecký projev a sociální kritiku. Kode9, coby kmotr dubstepu, představí v DJ setu průřez ze svého labelu Hyperdub. Postrockové stálice Mogwai živě odehraje svůj hudební doprovod k filmu Atomic, z produkce BBC. Svou rakouskou premuéru si odbude i roots folkový Monk Parker. Rashad Becker představí svůj nový projekt se čeleny legendárního newyorského ansámblu Alarm Will Sound. Svůj návrat do Rakouska ohlásil Dean Blunt a to s novým projektem Babyfather. Chybět nebude ani jedna z hvězd současného queer rapu - Le1f a svá nová alba přijedou představit Tim Hecker a Pantha du Prince. A na závěr se představí techno legenda DJ Koze.

Info

Donaufestival 2016
29. 4. - 1. 5. 2016
5. 5. - 7. 5. 2016
Krems, Niederösterreich, Rakousko

www.facebook.com/donaufestival
www.donaufestival.at

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články