Zprávy / Festivalové

Afrobeat i postrock na Donaufestivalu

Afrobeat i postrock na Donaufestivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.02.2016

Od svého znovuobnovení v roce 2005 si Donaufestival vybudoval neochvějnou pozici jak na poli národním, tak mezinárodním. Podporuje nové umělecké směry a disciplíny, nové formy divadla, interaktivního umění a hudby bez ohledu na žánry. Umělecký vedoucí festivalu Tomas Zierhofer-Kin k tomu dodává: "První Donaufestival na novém místě jsme pořádali s notnou dávkou úzkosti, jestli bude široká veřejnost a média sdílet naše nadšení. Spolu s vyhlášením prvních jmen umělců a projektů, při mém posledním ročníku v pozici uměleckého ředitele, mkohu s ohledem na minulých dvanáct let prohlásit, že šlo o vydařený experiment."


Letošní ročník startuje souborem velmi zajímavých jmen. Legendární Omar Souleyman se na Donaufestival vrací i s jeho moderní fúzí regionálních variant tradiční dabke music. Hatsune Miku je animovaná 3D postava, společně vyvinutá newyorskou specialistkou na progresivní elektroniku Laurel Halo, oceňovaným choreografem a výtvarníkem Darrenem Johnstonem a mediálními umělci LaTurbo Avedonem a Martinem Sulzerem. Hiphopový projekt Gaika se bouří proti rasismu, diskriminaci a policejní brutalitě. Afrobeatoví Mbongwana Star vládnou hrubým kytarovým riffům a Jamal Moss aka Hieroglyphic Being zas přináší syntezátorové zemětřesení.


Fatima Al Qadiri z Kuvajtu do svého díla opět spřádá současný umělecký projev a sociální kritiku. Kode9, coby kmotr dubstepu, představí v DJ setu průřez ze svého labelu Hyperdub. Postrockové stálice Mogwai živě odehraje svůj hudební doprovod k filmu Atomic, z produkce BBC. Svou rakouskou premuéru si odbude i roots folkový Monk Parker. Rashad Becker představí svůj nový projekt se čeleny legendárního newyorského ansámblu Alarm Will Sound. Svůj návrat do Rakouska ohlásil Dean Blunt a to s novým projektem Babyfather. Chybět nebude ani jedna z hvězd současného queer rapu - Le1f a svá nová alba přijedou představit Tim Hecker a Pantha du Prince. A na závěr se představí techno legenda DJ Koze.

Info

Donaufestival 2016
29. 4. - 1. 5. 2016
5. 5. - 7. 5. 2016
Krems, Niederösterreich, Rakousko

www.facebook.com/donaufestival
www.donaufestival.at

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.

Pořadatelé JazzFestBrno chystají první jazzový showcase festival u nás

redakce 15.05.2020

Central European Jazz Showcase je novinkou v aktivitách pořadatelů jednoho z největších středoevropských jazzových festivalů.

Festival Pop Messe se uskuteční až v roce 2021

redakce 14.05.2020

Město letos využije uvolněnou polovinu dosud nevyplacené dotace na další pomoc v řešení dopadů pandemie COVID-19 na oblast kultury.