Zprávy / Nové desky

Druhý The Canal zhudebněných básní

Druhý The Canal zhudebněných básní

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.02.2018

OHODNOŤTE DESKU

Kolekce zhudebněných básní klasických autorů, který spolu vytvořili český producent Petr Mareš, známější jako prof. Neutrino a panamská vokalistka Mila Lombardo se dočkala po 4 letech svého pokračování na jejich druhém EP.

Debut vyšel na sklonku roku 2013, v následujícím roce pak vyšlo remixové album Dream by Dream (Producers versus Poe). Na novince se spolu zaměřili na jména básníků jako Aleister Crowley, Oscar Wilde, Victor Jara, Rabindranath Tagore a Garcia Lorca. Zajímavostí je, že jejich spolupráce probíhá on-line po telefonu, zatím se nikdy osobně nesetkali.


Žánrově se album pohybuje na poli sampledelické elektronické hudby a uslyšíte na něm od trip-hopu, přes experimenty až po názvuky orientálních motivů a flamenca. Jednotlivé skladby jsou pak věnovány současným společenským fenoménům jako je uprchlictví, ekologické znečištění, politickým vězňům či kulturním minoritám. Downloadem pak můžete přispět na vydání kompletního alba.

Info

The Canal - Transatlantic Phone Session II.
bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Benefiční hudební kompilace Sanitas Animae

redakce 05.12.2020

Vzniklo jedinečné album, které čítá přes sto písní a skladeb hudebních skupin a interpretů napříč žánry i zeměmi. Vlasta Třešňák, Vole, Zabloudil(a).

Severní nástupiště přijíždí s novou deskou

redakce 04.12.2020

Početná kapela vydává první dlouhohrající desku Rostli jsme spolu, která se použitím nástrojů i textařsky vymyká většině domácí produkce.

Nekola děkují za druhou desku

redakce 02.12.2020

Démoni samoty, strachu, smutku ale i prosvítající naděje jsou tématem tohoto alba, které vznikalo od jara 2019 do podzimu 2020.

Annet X vydává první desku

redakce 30.11.2020

Annet X chce ukázat, že umí udělat jak poctivou RnB baladu, tak temnější věci na hraně rapu, ale i úderné party tracky.

Nová Kolna na Polí5

redakce 30.11.2020

Smrtí zatepla je volný pandán k albu Ženy. Tím ale podobnost končí, Kolna spojuje improvizaci s písní, elektroniku s rockem, etnické nástroje s věšákem na prádlo.

Nové EP Bert & Friends

redakce 29.11.2020

Název EP je vzhledem k určité lehkosti předchozích počinů a také samotnému obalu na první pohled zvláštní.

Hudební projekt pokoj25 vydává třetí desku

redakce 26.11.2020

Zvukově zůstávají produkce tracků v elektronickém spektru i když tentokrát mají blíž spíš rapovému soundu minulého desetiletí než osmdesátkovému synthpopu.

Láska, nikoliv strach - Long Play Belarus

redakce 24.11.2020

Deset běloruských kapel se spojilo, aby vytvořily kompilaci Long Play Belarus. Skladby byly nahrány v době, kdy se pohled Bělorusů na život i jejich zemi dramaticky proměnil.

Květy vydaly své nejitimnější městské album

redakce 19.11.2020

Album Květy Květy je intimní vztahová deska, která pracuje s principem duality. V kapele jsou dvě dvojice: rytmika versus kytaristé.

Billow vydávají nové album

redakce 18.11.2020

Lo-fi/dreampopové trio Billow vydalo na kazetovém labelu Z Tapes svou třetí desku. Blíže elektronice.