Zprávy / Nové desky

Druhý The Canal zhudebněných básní

Druhý The Canal zhudebněných básní

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.02.2018

OHODNOŤTE DESKU

Kolekce zhudebněných básní klasických autorů, který spolu vytvořili český producent Petr Mareš, známější jako prof. Neutrino a panamská vokalistka Mila Lombardo se dočkala po 4 letech svého pokračování na jejich druhém EP.

Debut vyšel na sklonku roku 2013, v následujícím roce pak vyšlo remixové album Dream by Dream (Producers versus Poe). Na novince se spolu zaměřili na jména básníků jako Aleister Crowley, Oscar Wilde, Victor Jara, Rabindranath Tagore a Garcia Lorca. Zajímavostí je, že jejich spolupráce probíhá on-line po telefonu, zatím se nikdy osobně nesetkali.


Žánrově se album pohybuje na poli sampledelické elektronické hudby a uslyšíte na něm od trip-hopu, přes experimenty až po názvuky orientálních motivů a flamenca. Jednotlivé skladby jsou pak věnovány současným společenským fenoménům jako je uprchlictví, ekologické znečištění, politickým vězňům či kulturním minoritám. Downloadem pak můžete přispět na vydání kompletního alba.

Info

The Canal - Transatlantic Phone Session II.
bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Koreňova Zelenina vydává první desku

redakce 19.02.2021

Bratislavská hudební skupina Koreňova Zelenina vydává svoji první desku.

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

redakce 18.02.2021

První oficiální EP Vivid, vydané pod platformou Agrose, je narozdíl od předchozí tvorby o poznání synthovější a rytmičtějí.

hUSa je mrtvá, ať žije Venera

redakce 18.02.2021

Venera na svém prvním albu servíruje vybrané pochoutky současného pojetí posthardcore, grunge, spacerockové scény.

Teepee vychází WTOB Remixes

redakce 17.02.2021

Čeká vás chill elektronika, house i techno, tracky fanoušky nepochybně donutí tančit i v domácím prostředí.

Tryo debutuje, a to u Kabinet Records

redakce 16.02.2021

V barevném indie projevu kapely, který chvílemi překrývá mlhavý shoegaze háv, jsou cítit nejen vlivy kultů jako Pink Floyd nebo The Doors, ale také jména jako Orville Peck či Real…

Kill the Dandies! vydali novinku Your Blood My Veins

redakce 15.02.2021

Nezapřou okouzlení psychedelií, postpunkem nebo soulem, zároveň ale jejich nahrávka přináší křehké i zasněné momenty s rozmlženými konturami trip hopu.

Post-hudba vydává druhý singl a oznamuje novou desku

redakce 12.02.2021

Elektropopové duo Post-hudba ohlašuje dva roky po vydání desky Není se na co těšit nové album. Svět na konci roku nula vyjde v březnu a představuje se už druhým singlem…

Richard Autner vydáva debut

redakce 12.02.2021

Záujem vydavateľstva Richarda nakopol, aby niektoré nápady oprášil, podokončoval a použil texty, ktoré dlhšie hľadali vhodný inštrumentálny podklad.

Hugo Hauskrecht s indie elektronickým albumom

redakce 11.02.2021

Nahrávka Stena vznikala spontánne, pracoval na nej celý minulý rok, ale väčšina pesničiek nevznikla s cieľom vytvoriť album.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace