Zprávy / Nové desky

Druhý The Canal zhudebněných básní

Druhý The Canal zhudebněných básní

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.02.2018

OHODNOŤTE DESKU

Kolekce zhudebněných básní klasických autorů, který spolu vytvořili český producent Petr Mareš, známější jako prof. Neutrino a panamská vokalistka Mila Lombardo se dočkala po 4 letech svého pokračování na jejich druhém EP.

Debut vyšel na sklonku roku 2013, v následujícím roce pak vyšlo remixové album Dream by Dream (Producers versus Poe). Na novince se spolu zaměřili na jména básníků jako Aleister Crowley, Oscar Wilde, Victor Jara, Rabindranath Tagore a Garcia Lorca. Zajímavostí je, že jejich spolupráce probíhá on-line po telefonu, zatím se nikdy osobně nesetkali.


Žánrově se album pohybuje na poli sampledelické elektronické hudby a uslyšíte na něm od trip-hopu, přes experimenty až po názvuky orientálních motivů a flamenca. Jednotlivé skladby jsou pak věnovány současným společenským fenoménům jako je uprchlictví, ekologické znečištění, politickým vězňům či kulturním minoritám. Downloadem pak můžete přispět na vydání kompletního alba.

Info

The Canal - Transatlantic Phone Session II.
bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace