Zprávy / Nové desky

Eastbloc sound vydává benefiční kompilaci

Eastbloc sound vydává benefiční kompilaci

redakce | Zprávy / Nové desky | 31.03.2022

Komunita eastbloc sound (EASA) vydává benefiční kompilaci na podporu Ukrajiny. Eastbloc sound sdružuje hudebníky především ze zemí bývalého východního bloku, vydání benefiční kompilace bylo tedy logickým krokem. Výtěžek má jít především na humanitární a queer feministické organizace. Na desku přispěli mimojiné Vladislav Delay, Mala Herba nebo zástupci tuzemské scény mʊdʌki (původem z Běloruska) nebo Oliver Torr a Trauma (společně v projektu TraumaTorr).

Návrh obalu má na svědomí studio Nufolklore, které jím vzdává hold ukrajinské malířce Marii Prymachenko, která proslula svým naivním uměním s lidovými motivy a výraznou barevností. 27.února 2022 byly bohužel její práce zničeny během ruské invaze. Obal kompilace zobrazuje stvůru z malířčina obrazu z roku 1978 s názvem Nechť je prokletá jaderná válka.

Info

Eastbloc sound
deska na Bandcampu

grafika: Nufolklore

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace