Zprávy / Nové desky

Eastbloc sound vydává benefiční kompilaci

Eastbloc sound vydává benefiční kompilaci

redakce | Zprávy / Nové desky | 31.03.2022

Komunita eastbloc sound (EASA) vydává benefiční kompilaci na podporu Ukrajiny. Eastbloc sound sdružuje hudebníky především ze zemí bývalého východního bloku, vydání benefiční kompilace bylo tedy logickým krokem. Výtěžek má jít především na humanitární a queer feministické organizace. Na desku přispěli mimojiné Vladislav Delay, Mala Herba nebo zástupci tuzemské scény mʊdʌki (původem z Běloruska) nebo Oliver Torr a Trauma (společně v projektu TraumaTorr).

Návrh obalu má na svědomí studio Nufolklore, které jím vzdává hold ukrajinské malířce Marii Prymachenko, která proslula svým naivním uměním s lidovými motivy a výraznou barevností. 27.února 2022 byly bohužel její práce zničeny během ruské invaze. Obal kompilace zobrazuje stvůru z malířčina obrazu z roku 1978 s názvem Nechť je prokletá jaderná válka.

Info

Eastbloc sound
deska na Bandcampu

grafika: Nufolklore

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Duhan prichádza s projektom Wave Rider

redakce 11.05.2022

Tanečnosť, melodickosť a moderný nádych naberá oproti jeho predchádzajúcej tvorbe tvrdší a miestami cinematický charakter.

Nové album Filipa Míška u Weltschmerzen

redakce 09.05.2022

Podmanivé nálady, ASMR šuchoty, dronovo-ladené basové tóny, ostrý zvuk aj prekvapivé výbuchy zvukovej farebnosti.

Insania: Vejška života ví, že Země je placatá

redakce 05.05.2022

Insania si v novém klipu střílí z absolventů vysoké školy života a konečně vydává nové album GRRRotesky i digitálně.

Raritka Michael’s Uncle vyšla u Papagájova Hlasatele

redakce 04.05.2022

Na koncertě zazněla i zcela unikátní skladba Světlo, při jejímž provedení se k Michael´s Uncle připojila improvizovaná dechová sekce složená ze členů kapel Už Jsme Doma a Extempore.

Zbytečný luxus vydávají debutové album

redakce 29.04.2022

Album obsahuje jedenáct Petrových autorských písní – existenciálních zpovědí stárnoucího muže, tak trochu ztraceného v životě.

Kounovsky: Live Forever je venku

redakce 27.04.2022

Kounovsky skladby na Live Forever propojuje pomocí popových refrénů a svůj rukopis opírá o elektronické beaty, trip hop a funkem nasáklou psychedelii.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace