Zprávy / Nové desky

Irreality, nová deska Island Mint

Irreality, nová deska Island Mint

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.07.2022

Pražská kapela Island Mint vydala novou desku Irreality. Na ní představuje deset skladeb, ve kterých spojuje tradiční písničkové formy s osobitou lo-fi estetikou. Spolu s albem vychází i videoklip k titulní skladbě, kde v hlavních rolích vystupují dva šneci a brouk.

fotogalerie ze křtu desky zde

„Irreality je taková mozaika pocitů a snů, které jsem zaznamenal v průběhu posledních dvou let bez hlubšího záměru. Snažil jsem se z nesourodosti udělat přednost, najít cestu, jak všechny skladby slepit dohromady. Představuju si to jako snovou krajinu, kterou člověk prochází a nikdy neví, jaký příběh ho čeká na dalším kroku,“ popisuje Matyáš. Tuto krajinu ztvárnil i výtvarně v podobě modelu, který se objevuje na přebalu desky i ve videoklipu k titulní skladbě Irreality. Charakteristická prosluněnost a zasněnost tvorby Island Mint na novém albu nechybí, žánrově ale od indie psychedelie zabrušuje i do jiných oblastí, objevují se tu prvky latinskoamerické hudby, shoegazeu nebo folku. „Je to rozhodně nejpopovější deska, na které jsem kdy pracoval. Ale zároveň jsem získal sebevědomí nechat vyniknout vlastní divnost a objevovat nejrůznější polohy, ať už co se týče zpěvu, songwritingu, nebo postupů při nahrávání,“ shrnuje zpěvák a kytarista Matyáš Adámek.

Island Mint se na české scéně objevil poprvé v roce 2020 s vydáním EP Hazy Days. Poznávacím znamením je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem. V létě 2021 se z Island Mint stala pětičlenná kapela, která si získala řadu fanoušků zejména svými zábavnými a pohodovými koncerty.

Info

Island Mint – Irreality (Sunstream Records, 2022)
Bandcamp kapely

foto © se svolením Island Mint

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Urn vydáva tretí sólový album

redakce 24.11.2022

Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.

Heiden na vinylu

redakce 21.11.2022

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi.

Album Ľuba Burgra plný nečakaných spoluprác

redakce 21.11.2022

Citlivý a hravý, no zároveň drzý, mrazivý a priamy. Razantnou rytmikou sa necháte vtiahnuť a pokyvkávať, a nenechá vás ľahostajným.

Sklizeň Polí5

redakce 20.11.2022

Jistěže by bylo ideální sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Arleta vydává třetí EP. Sex

redakce 18.11.2022

Čtyři skladby vznikly v úzkém kruhu její nejvěrnější crew a navazují na výrazný rukopis syrové a tvrdé poetiky, nekompromisního postoje a temných pohlcujících beatů.

Raritky Hidden Orchestra na novém albu

redakce 18.11.2022

Taneční experimentální techno, jemně vybrnkávané ambientně moderní klasické plochy i výtrysky basklarinetového freejazzu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace