Zprávy / Nové desky

Irreality, nová deska Island Mint

Irreality, nová deska Island Mint

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.07.2022

Pražská kapela Island Mint vydala novou desku Irreality. Na ní představuje deset skladeb, ve kterých spojuje tradiční písničkové formy s osobitou lo-fi estetikou. Spolu s albem vychází i videoklip k titulní skladbě, kde v hlavních rolích vystupují dva šneci a brouk.

fotogalerie ze křtu desky zde

„Irreality je taková mozaika pocitů a snů, které jsem zaznamenal v průběhu posledních dvou let bez hlubšího záměru. Snažil jsem se z nesourodosti udělat přednost, najít cestu, jak všechny skladby slepit dohromady. Představuju si to jako snovou krajinu, kterou člověk prochází a nikdy neví, jaký příběh ho čeká na dalším kroku,“ popisuje Matyáš. Tuto krajinu ztvárnil i výtvarně v podobě modelu, který se objevuje na přebalu desky i ve videoklipu k titulní skladbě Irreality. Charakteristická prosluněnost a zasněnost tvorby Island Mint na novém albu nechybí, žánrově ale od indie psychedelie zabrušuje i do jiných oblastí, objevují se tu prvky latinskoamerické hudby, shoegazeu nebo folku. „Je to rozhodně nejpopovější deska, na které jsem kdy pracoval. Ale zároveň jsem získal sebevědomí nechat vyniknout vlastní divnost a objevovat nejrůznější polohy, ať už co se týče zpěvu, songwritingu, nebo postupů při nahrávání,“ shrnuje zpěvák a kytarista Matyáš Adámek.

Island Mint se na české scéně objevil poprvé v roce 2020 s vydáním EP Hazy Days. Poznávacím znamením je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem. V létě 2021 se z Island Mint stala pětičlenná kapela, která si získala řadu fanoušků zejména svými zábavnými a pohodovými koncerty.

Info

Island Mint – Irreality (Sunstream Records, 2022)
Bandcamp kapely

foto © se svolením Island Mint

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debut skupiny Tamara vyjde co nevidět

redakce 01.08.2022

Album Anderson zachycuje nadšení i zklamání z přátelství a rodinných vztahů, neopětovaných i vyčpělých lásek.

A Sense of Destiny: David Kollar + Arve Henriksen

redakce 26.07.2022

Základy k dvanástim skladbám albumu vznikli za krátkych desať dní, nasledovala však viac ako šesťmesačná komunikácia na linke medzi Prešovom a švédskym mestečkom Mölnlycke.

Novým releasem Wetlschmerzen je Ondrej Zajac

redakce 25.07.2022

Zajac neustále mení svoj zvuk aj prístup, nestačí mu ľahko ohúriť či zveličovať: práve v úprimnosti, krehkosti a integrite jeho tvorby počujeme Zajaca v najväčšej sile.

Kakktus na Na hrbatým koni

redakce 22.07.2022

Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník.

Ladislav Zensor jako Oblaka

redakce 21.07.2022

Ladislav Zensor čerpá vlivy ze součásné hybrid-klubové scény, experimentuje s různými hudebními směry, aby vytvořil nadžánrový zvuk.

Barbora Hora debutuje

redakce 12.07.2022

Barbora Hora na EP představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem.

Trio Dorůžka – Wyleżoł – Ballard vydává album

redakce 11.07.2022

Zvuk kapely se opírá především o analogové elektronické nástroje, jednoduché melodie a složité groovy.

Miss Petty vydala Slay

redakce 10.07.2022

Miss Petty na poli pěti nových skladeb řeší s nadhledem slávu, vztahy, a jednu skladbu napsala i pro své mladší já.

Pesničkár Nany Hudák vydáva nový album

redakce 10.07.2022

Žije v obytnom aute, ktoré je zároveň jeho ateliérom a nahrávacím štúdiom. Tam vznikol aj najnovší album Mramorové slnko.

The Ills si nadělili k desátinám kazetu

redakce 08.07.2022

Keďže jeho CD aj vinyl je vypredaná, členovia si túto nahrávku pripomínajú v limitovanej verzii na kazete s vynoveným obalom.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace