Zprávy / Nové desky

Kill the Dandies!, ukázaná platí

Kill the Dandies!, ukázaná platí

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.05.2017

Těm, kteří drží plamen, není vidět do obličeje, tvrdili Kill the Dandies! při vydání předešlého alba Those Who Hold the Flame. Oheň hýčkali a pečlivě střežili, svůj obraz dlouho ukrývali ve hře světel a stínů, která k plápolavému živlu odjakživa patří. Nyní se věci změnily, z ochraňovaného plamene vyrazila nespoutaná záplava jisker, barevná a žhavá. Tváře jsou odhaleny a stíny se lascivně zabarvují do necudně přímých tónů. Divoká hra světel ukazuje mnoho dosud nepříliš zjevného, kontury se zpevňují a zaostřují, aniž by přicházely o kouzlo a záhadnost. Ukázaná platí.

Ron Ron Ron vychází téměř šest let po minulé kolekci, poměrně dlouhou dobu mezi alby vyplnila dvě čtyřpísňová EP, animovaný film a také personální změny. Zakládající trojici Hank J. Manchini, La Petite Sonja a Vratislav Placheta doplnil v současné sestavě Petr Janák (Trailer Trash). Nové album nabízí mnohem méně konkrétní zvuk, garážové výpady zmírňují hutné syntezátorové plochy a střední tempa svádějí k dojmu jakéhosi zklidnění. Ale opak je pravdou, Kill the Dandies! se dostávají na novince do daleko extrémnějších poloh než kdy dříve, ty ovšem umně maskují mazlivé soulové motivy nebo hebká kytara a la Motown. Cukrově medové tóny jsou hořké i pikantní zároveň, někdejší temnota se nerozplynula, jen ji zahaluje fluorescenční závoj. Kill the Dandies! se vydali na cestu, která je může zavést kamkoliv.


Album Ron Ron Ron vychází u labelu Drug Me Records ve čtvrtek 18. května, o týden dříve ho předchází singl Doodee. Devítku původních skladeb doplňuje coververze skladby I’m a Living Sickness od skupiny The Calico Wall, zapomenuté michiganské formace ze šedesátých let. Novinka byla natočena v pražském Golden Hive Studiu a spoluprodukoval ji Amák Golden (dříve Sunshine nebo Night). Křest alba Ron Ron Ron proběhne ve čtvrtek 25. května v pražském klubu Futurum Music Bar na VII. narozeninách hudebního magazínu Full Moon.

Info

www.killthedandies.com
www.killthedandies.bandcamp.com

Koncerty:
13. 5. Opava, Freiplatz, Gottfried
19. 5. Blansko, tba
20. 5. Vysoké mýto, Festival svobody
25. 5. Praha, Futurum Music Bar – křest alba
27. 5. Brno, Kabinet Múz
2. 6. Třebíč, Hotel Kocour

foto © Jakub Boháč

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.

Tom John Hall: Britský outsider pop se hlásí o slovo

redakce 16.05.2020

Nepředvídatelný popový lament o vnitřním morálním chaosu „progresivního levičáckého mileniála”.

Popoví pionýři Sparks vydávají novou desku

redakce 14.05.2020

Fyzické vydání 24. studiovky A Steady Drip, Drip, Drip se sice posunulo až na červenec, digitální verze vychází právě dnes.

Kompilace Virtual Healing je sondou do české elektronické scény

redakce 13.05.2020

Virtual Healing: Covid19 Antidote je audiovizuální kompilace od celé řady jednotlivců i kolektivů působících na české elektronické hudební scéně.

Lenka Dusilová nahrává album, online koncertem zahajuje sbírku na jeho dokončení

redakce 12.05.2020

Aby bylo možné nahrávku dokončit, rozhodla se Lenka Dusilová požádat o podporu své fanoušky formou crowdfundingové kampaně.

Jak tomuhle místu můžeš říkat domov, ptá se Tomáš Tkáč na druhé sólovce

redakce 11.05.2020

Tomáš Tkáč je zpěvák, textař, hudebník, producent, člen kapel Pris a něco něco a zakladatel labelu Divnosti.

Lannne zverejňuje nový videoklip

redakce 11.05.2020

Lannne plánuje predstaviť svoj debutový album na jeseň tohto roka ako support na vybraných koncertoch slovensko-českej šnúry kapely Billy Barman s názvom Zlatý vek.