Zprávy

Markéta Irglová nazpívá titulní song k animáku

Markéta Irglová nazpívá titulní song k animáku

redakce | Zprávy | 12.02.2015

Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (Brendan and the Secret of Kells, 2009), nominované na Oscara 2009, přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu s názvem Píseň moře (Song of the Sea, 2014). Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale začátkem ledna také už druhou nominaci na Oscara. Do českých kin animovanou pohádku pro malé i velké diváky uvede Aerofilms 19. března 2015 ve verzi s českým dabingem i v původním znění s českými titulky. Dabovanou verzi filmu navíc ozdobí titulní píseň v češtině v podání oscarové zpěvačky a skladatelky Markéty Irglové.

"Skladba z filmu Píseň moře se mi stejně jako film celý moc líbí. Je v ní poezie a příroda a láska a moře a mýty, vše, co mám sama ráda. A Irsko, samozřejmě. Taky se znám dobře s Lisou Hannigan, která píseň nazpívala v originále, takže to tak nějak všechno funguje pro mě dohromady. Filmová hudba, nejen písničky, ale i scénická, je navíc oblast, která mě profesně láká asi nejvíce - to propojení hudby s obrazem. Ostatně, díky filmu si lidé mojí a Glenovy hudby (pozn.: Glena Hansarda) všimli v takovém měřítku," vysvětluje Markéta Irglová, proč na nabídku spolupráce na české zvukové verzi filmu kývla. Zatímco v původní irské verzi Lisa Hannigan, dlouholetá spoluhráčka a partnerka Damiena Rice, propůjčila svůj hlas celé postavě maminky, a to nejen ve zpívaných partech, v češtině v mluvených pasážích uslyšíme Markétinu mladší sestru Zuzanu Irglovou. K uším českých fanoušků česká verze keltské písně moře doputuje z islandského studia Markéty Irglové koncem února 2015. V dabovaném traileru k filmu zatím zní původní irská verze.


Přestože se děj filmu Píseň moře odehrává v nedávné minulosti a můžeme v něm vidět například i moderní Dublin, film před námi otevírá především kouzelný svět původní keltské mytologie. V této bájemi opředené krajině žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl (selkie). Jedině ona totiž může písní moře zachránit sebe i všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha.

Film byl ve světové premiéře představen na filmovém festivalu v Torontu a již od svého prvního uvedení je oceňován nejen pro své technické kvality (film byl vytvořen klasickou animací), ale zejména pro hloubku příběhu a celkové poselství. Tyto superlativy byly prozatím završeny nominací na Oscara v kategorii animovaných filmů.

Info

Píseň moře
Irsko, 2014 | 93 minut | anglická verze s českými titulky nebo český dabing
Aerofilms, s.r.o. (premiéra 19. 3. 2015)

www.aerofilms.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Marina Allen vydává nový klip

redakce 26.02.2021

Při tvorbě jsem se snažila vyjádřit přesně to, co chci, a nebyla svázána žádnou konkrétní věcí, říká Marina Allen k nadcházejícímu albu.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Výsledky X. ročníku hudebních cen Vinyla

redakce 24.02.2021

Cenu získali Tábor, 58G a aktivity labelu Divnosti. Nové ocenění pro mladé hudební publicisty získali Aneta Martínková a Radim Lisa.

Českého lva bude doprovázet kapela Hm...

redakce 24.02.2021

Pestrý rámec bude mít letošní předávání Českých lvů.

Daft Punk po 28 letech končí

redakce 23.02.2021

Jedna z nejzásadnější kapel elektronické scény ohlásila rozpad. Jak se to říká, lepší vybuchnout nežli vyhasnout? Co na to ohlasy odjinud?

Festival Boskovice 2021 slibuje kulturní očistu duše

redakce 23.02.2021

V rámci několika hudebních scén se už nyní mohou návštěvníci těšit na řadu zatím převážně českých kapel.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Skupina Boo se vrací

redakce 23.02.2021

V jejich repertoáru se podařilo nejen navázat na tradici toho nejlepšího z brněnské alternativy, ale zároveň hudbu výrazně modernizovat, učinit ji svébytnou.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace