Zprávy / Nové desky

Polí5: noví Ohm Square i Zimní pneu

Polí5: noví Ohm Square i Zimní pneu

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.05.2023

Ohm Square přicházejí se svým šestým regulérním studiovým albem s názvem /0. Desku vydává vydavatelství Polí5 jako stream a digitální download, do půl roku bude titul i na LP. Polí5 vydalo také kazetu Kam jdeš s tím bigbítem od kapely Zimní pneu.

Zpočátku pětičlenný projekt Ohm Square se v průběhu let změnil na dvoučlenný (zpěvačka Charlie One a hudebník Jan 2, na koncertech rozšířený o Mirka Lacka) a i jejich hudba se posunula od organického drum and bassu, trip hopu či breakbeatu ke komplexnější elektronice. Novinka /0 obsahuje osm skladeb a nese se v duchu alternativní elektroniky s intimními vokály. Na několika písních na albu spolupracovali Mirek Lacko a Oliver Torr.

Nový počin skupiny Zimní pneu je óda velikánům rocku. Šlapák šlape, šroťák šrotí, kytary řežou a basa tvrdí. Pod tvrdou slupkou se skrývá jemná náplň. Druhá deska autorského dua Jana Vinklera a Františka Alferiho. Kromě nich na desce účinkuje mnoho hostů.

Info

Polí5
web vydavatelství

Živě:
Ohm Square
12. 5. 2023 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Ohm Square
17. 5. 2023 20:00
Fuchs 2, Praha
Fb událost

foto © Lukáš Cetera

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace