Zprávy / Nové desky

Sklizeň Polí5

Sklizeň Polí5

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.11.2022

Na podzim se sbírají plody. Nejinak je tomu u vydavatelství Polí5. Jistěže by bylo ideální tu sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel a tedy hudby, je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Polí5 nedávno vydalo LP Květů, druhé CD Alen, a Duo Kyšperského s Pilgrem, to bylo silně promováno po kapelní linii s pomocí nezdolného Zdeňka Neusara, natočili se klipy, křtící turné ještě probíhají. Nyní Polí5 vydává tři tituly, které takovou masivní propagaci asi mít nebudou, často už rezignujeme na pevné nosiče, ale byla by škoda, aby nahrávky unikli větší pozornosti, o mnohých jistě ještě uslyšíte i v příštích letech.


Sólové album výtvarníka a multiinstrumentalisty Tomáše Brauna známého třeba z kapely Ploy. Mnohovrstevnaté ambientní nálady s využitém looperu, několika nástrojů, hlasu, ale i atmosféra severočeských sudet, kde nahrávka vznikla v kombinaci s deníkovými texty vytváří hudebníkovu výpověď. Kapela Chapadla původně vznikla v roce 2018 jako krautrockové instrumentální trio, ale postupně se rozrostla na sextet hrající osobité psychedelicky rockové úpravy slovenských a českých lidových písní. Zacházení s lidovou hudbou tímto způsobem je ve světě vlastně běžný jev, na domácí scéně však působí Chapadla jako zjevení, jako protipól třeba Čechomoru. Album smíchal Tomáš Procházka z B4.

Do stáje Polí5 tentokrát zavítali neomylnou přitažlivostí bratři Poláci - experimentální projekt dvou kapel (Rozwód, a Młyn) s novým názvem Rozmłyn. Mladí nabušení postjazzoví muzikanti mají co říci i silné české improvizační scéně.

Info

Polí5

Tom Braun – Butterflies on Acid (Polí5, 2022)
Bandcamp vydavatelství

Chapadla - Keď si já zaspievám (Polí5, 2022)
Bandcamp vydavatelství

Rozmłyn - Holiday Wars (Polí5, 2022)
Bandcamp vydavatelství

foto © se svolením Polí5

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Nové album Přetlak věku

redakce 04.05.2024

Jako kdyby Penguin Cafe Orchestra (producent Brian Eno) utvořilo fúzi s českým folkem 80. let a začalo tvořit písničky opatřené poťouchlými texty těžícími z tradice nonsensu i „malých témat“.

mezi patry klid debutují

redakce 03.05.2024

Tvůrci vítězného songu výzvy Bastl Electronic Track na své desce definují žánr hyperfolk trap.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace