Zprávy / Nové desky

Sklizeň Polí5

Sklizeň Polí5

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.11.2022

Na podzim se sbírají plody. Nejinak je tomu u vydavatelství Polí5. Jistěže by bylo ideální tu sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel a tedy hudby, je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Polí5 nedávno vydalo LP Květů, druhé CD Alen, a Duo Kyšperského s Pilgrem, to bylo silně promováno po kapelní linii s pomocí nezdolného Zdeňka Neusara, natočili se klipy, křtící turné ještě probíhají. Nyní Polí5 vydává tři tituly, které takovou masivní propagaci asi mít nebudou, často už rezignujeme na pevné nosiče, ale byla by škoda, aby nahrávky unikli větší pozornosti, o mnohých jistě ještě uslyšíte i v příštích letech.


Sólové album výtvarníka a multiinstrumentalisty Tomáše Brauna známého třeba z kapely Ploy. Mnohovrstevnaté ambientní nálady s využitém looperu, několika nástrojů, hlasu, ale i atmosféra severočeských sudet, kde nahrávka vznikla v kombinaci s deníkovými texty vytváří hudebníkovu výpověď. Kapela Chapadla původně vznikla v roce 2018 jako krautrockové instrumentální trio, ale postupně se rozrostla na sextet hrající osobité psychedelicky rockové úpravy slovenských a českých lidových písní. Zacházení s lidovou hudbou tímto způsobem je ve světě vlastně běžný jev, na domácí scéně však působí Chapadla jako zjevení, jako protipól třeba Čechomoru. Album smíchal Tomáš Procházka z B4.

Do stáje Polí5 tentokrát zavítali neomylnou přitažlivostí bratři Poláci - experimentální projekt dvou kapel (Rozwód, a Młyn) s novým názvem Rozmłyn. Mladí nabušení postjazzoví muzikanti mají co říci i silné české improvizační scéně.

Info

Polí5

Tom Braun – Butterflies on Acid (Polí5, 2022)
Bandcamp vydavatelství

Chapadla - Keď si já zaspievám (Polí5, 2022)
Bandcamp vydavatelství

Rozmłyn - Holiday Wars (Polí5, 2022)
Bandcamp vydavatelství

foto © se svolením Polí5

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zimní pneu. Cudné i maniakální.

redakce 07.12.2022

Potměšilost dvou vědců ze špatně financované hudební laboratoře, vypočítavost shořela, prim tady tvoří nadšení a snaha dělat hudbu s něžným fakáčem světu po svém.

Slowlick debutují

redakce 06.12.2022

Melancholické a psychedelické harmónie chvíľami prechádzajú do tanečných basov a miestami dokonca do akejsi slowlickovskej verzie súčasného bluegrassu.

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Urn vydáva tretí sólový album

redakce 24.11.2022

Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.

Heiden na vinylu

redakce 21.11.2022

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi.

Album Ľuba Burgra plný nečakaných spoluprác

redakce 21.11.2022

Citlivý a hravý, no zároveň drzý, mrazivý a priamy. Razantnou rytmikou sa necháte vtiahnuť a pokyvkávať, a nenechá vás ľahostajným.

Arleta vydává třetí EP. Sex

redakce 18.11.2022

Čtyři skladby vznikly v úzkém kruhu její nejvěrnější crew a navazují na výrazný rukopis syrové a tvrdé poetiky, nekompromisního postoje a temných pohlcujících beatů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace