Zprávy / Nové desky

Zapomělsem vydává singl z nové desky

Zapomělsem vydává singl z nové desky

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.03.2021

Alternativně folkový projekt Zapomělsem Aleše Macenauera pouští do světa první singl z chystané desky Měsíc ve váze, která vyjde na jaře u vydavatelství Indies MG. Singl s názvem Kdesi je zároveň titulní písní celého alba a naznačuje směr, kterým se deska bude ubírat.

Kdesi doprovází videoklip Dity Stuchlíkové, kombinující principy automatické animace, techniku uhlu a skeny přírodních struktur. Klip se zdržuje vyprávění konkrétního příběhu, naopak se na hranici abstrakce a dětinské doslovnosti odvíjí společně se skladbou. Formou koláže tak nastavuje metaforické zrcadlo mnohovrstevnatosti lidského cítění. „Přestože deska vznikala v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se vydávají jiným směrem. Zdržují se komentáře současného dění, míří naopak do vnitřního i vnějšího nekonečna,“ přibližuje obsah připravované nahrávky Macenauer. Na jedné straně jsou nové písně velmi intimní zpovědí, patrnou i přes texty často vycházející z forem proudu nevědomí. Na druhé straně jsou zde latentně přítomné motivy překračující každodenní realitu. Přes osobní introspekci prosakují témata věčnosti, osudovosti a astrologického mýtu. Samotný název desky je ostatně narážkou na astronomické postavení měsíce v souhvězdí vah.

Na singlu se podíleli také Zdeněk Jurčík (Priessnitz, Kafka Band) a Lucie Krpalová (Prune). Oba se na desce, spolu s dalšími hosty Tadeášem Polákem (Severní nástupiště) a Lukášem Morávkem (Priessnitz), objevují také v dalších skladbách. Deska Měsíc ve váze vyjde v dubnu. Vydání desky na vinylovém formátu budou mít fanoušci brzy možnost podpořit v rámci Hithitové kampaně. Jednou z možných odměn bude i obraz od Jakuba Königa (Kittchen, Zvíře jménem podzim), který je autorem obalu alba.

vstupní prohlídka Zapomělsema zde

Info

Zapomělsem
Fb projektu

foto © Alex Denk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace