Zprávy / Nové desky

Zapomělsem vydává singl z nové desky

Zapomělsem vydává singl z nové desky

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.03.2021

Alternativně folkový projekt Zapomělsem Aleše Macenauera pouští do světa první singl z chystané desky Měsíc ve váze, která vyjde na jaře u vydavatelství Indies MG. Singl s názvem Kdesi je zároveň titulní písní celého alba a naznačuje směr, kterým se deska bude ubírat.

Kdesi doprovází videoklip Dity Stuchlíkové, kombinující principy automatické animace, techniku uhlu a skeny přírodních struktur. Klip se zdržuje vyprávění konkrétního příběhu, naopak se na hranici abstrakce a dětinské doslovnosti odvíjí společně se skladbou. Formou koláže tak nastavuje metaforické zrcadlo mnohovrstevnatosti lidského cítění. „Přestože deska vznikala v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se vydávají jiným směrem. Zdržují se komentáře současného dění, míří naopak do vnitřního i vnějšího nekonečna,“ přibližuje obsah připravované nahrávky Macenauer. Na jedné straně jsou nové písně velmi intimní zpovědí, patrnou i přes texty často vycházející z forem proudu nevědomí. Na druhé straně jsou zde latentně přítomné motivy překračující každodenní realitu. Přes osobní introspekci prosakují témata věčnosti, osudovosti a astrologického mýtu. Samotný název desky je ostatně narážkou na astronomické postavení měsíce v souhvězdí vah.

Na singlu se podíleli také Zdeněk Jurčík (Priessnitz, Kafka Band) a Lucie Krpalová (Prune). Oba se na desce, spolu s dalšími hosty Tadeášem Polákem (Severní nástupiště) a Lukášem Morávkem (Priessnitz), objevují také v dalších skladbách. Deska Měsíc ve váze vyjde v dubnu. Vydání desky na vinylovém formátu budou mít fanoušci brzy možnost podpořit v rámci Hithitové kampaně. Jednou z možných odměn bude i obraz od Jakuba Königa (Kittchen, Zvíře jménem podzim), který je autorem obalu alba.

vstupní prohlídka Zapomělsema zde

Info

Zapomělsem
Fb projektu

foto © Alex Denk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Modré hory chystají novou desku

redakce 17.04.2024

Šestnásť rokov po vydaní svojho debutového albumu sa vrátili ku svojmu starému mottu, že refrény sú pre slabých.

Chorobopop je Svobodě na stopě

redakce 15.04.2024

Kapela na své třetí desce nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou.

estimates vydávají první singl

redakce 14.04.2024

Singl je předzvěstí dalších tří, které budou následovat v nadcházejících týdnech a zároveň i příslibem dalších nahrávek naplánovaných na konec roku.

Einstürzende Neubauten vydávají nové dvojalbum

redakce 13.04.2024

Nahrávka vychází z volných živých improvizací, které členové této legendární německé kapely hráli před dvěma roky na turné k tehdy aktuální desce Alles in Allem.

The Valentines vydávají debutové album

redakce 12.04.2024

Písně v sobě kombinují kytary, synťáky a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu

Ivy Z vydává EP

redakce 10.04.2024

„Celý rok 2023 byl rok zvratů a tuto kapitolu chci aspoň z části uzavřít vydáním nového materiálu," říká Ivy Z.

Druhý singl Manon meurt

redakce 07.04.2024

Druhý singl z připravovaného alba Unravel vychází u Minority Records v produkci Eddieho Stevense.

Vychází vinyl Bakchantky

redakce 07.04.2024

Zvuk Bakchantek je unikátní, herci a herečky Činohry se v nich potkávají s hudební skupinou Bert & Friends a ženským operním sborem.

Tolstoys uvádějí album a jedou na tour

redakce 04.04.2024

Tolstoys mísí kultury svých členů ze Slovenska, Německa a Nového Zélandu, působí v Berlíně, ale úspěchy sbírá i jinde v zahraničí.

Berlin Manson, Poor but Sexy

redakce 01.04.2024

Po debutovém EP Život končí keď máš trinásť se tentokrát jedná o konceptuálně ucelené dílo o třinácti skladbách.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace