Zprávy / Nové desky

Zapomělsem vydává singl z nové desky

Zapomělsem vydává singl z nové desky

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.03.2021

Alternativně folkový projekt Zapomělsem Aleše Macenauera pouští do světa první singl z chystané desky Měsíc ve váze, která vyjde na jaře u vydavatelství Indies MG. Singl s názvem Kdesi je zároveň titulní písní celého alba a naznačuje směr, kterým se deska bude ubírat.

Kdesi doprovází videoklip Dity Stuchlíkové, kombinující principy automatické animace, techniku uhlu a skeny přírodních struktur. Klip se zdržuje vyprávění konkrétního příběhu, naopak se na hranici abstrakce a dětinské doslovnosti odvíjí společně se skladbou. Formou koláže tak nastavuje metaforické zrcadlo mnohovrstevnatosti lidského cítění. „Přestože deska vznikala v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se vydávají jiným směrem. Zdržují se komentáře současného dění, míří naopak do vnitřního i vnějšího nekonečna,“ přibližuje obsah připravované nahrávky Macenauer. Na jedné straně jsou nové písně velmi intimní zpovědí, patrnou i přes texty často vycházející z forem proudu nevědomí. Na druhé straně jsou zde latentně přítomné motivy překračující každodenní realitu. Přes osobní introspekci prosakují témata věčnosti, osudovosti a astrologického mýtu. Samotný název desky je ostatně narážkou na astronomické postavení měsíce v souhvězdí vah.

Na singlu se podíleli také Zdeněk Jurčík (Priessnitz, Kafka Band) a Lucie Krpalová (Prune). Oba se na desce, spolu s dalšími hosty Tadeášem Polákem (Severní nástupiště) a Lukášem Morávkem (Priessnitz), objevují také v dalších skladbách. Deska Měsíc ve váze vyjde v dubnu. Vydání desky na vinylovém formátu budou mít fanoušci brzy možnost podpořit v rámci Hithitové kampaně. Jednou z možných odměn bude i obraz od Jakuba Königa (Kittchen, Zvíře jménem podzim), který je autorem obalu alba.

vstupní prohlídka Zapomělsema zde

Info

Zapomělsem
Fb projektu

foto © Alex Denk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Trans Europe Postal Express Olivera Torra

redakce 31.03.2021

Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval k nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

Vyšlo společné LP Gride a Skiplife

redakce 31.03.2021

Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife. LP vychází právě v těchto dnech.

QOW na Genot Centre

redakce 28.03.2021

Úsporně dávkovaný futuristický sound design a útržky současného egyptského rapu účinně rozčesávají nadčasový hypnotický opar.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace