Články / Offtopic / / Z nádraží

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 21.07.2019

V prosinci jsem slíbil, že se budeme potkávat opět pravidelně, žel člověk míní ... a nemoci mění. Omlouvám se, poslední měsíce jsem se věnoval především domácí paliativní péči. Řádné pokračování bude od srpna, dnes stručně několik drobností.

Nejprve několik výstav „last minute“ o kterých si myslím, že by bylo dobré vidět: Josef Šíma: Cesta k vysoké hře (Valdštejnská jízdárna, do 28. 7.), ve Veletržním paláci - Skupina 42 (do 18. 8.) a Introducing Viktor Dedek: Místo rodiny (do 28. 7., vstup zdarma), Jiří Haneke: Fotografie 1973-2018 (Dům fotografie, do 18.8.), Jiřičná (DOX, do 12. 8., retrospektiva) a jako poslední A Cool Breeze (Galerie Rudolfinum, do 11. 8., vstup zdarma).

Některá divadla hrají i během divadelních prázdnin, ale jsou to v drtivé většině jen letní oddechovky o jejichž vysoké úrovni by se dalo s úspěchem pochybovat. Doporučit lze snad jen Vančuru a jeho dlouhé věty s přechodníky v Rozmarném létě. Divadlo v Celetné budiž váš cíl.

Před pár dny skončil v Karlových Varech filmový festival, jehož hlavní budovou je hotel Thermal. O jeho slavné historii i nejisté budoucnosti jsou následující videa. Udělejte si na ně čas.

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu na pražském Vyšehradě o víkendu 24. - 25. srpna. Třeba se tam potkáme. V gastro okénku ještě zůstaneme - zde jsou tři tipy na podniky, které nemá ani Hejlík na své Gastomapě: v Karlových Varech kavárny Lékárna by City Roasters a Srdcovka, v Žatci nový řemeslný pivovar Pioneerbeer.

Na závěr jsem si nechal jeden skvost českého jůťjůbového nebe. Tohle jsem vám prostě nemohl zatajit.

Info

Opuštěné nádraží
fb seriálu

Foto © Galerie Rudolfinum

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Opuštěné nádraží: Vánoce na kolejích

Zdeněk Malinský 25.12.2016

Sníh, koledy, přání? Na Silvestra si můžete naposledy prohlédnou Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Pak poletí do Japonska a za Krtečkem do Číny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace