Články / Offtopic / / Z nádraží

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 19.08.2017

Ahoj, tak zase a po delší době, ale jak vidíte, nezapomněl jsem. A vy?

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství. Na stejném místě venkovní panelová výstava 2002-2017 | 15 let od povodně (do 30. 9.). Z nabídky GHMP nejdříve skončí Richard Deacon: Free Assembly (Městská knihovna, 2. p, Mariánské nám., P1; do 17. září).

V Národní galerii se toho ke konci blíží povícero. Gerhard Richter (Palác Kinských, Starom.nám., P1 ) a František Skála Jízdárna (Valdštejnská jízdárna, u stanice Malostranská) jsou do 3. září. Nesmím zapomenout na Briana Ena a jeho projekt Moving Image Department #7: Brian Eno, Loď, účinkuje Jan Nálevka (Veletržní palác, do 10. září). Na stejném místě, ale s rozdílnými daty konce jsou také další výstavy, které myslím stojí za pozornost a když už tam budete, mrkněte i na tohle: Otisky vědění. Řeč keramiky (do 27. srpna), Magdalena Jetelová: Dotek doby (do 3. září) a Introducing Pavla Dundálková: Když zavřu okno, neslyším hluk ulice (do 10. září).

Do konce srpna v prostorách Křížové chodby Staroměstské radnice Bob Dylan - Na cestě. Uvidíte skoro 50 grafických listů, kolekci jeho gramofonových desek či momentky fotografa Alana Pajera zachycující Boba Dylana s Václavem Havlem. A ještě sem vmáčknu: Galerie Kodl - Letní výtvarný salon (do 15. září).

Plánujete-li výlet do Varů do konce prázdnin, určitě zajděte do Becherovy vily na výstavu fotografií nejznámější festivalové dokumentární fotografky Zuzany Mináčové - Život s fotoaparátem. Krom fotografií z KVIFF jsou zde i fotky z její volné tvorby. Druhým tipem je budova Galerie umění Karlovy Vary na Goetheho stezce (od Puppu směrem k letnímu kinu). Momentálně je zde výstava Nepolapitelná struktura – díla a umělci ze sbírky M. Velfla (Kokolia, Malich, Sýkora, Demartini…). Menším "objevem roku" byla pro mě jejich stálá expozice v 1. patře - Zrzavý, Čapek, Štýrský, Toyen, Filla, Kubišta... Zajděte se také podívat, směrem k hotelu Richmond, na nedalekou japonskou zenovou zahradu. Krom Varů jsem viděl Deacona, Richtera a Skálu. Vše doporučuji (v pořadí, jak je napsáno).

Nejen milovníkům výrobků s nakousnutým jablkem doporučím stálou a neustále doplňovanou expozici Apple Museum v Husově ulici. Jde o největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. 472 exponátů na 767 m2 výstavní plochy. Vše originály, unikátní průvodce v 8 jazycích. Bohulibé = veškerý výtěžek jde na charitu. Při cestě ze Staroměstského náměstí na Karlův most Karlovou ulicí (po Královské cestě) ho nemůžete minout. Uvnitř muzea je raw-vegan restaurace a komu je toto cizí, v sousedství "hrabalovská" pivnice U Tygra.

Druhé Apple muzeum najdete v Českém Krumlově - Latránu. Exponátů méně, ale zase si s nimi můžete pohrát. A u jabblek ještě zůstaneme. Pokud si filmy kupujete nebo půjčujete a vašimi zařízeními jsou ty s nakousnutým jablkem, tak vězte, že s přechodem plateb z Euro na české koruny cena filmů (nákup i půjčení) zlevnilo až o 45 %. Srovnání zde.

A pokud si v parafrázi na "Dosť bolo Havla, dosť bolo Prahy" říkáte, že už bylo dost Nescafé, turků, kapučín a latéček, zajděte v neděli na Vyšehrad na Čajomírfest. Začíná už v 5 hodin ráno.


Info

Opuštěné nádraží

Foto © Zdeněk Malinský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Opuštěné nádraží: Vánoce na kolejích

Zdeněk Malinský 25.12.2016

Sníh, koledy, přání? Na Silvestra si můžete naposledy prohlédnou Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Pak poletí do Japonska a za Krtečkem do Číny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace