Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

redakce | Články / Seriály | 16.11.2022

Ve volném čase blues/jazzový zpěvák a hráč na foukací harmoniku, v čase zaměstnaném mimo jiné booking agent (AMPromotions, Wild Delfino Booking), dramaturg komunitního festivalu Top RoofTop a festivalu DEPOvLETU v plzeňském DEPO2015. Toho jsme našli za výlohou brněnského Kabinetu múz: „Karlovy Vary mě naučily, že se kultura neděje jen v Praze. A několikrát vyznamenaný klub Kabinet múz a infrastruktura klubové asociace Bach je toho více než důkazem,“ říká, zatímco se přehrabuje v distru a čeká na kvalitní chálec Die Küche. Poslouchejme s ním, podporujme kluby!

Red Fang – Whales And Leeches
Chlupatý, zvětralym pivem páchnoucí hovada z Portlandu mě dostali na Rock for People 2015. Užil jsem si výborný, mega hlasitý koncert s nikterak nevyčnívající, ale o to lidštější show, a doma pak dohnal resty. Podobně jako Foo Fighters mají i tihle strejdové štěstí na osobité a naivně vtipné videoklipy, a to už od debutové desky.


Povodí Ohře – Dva trámy na kříž
Jsem něco jako pomalý čtenář. Pomalý posluchač. I když se snažím si držet přehled o tom, co zrovna trenduje a jakým albům se zrovna publicisté věnují, tak se k zásadním věcem dostávám až s odstupem. Jako u Povodí Ohře. Trvalo mi, než jsem překonal mediální hype kolem prvního alba, a poslechnout si Dva trámy mě motivovala až návštěva jejich koncertu. A nejvíc mě potěšilo, když jsem je viděl s kovbojskýma miláčkama Frankie & The Deadbeats.


Beata Hlavenková – Sně
Je to krása, když děláte něco, co vás baví. V rámci agentury AMPromotions se staráme o samé vynikající umělce. A jednou z nich je nadpřirozená entita Beata Hlavenková. Za krátkým výrazem Sně se skrývají slova báSNĚ, píSNĚ a SNĚní. S hlavou v oblacích a uších ve vesmíru. Tohle album přebije jen už její aktuální Žijutě.


Pearl Jam – Vs.
Roztrhané džíny, flanel, poflakování se po Varech s discmanem v kapse a odpor k šamponu na vlasy, permanentní stav opojení. Zamlžená nostalgie. Teď se vlastně trochu stydím, že tuhle desku ještě nemám doma. Tuhle mi zabalte s sebou!


Lankum – Between the Earth And Sky
S touhle a jejich dalšími dvěma alby Cold Ice Fire a The Livelong Day jsem strávil celý první lockdown. Abych trochu unikl z ostrovní temnoty a tenze skladeb jako What Will We Do When We Have No Money? nebo Peat Bog Soldiers, střídal jsem to s Bárou Zmekovou a The Scratch. A vida, vůbec mi to neublížilo. Až na pár nových tiků.

Info

Kabinet Records
Fb obchodu
Ig obchodu

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Vstupní prohlídka: Lament

redakce 13.05.2024

Apokalyptické vize i sociální kritika, poezie, u které se tančí. A dvojice Lament v naší čekárně u příležitosti aktuálního alba.

Pořadatelská: Tomáš Jarkovský (Regiony)

redakce 11.05.2024

Na jaké divadelní představení a festivaly nás pozve vášnivý divadelní nadšenec a ředitel Draku? Regiony a nejen ty.

Vstupní prohlídka: Jonathan Roy

redakce 06.05.2024

„Je to alternativní, psychedelické, popové i písničkářské. Zvláštní a zároveň cool,“ láká zpěvák. Na desku i na koncert v Kasárnách. Vstupní průklep.

Pořadatelská: Ivo Lorenc (MeetFactory)

redakce 02.05.2024

Kytarista několika brněnských kapel a produkční MeetFactory v pořadatelské rubrice.

Protokol: Alex Stephens (Strawberry Guy)

redakce 26.04.2024

Jahodový kluk se s námi podělil o nejdůležitější alba, hudební guilty pleasures a písně, u kterých pláče jeho srdce. V květnu ho uslyšíte v Praze.

Preview: Dunk!festival

redakce 25.04.2024

Lineup štandardne ponúka velikánov žánru ako This Will Destroy You, sleepmakeswaves, Emma Ruth Rundle, ako i menšie, no nemenej zaujímavé projekty z celého sveta.

Vstupní prohlídka: ||ALA|MEDA||

redakce 24.04.2024

Jejich čerstvá novinka Spectre 02 vyšla minulý týden pod labelem Brutality Garden. Už tento týden ji můžete slyšet naživo na bratislavském Sharpu, o týden později v Praze, v červenci na…

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

redakce 18.04.2024

Položili jsme několik otázek hledačce nových talentů, bookerce a dramaturgyni festivalů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace