Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

redakce | Články / Seriály | 16.11.2022

Ve volném čase blues/jazzový zpěvák a hráč na foukací harmoniku, v čase zaměstnaném mimo jiné booking agent (AMPromotions, Wild Delfino Booking), dramaturg komunitního festivalu Top RoofTop a festivalu DEPOvLETU v plzeňském DEPO2015. Toho jsme našli za výlohou brněnského Kabinetu múz: „Karlovy Vary mě naučily, že se kultura neděje jen v Praze. A několikrát vyznamenaný klub Kabinet múz a infrastruktura klubové asociace Bach je toho více než důkazem,“ říká, zatímco se přehrabuje v distru a čeká na kvalitní chálec Die Küche. Poslouchejme s ním, podporujme kluby!

Red Fang – Whales And Leeches
Chlupatý, zvětralym pivem páchnoucí hovada z Portlandu mě dostali na Rock for People 2015. Užil jsem si výborný, mega hlasitý koncert s nikterak nevyčnívající, ale o to lidštější show, a doma pak dohnal resty. Podobně jako Foo Fighters mají i tihle strejdové štěstí na osobité a naivně vtipné videoklipy, a to už od debutové desky.


Povodí Ohře – Dva trámy na kříž
Jsem něco jako pomalý čtenář. Pomalý posluchač. I když se snažím si držet přehled o tom, co zrovna trenduje a jakým albům se zrovna publicisté věnují, tak se k zásadním věcem dostávám až s odstupem. Jako u Povodí Ohře. Trvalo mi, než jsem překonal mediální hype kolem prvního alba, a poslechnout si Dva trámy mě motivovala až návštěva jejich koncertu. A nejvíc mě potěšilo, když jsem je viděl s kovbojskýma miláčkama Frankie & The Deadbeats.


Beata Hlavenková – Sně
Je to krása, když děláte něco, co vás baví. V rámci agentury AMPromotions se staráme o samé vynikající umělce. A jednou z nich je nadpřirozená entita Beata Hlavenková. Za krátkým výrazem Sně se skrývají slova báSNĚ, píSNĚ a SNĚní. S hlavou v oblacích a uších ve vesmíru. Tohle album přebije jen už její aktuální Žijutě.


Pearl Jam – Vs.
Roztrhané džíny, flanel, poflakování se po Varech s discmanem v kapse a odpor k šamponu na vlasy, permanentní stav opojení. Zamlžená nostalgie. Teď se vlastně trochu stydím, že tuhle desku ještě nemám doma. Tuhle mi zabalte s sebou!


Lankum – Between the Earth And Sky
S touhle a jejich dalšími dvěma alby Cold Ice Fire a The Livelong Day jsem strávil celý první lockdown. Abych trochu unikl z ostrovní temnoty a tenze skladeb jako What Will We Do When We Have No Money? nebo Peat Bog Soldiers, střídal jsem to s Bárou Zmekovou a The Scratch. A vida, vůbec mi to neublížilo. Až na pár nových tiků.

Info

Kabinet Records
Fb obchodu
Ig obchodu

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Jay Delver

redakce 30.11.2022

Čtěte o hraní v kapele i o fungování světa.

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 24.11.2022

Lákadlem budiž pohled do line-upu, ale i vidina vlahého přelomu podzimu a zimy v Andalusii. Pojďme.

Vstupní prohlídka: Earie

redakce 23.11.2022

Debutový singl Paralysed je souhrou různých kytarových zvuků a efektů navozujících temnou atmosféru, která je jádrem nahrávky.

Preview: Le Guess Who? 2022

redakce 08.11.2022

Poslední ochutnávkou budiž tradiční Spotify playlist, ale protože návštěva Utrechtu není „pouze“ o koncertech, tak nabízíme ještě několik dalších lákadel.

Vstupní prohlídka: M¥ss Keta

redakce 08.11.2022

Co chce vždycky najít v backstagi? A jak vlastně vypadá její život na turné? Čtěte vstupní prohlídku italské rapperky, Venuše milánské klubové scény.

Vstupní prohlídka: Cold Venus Revisited

redakce 03.11.2022

Cold Venus Revisited se dali dohromady v Česku, jejich kořeny ale sahají od severu Ruska až po Turecko. Dystopie, existencialismus, melancholie.

Tak daleko, tak blízko: Kryštof Kříček (Haru, fyield)

redakce 01.11.2022

Zajděte se podívat na pražský křest projektu fyiel, a podívejte se na svět i očima Kryštofa Kříčka v naší rubrice Tak daleko, tak blízko.

10 + 1 = Daniel Brandt (Brandt Brauer Frick Ensemble)

redakce 29.10.2022

Minimalismus ovlivněný technem, ten si říká o živé provedení, ovšem projekt Brandt Brauer Frick se rozrostl do podoby živého akustického souboru.

Tak daleko, tak blízko: Lizz Wright

redakce 26.10.2022

Dnešní Toulavou kameru uvádí Lizz Wright, oceňovaná vokalistka, která na sklonku října zahraje na festivale JazzFestBrno.

Pořadatelská: Jan Starý (Jednota, Punctum)

redakce 25.10.2022

Jednota jako volné a stále se měnící uskupení promotérů, co dělají koncerty na okraji? Některé věci se mění, jiné zůstávají. Pojďte!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace