Články / Seriály

Radio FMz: Alva Noto, Coucou Chloe i nová Mitski

Radio FMz: Alva Noto, Coucou Chloe i nová Mitski

Kateřina Cumin, Maria Pyatkina, su | Články / Seriály | 17.11.2021

Co nového za poslední týden? Bangery, hledání samotných hranic lidského vnímání i hořící lesy jsou tématy nových tracků. Noříme se do nové desky producenta Alva Noto, malujeme si budoucnost dívčí trojice Horsegirl a těšíme se na nové desky od Coucou Chloe nebo songwriterky Mitski, která svou novinku příští rok přiveze i do Prahy.

Alva Noto - HYbr:ID oval p-dance
Haló, je tu někdo? – Ano, já… Tím já je Alva Noto, ale jste jím i vy. Tak šikovný je německý producent Carsten Nicolai, pro kterého je hranice mezi vědomím a nevědomím něco jako semipermeabilní membrána, jíž prochází tam a zpátky, aniž by ublížil. Někdy je to příjemné více, jindy méně, ale nejčastěji jste fascinováni tím, jak hluboko se dostane a jak dobrodružné je sledovat jeho stopy. Aktuální album HYbr:ID I sice vychází z materiálu, který si od něj před dvěma lety objednal berlínský Staatsballett Berlin, ale to není podstatné. Persona prodlévající na křižovatce umění a vědy se tentokrát pokusila definovat formu obsahující „astrofyzické jevy, fikci a performance“, ale pozorný posluchač ví, že slova jsou v tomto případě jen zástěrky… Magie!


Coucou Chloe - Wizz
Francouzská producentka Coucou Chloe si libuje především v temnějších odstínech klubové elektroniky. Je spoluzakladatelkou kolektivu a labelu Nuxxe (spolu se Segou Bodegou a Shygirl), ve kterém se snaží o mazání hranic mezi žánry, škatulkami i pohlavími v hudbě, což dokládá i chystané turné s Mykkim Blancem. Producentka momentálně chystá třetí EP, na které láká banger Wizz. Samozřejmostí jsou skvělé beaty, přehnané video, absurdní módní kreace i chytlavé hláskování S-H-U, T-H-E, F-U, C-K-U-P. Pěkná vábnička!


Horsegirl - Billy
Podzimní kapela? Nene, žádné klišé, jen dívčí trio Penelope, Gigi a Nora mají ve zvyku pouštět ven nové písničky vždycky kolem listopadu. A není jich moc. Před dvěma lety zaujal první singl Forecast, ale jisté naděje vzbudilo až loni vydané třípisňové EP Ballroom Dance Scene et cetera. I to stačilo, aby je podepsali Matador, u kterých teď vydávají singl a zároveň plánují jarní koncerty, včetně několika vystoupení na austinské přehlídce SXSW. Skladba Billy vlastně nenabízí nic, co byste už někdy neslyšeli, kombinace indýčka a noise popu funguje už od přeměřování shoegazeových cviček. Ale jejich podání je... podmanivé.


Mitski - The Only Heartbreaker
Mitski pojmenovala svou nadcházející desku, která vyjde začátkem února, po vavřínovém houští. S nebezpečně hustými „laurel hells” se můžete setkat v Appalačském pohoří ve Spojených státech, dostávají tam jména po lidech, kteří se v nich navždy ztratili. Šestou řadovku americko-japonská umělkyně oznámila s druhým singlem The Only Heartbreaker, na kterém se vydává do krajin dosud neprozkoumaných – laciných osmdesátkových beatů. Optimistická melodie je ovšem v dramatické opozici tomu, o čem Mitski zpívá – o vztahu, ve kterém právě ona dělá chyby a způsobuje bolest. V metaforickém videoklipu ji vidíme v kouzelném lese, kde všechno, čeho se dotkne, okamžitě shoří. Jasný odkaz k staršímu songu A Burning Hill: „I am a forest fire / And I am the fire, and I am the forest / And I am a witness watching it.”


Info

foto © Cosmo Webber

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Douška vydavatelská: Polí5

redakce 07.12.2021

Trojanova 9, Nové Město, Praha. Naše oblíbená adresa prodejny Rekomando a sídlo široce rozmáchnutého vydavatelství Polí5. Vánočka, nákupy!

Moon Crew #56: Martin Kozumplík

redakce 06.12.2021

Jsou nejlepší kapely na světě z Brna? Čtěte v Moon Crew s naším roadiem!

Radio FMz: Duhu do žil a rave do dveří

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 01.12.2021

Je libo všežravé experimentátory Boris a Richards Dawsona, ambasadorku ženského sebevědomí Sevdalizu nebo jen trochu dobré nálady z Moskvy?

Vstupní prohlídka: Hello Incognito

redakce 29.11.2021

Nahrávka Greenhorn, kterou tvoří sedm skladeb, staví především na silném písničkářském projevu, rozmanitá je ale i zvukově. Kdo je Hello Incognito?

Radio FMz: Brzy se stmívá

su, Kateřina Cumin, Aneta Martínková 24.11.2021

Brzo se stmívá, na hyperpop už není nálada a atmosféra ve společnosti nic s bpm nad 90 nesnese.

Vstupní prohlídka: Frankie & The Deadbeats

redakce 22.11.2021

Členové kapel jako Prague Conspiracy, Unholy Preachers nebo Inventa Storca. Krize středního věku, punk, country a folk. A co dále?

Radio FMz: Charli XCX, Arca, Fvlcrvm a další bangery

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 10.11.2021

Redakce tentokrát zamířila do elektronického záhonku. Arca, Charli XCX, Fvlcrvm, Annet X, Hudson Mohawke. Neber to!

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

redakce 08.11.2021

Renata Goryszewská je součástí party, která provozuje klub Underdogs’. Kam se chystá, kam bychom se měli chystat my a kde v létě nebyli?

Radio FMz: Yaeji, Black Country, New Road a další šlágry

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 03.11.2021

Novinky z posledního týdne? Pravidelné elektronické okénko tentokrát doporučuje zlomené beaty producenta Ploye, nezapomínáme ale ani na přítulnější skladby.

10 + 1 = Max James (The Underground Youth)

redakce 31.10.2021

Kytaristu The Underground Youth jsme požádali o desítku nejoblíbenějších skladeb a vedle očekávaných hitů se nám dostalo i poněkud nečekaných libůstek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace