Zprávy / Festivalové

Brutal Assault rozšiřuje o death metal, stoner, prog i core

Brutal Assault rozšiřuje o death metal, stoner, prog i core

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.12.2023

Death metal se rozšiřuje o floridské mistry oboru Deicide po jejich loňském vynikajícím vystoupení. Spolu s nimi vezmou Brutal útokem technicky zdatní kanadští Cryptopsy se svou čerstvou novinkou As Gomorrah Burns a Obscura, která přidá odstín technického melo deathu. O deathmetalovou gore řezničinu se pak postarají Severe Torture tak, jak se to u této holandské kapely sluší a patří.

Připít si pár litry piva bude možné s jednou z nejzásadnějších kapel stoner (rock/metal) scény posledních let, a to s Red Fang. Spojení doom, progu a grunge přivezou talentovaní Stoned Jesus. Řecký stoner rituál povedou Villagers of Ioannina City, kteří svůj těžký psychedelický rock prokládají lidovými nástroji. O kombinaci doomu, sludge a stoneru do jedné metalové euforie se postarají Dopethrone. Dobrou zprávou pro prog scénu je nepochybně ohlášení návratu nizozemských inovativních metalistů Textures, kteří nevynechají ani Brutal Assault. Spolu s nimi se můžete také těšit na uznávaného nezávislého progresivního kytaristu Plini ze Sydney, melancholické Riverside nebo surrealistické hudební poetiky Night Verses.


Moderní přístup, „novou krev“ a core budou na Brutalu reprezentovat australští mistři metalcoru The Amity Affliction spolu s progresivním metalcoreovým kvartetem After the Burial. Poprvé na Brutal Assault dorazí také talentovaní Spiritbox, jejichž debutovou desku Eternal Blue magazín Distorted Sound označil za „mistrovský kousek moderní tvrdé hudby“. TEN56 dorazí se svou smrští djentu, deathcoru a špetkou rap-coru.

více o festivalu zde

Info

Brutal Assault
7.–⁠10. 8. 2024
Pevnost Josefov, Jaroměř
Fb událost

foto © Jeroena arts photo

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace