Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Avtomat

10 + 1 = Avtomat

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 16.09.2022

Skladatel, producent, DJ a zpěvák, grafický designér, typograf. Jeho hudba se za poslední dekádu dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu se skupinou Pleśni až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Vystupoval na festivalech jako Unsound, Tauron Nowa Muzyka nebo Audioriver a vystoupí také na akci o reprodukčních právech Fragile Like a Bomb, která se uskuteční 17. září v Kasárnách Karlín a na pražské Štvanici v Bike Jesus. Avtomat a jeho deset oblíbených písniček.

Katatonia – Forsaker
Emocionální dopad této písně mě ohromil, když jsem byl na univerzitě a cítil se docela sám. To, že je navíc velmi chytlavá, jen přispělo k tomu, že je pro mě velmi důležitá.


Skinny Puppy – Goneja
Líbilo se mi, jak se jejich hudba vyvíjela od nespoutaného industriálního chaosu ke glitchům, které předznamenaly postklubovou muziku a kapely jako Amnesia Scanner. Všechno působilo nově, ale neztratilo to na muzikálnosti.


Tuxedomoon – No Tears (H. Platzgumer Remix)
Když jsem poprvé narazil na pořádnou klubovou akci v rodném městě, hodně tracků mi připadalo sladkých nebo naivních. Tohle je transplantace těžšího, industriálního zvuku do tanečního parketu. Jeden z prvních vinylů, které jsem si koupil - a pořád ho často hraju.


Utah? – Oxygen
Kastleho label Symbols je nekonečným zdrojem inspirace a stále hraju spoustu skladeb od něj a jeho chráněnců. První EP Utah? je plné temných, basových, zádumčivých klubových tracků, které mají místo v mých setech.


Oklou – God’s chariots
Specifický typ jemného, měkkého písničkářství, které Oklou dělá, mě oslovuje na více úrovních. Používá širokou emoční paletu, díky níž jsem zjistil, že existuje i svět mimo depresivní, apokalyptickou hudbu.


Danny L Harle – On a Mountain
Jsem dítě devadesátek, ale hudebně mě míjely, retro mě odpuzuje. Danny L Harle byl jedním z prvních, který nostalgii aktualizoval pro současný svět.


Octoptic – Underdog
Čekal jsem, až někdo přinese pořádný electro sound a smíchá ho s globálními klubovými odkazy. Octoptic je mexický producent, který přesně tohle a ještě víc dokázal - jen si poslechněte ten basový zvuk!


Grzegorz z Ciechowa – Piejo Kury Piejo
Když jsem začal s projektem Pleśni (spojení polských slov „zpěv“ a „plíseň), ve kterém zpíváme tradiční vícehlasé písně slovanského regionu s electro podkladem a silným bassem, myslel jsem si, že jsme velcí inovátoři, ale pak mi někdo připomněl Grzegorze z Ciechowa, který to dělal v 90. letech.


Sophie – Hard
Jasná vize Sophie a zvukový design její sólové produkce mě uhranily, už když jsem prvně slyšel track Bipp. Hard je paradoxně velmi hutný a zároveň šíleně selektivní, donutil mě přemýšlet jinak o přístupu k vlastní produkci. Líbí se mi jeho hravost.


Maryana Klochko – Babusia
Pomalé, těžké žalozpěvy mě moc baví, takže si představte mé překvapení, když jsem v polovině koncertu Mariany Klochko v MeetFactory slyšel tuhle skladbu, v jejíž půlce začala zpívat dost děsivou verzi refrénu Macareny. Pocit, který se dostaví jednou za život.


+1
Britney Spears – Get Naked (I Have a Plan)
Už dobrých pár let jsem se při poslechu hudby necítil „guilty“ – když vás dojme, tak vás dojme –, takže tady je píseň, při jejímž poslechu by se jiní mohli cítit „guilty“. Miluju celé album Blackout, má šíleně dobrou produkci Danja, Nerd a dalších a je plné ponurých, temných podtónů.

Info

Avtomat
Soundcloud

živě: Fragile Like a Bomb
17. 9. 2022 11:00
Kasárna Karlín + Bike_Jesus, Praha
Fb událost

foto © Krystian Lipiec

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Jason Lindner

redakce 27.04.2023

Učil se u Barryho Harrise nebo Chrise Andersona, doprovází jména Meshell Ndegeocello nebo Avishai Cohen a v Brně vystoupí s Donnym McCasslinem. Co poslouchá nejraději?

10 + 1 = Joost van Dijck (My Baby)

redakce 24.04.2023

O své nejoblíbenějších songy se s námi podělil bubeník psychedelicko blues-tranceové skupiny My Baby, Joost van Dijck.

10 + 1 = Izzy (Izzy and the Black Trees)

redakce 16.04.2023

Když se mluví o Izzy, skloňujou se jména jako Patti Smith, Debbie Harry nebo PJ Harvey.

10 + 1 = Pantha du Prince

redakce 30.03.2023

Spojování neobvyklého lze vyčíst i z jeho výběru desítky nejoblíbenějších skladeb, v němž vedle sebe najdeme jazz, elektroniku i hardcore.

10 + 1 = Robin Kvapil

redakce 12.03.2023

Robin Kvapil uvádí do kin svůj nový film More Miko, ale znát ho můžete i ze skupiny To žluté, co máte na kalhotkách. Jedenáct oblíbených písniček.

10+1 = Bernhard Hammer (Elektro Guzzi)

redakce 20.11.2022

Za Elektro Guzzi nám prozradil svých deset nejoblíbenějších tracků kytarista Bernhard Hammer.

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

redakce 09.11.2022

Press Club se za týden představí v Chapeau Rouge, a tak jsme se zaměřili na hudební vkus bubeníka Franka Leese.

10+1= David Granström

redakce 07.11.2022

Člen kolektivu sdruženého kolem kultovního labelu XKatedral střídá klidné okamžiky s drtivou hlasitostí. Co ho v jeho kreativitě inspiruje?

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

redakce 16.10.2022

Postmetalová čtveřice z Richmondu vznikla před jedenácti lety a vydává u Pelagic, kde najdeme jména jako Mono, Envy nebo The Ocean. Zahrají v Klubovně.

10 + 1 = David Dorůžka

redakce 12.10.2022

Říká se, že jde o vůdčí postavu tuzemské jazzové scény a má to svoje důvody. David Dorůžka vystoupí na festivalu Jazz Goes to Town, posloucháme jeho formativní skladby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace