Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Jena Jang

10 + 1 = Jena Jang

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 05.09.2022

Kutnohorský A Day of Sound proběhne již za pár dní, dramaturgii svěřili pořadatelé z Galerie Středočeského kraje opět do rukou publicisty Pavla Klusáka. Těšit se tedy můžeme na program hostící jak autorské songwritery, tak experimentální hudebníky, například korejskou umělkyni Jenu Jang, která si pro GASK připravuje rovnou audiovizuální vystoupení. A že to bude něco nevídaného, můžete odtušit i z jejích neotřelých oblíbenců.

Agnes Hvizdalek, Guro Skumsnes Moe, Håvard Skaset, Utku Tavil - Laughter Slaughter
Daniel Meier, jeden z mých spolupracovníků, se kterými zkouším nové vokální postupy, mi doporučil tohle album. Jsem naprosto fascinovaná jeho krásou.


Martin Tétreault, Ikue Mori, Diane Labrosse - Belli machina
Italská hudební rezidence v Ceppaloni u Neapole, které jsem se zúčastnila, pro mě byla bránou do světa free/avantgardního jazzu a jeden z tamních mentorů mi doporučil poslech skladeb Ikue Moriho. Z nich jsem se dost naučila a začal chodit i na koncerty freejazzu a improvizované hudby.


Pharmakon - live at MOCAD
Nedlouho poté, co jsem našla toto video, vystoupili Pharmakon na festivalu Alternativa v MeetFactory. Margaret Chardiet přišla do publika, křičela na nás a všichni jsme byli šťastní. Jsem ráda, že jsem tam mohla být hned vedle ní a viděla ji vystupovat. Připadalo mi to skoro jako náboženská seance.


Iannis Xenakis - Hibiki-Hana-Ma
Když jsem vstoupila do světa soudobé vážné hudby, byl pro mě Iannis Xenakis výchozím bodem, protože zvuk perkusí je v tomto hudebním žánru mým oblíbeným prvkem. Baví mě rozmanitost, s jakou pracuje.


Holly Herndon - Interference
Mám ráda její hudbu a také videoklipy a hodně mě inspiruje. Její alba jsem poslouchala, když jsem začala svůj sólový experimentální projekt Purplears(2020-).


John Cage - Water Walk
Tato skladba mě stále velmi inspiruje, když plánuji hudební část svých rituálních představení.


YĪN YĪN - Dis kô Dis kô
Na toto album jsem téměř zapomněla. Před několika měsíci jsem ho v pražském Yuku zahlédla na vinylu, vzala ho a poslechla z gramofonu. Vlastně to bylo poprvé, co jsem poslouchala hudbu přes gramofon, a byl to úžasný zážitek.


Tzusing - 日出東方 唯我不敗
Tahle písnička mě vždycky vrátí do doby, kdy jsem hodně chodila na ravey a pařila. Dnes rozhodně doporučuji k mytí nádobí, úklidu místností a vaření jídla.


Björk - Crying
Björk mi představil jeden z mých spolužáků z výtvarné akademie ilustrace v Jižní Koreji. Při poslechu velmi umělecky založené osoby s dobrým hudebním i módním vkusem mi připadalo, že se ze mě stane někdo cool jako ona. Byla jsem dost naivní.


Cocteau Twins - Lorelei
Když jsem vstoupila do pracovny jednoho z mých profesorů v Německu, který dohlížel na můj absolventský film, hráli v pozadí Cocteau Twins. Jejich hudbu jsem si pak na dlouhou dobu hluboce zamilovala a dodnes se k ní čas od času vracím. Je hodně atmosférická a dává mi magický prostor, ve které mohu popustit uzdu fantazii.


Guilty pleasure: Madonna - Like a Prayer
Tohle je moje nejoblíbenější píseň od Madonny, i když mám ráda i Holiday, Papa Don't Preach nebo La Isla Bonita. Trochu se stydím říct, že se mi ty písničky líbí, protože dělám netaneční a nemainstreamovou hudbu. Ale určitě můžu říct, že Madonna je jednou z nejpodceňovanějších umělkyň v dějinách hudby.


Info

Jena Jang (ko)
Soundcloud

živě: A Day of Sound
10. 9. 2022 16:00
GASK - Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora
Fb událost

foto © se svolením Jeny Jang

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Lukáš Polák

redakce 11.02.2024

Lukáše můžete znát z kapel Orient nebo Ginger Wizard & Peter Jacksons. Také je součástí nahrávacího studia Tropical Cell. Lásky, nejoblíbenější kapela a guilty pleasure?

10 + 1 = Ale Hop

redakce 26.10.2023

Co všechno peruánskou rodačku Alejandra Cárdenas Pacheco inspirovalo? Můžete vidět a slyšet na Le Guess Who?, nebo taky za pár dní v Punctu.

10 + 1 = Felix Bushe (Gengahr)

redakce 13.10.2023

"Znát a milovat album Raw Power od The Stooges bylo součástí mé identity, když jsem začínal hrát ve vlastních kapelách," říká zpěvák Felix Bushe. Zítra živě.

7 + 3 + 1 = Adam Dragun

redakce 02.10.2023

Sedm divadelních vzpomínek, které jsou pro Adama zásadní, tři tipy, co v nejbližší době vidět v Praze, a jedno guilty pleasure!

10 + 1 = Martyyna

redakce 15.09.2023

"Nedávno jsem si uvědomila, že hudba kterou jsem poslouchala jako teenager hluboko uvnitř mě zakotvila a podvědomě inspiruje mou dnešní produkci," říká Martyyna. Lunchmeat volá.

10 + 1 = Freddy Ruppert

redakce 04.08.2023

Jako první pod hlavičkou nového projektu Ávéčko vystoupil americký hudebník a umělec Freddy Ruppert. Giallo, giallo a zase giallo!

10+1 = Micha Zaat (Tramhaus)

redakce 15.07.2023

Micha Zaat ze skupiny Tramhaus pootevřel dveře do světa písní, které ho formovaly. Za čtyři dny na Colours nebo den na to v pražském klubu Underdogs’!

10 + 1 = Obscene Extreme Festival 2023

redakce 25.06.2023

Na co nás pozve Čurby v rámci letošního ročníku Obscene Extreme? Jedenáct jmen přímo od srdíčka! A to bije velmi rychle.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

10 + 1 = Jason Lindner

redakce 27.04.2023

Učil se u Barryho Harrise nebo Chrise Andersona, doprovází jména Meshell Ndegeocello nebo Avishai Cohen a v Brně vystoupí s Donnym McCasslinem. Co poslouchá nejraději?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace