Články / Seriály

Douška vydavatelská: Urbsounds

Douška vydavatelská: Urbsounds

redakce | Články / Seriály | 15.02.2023

Urbsounds se hlásí s novými deskami v čele s kompilačkou Unpolished Fidelity, kterou chce bratislavský label oslavit neuvěřitelných jedenadvacet let svého fungování. Nejen fanouškům experimentů doporučujeme projít jejich novinky, ať už hledáte hudbu strojů, lenochodů nebo argentinské techno. A přejeme vše nejlepší!

Co nového
Veľa a znovu veľa. Naložili sme si toho dosť, veľa releasov sa podarilo, rozbehli sa akcie, niečo šlo hladko a iné sa zadrhlo. O čas sa neviem oprieť a stále bude plynúť svojím vlastným tempom a my len plávať.

V auguste sme vydali vinyl kompilačku Unpolished Fidelity, na ktorej sú tracky ľudí z našej lokálnej scény, kamoši, s ktorým hrávame na akciách, a hudba, ktorá nám je blízka. Design a art od Borisa Vitázka parádne vystihol obdobie, kedy platňa vznikala. Plán bol touto kompilačkou oslaviť 20. vyročie vzniku Urbsounds kolektívu, ale nakoniec sme sa skôr trafili 21.

V septembri nasledovala platňa Changes od IamNøt, parádne retro a zmes elektroniky, na ktorej sme vyrástli, flashback. Pre mňa hudobne najprijaľnejší release, aký sme kedy vydali, a zároveň aj vystúpenie zo škatulky. Veľmi príjemné po každej stránke. Radosť spolupracovať so Sofiou aka IamNøt a Slavom z Haluzeum Produkt.

Ku koncu roka nasledovali tri albumy. Abstraktný, improvizovaný a osobný album Medzičasy od Daniela Kordíka. Hudba strojov o leňochodoch a pre leňochodov od stálice bratislavskej scény Barteka s názvom 270°. A rok v lisovni zadrhnutý Right Diagonal od argentínskeho techno producenta Mtherorem koncom januára dorazil ku nám a od nás k fanúšikom. Parádny originálny zvuk. Obal je tiež výživný, robila ho Castell Lanko z Egypta, s ktorou sme v minulosti robili release Venta Protesix.


Co chystáme
Na plány som rezignoval, obdobie posledných rokov všetko dôkladne poprehadzovalo a preplánovalo. Teraz sa chcem chvíľu len viezť, sledovať a počúvať okolie. Žiť film, ktorý premietajú. Nabrať dych a sám sa nechať prekvapiť. Určite vydávať lokálne veci a robiť akcie kde sa hrá elektronika naživo. Venta Protesix už dávno nič nevydal na Urbsounds…

Co vidím a slyším jinde
Páči sa mi Ocela od Daniela Kordíka. Shutcoo a Maraki majú parádne nové živé sety ktoré ma prekvapili a veľmi bavili v klube. Občas si rád vypočujem Mimi Barks, je správne nasratá, príjemne agresívna, má to flow aj jej to verím. Ursula Sereghy v Bratislavskom Pakte hrala super, osviežujúco. Je toho veľa a nie pre všetko, čo by si zaslúžilo, stíham byť vnímavý poslucháč.

Info

Urbsounds
web vydavatelství

foto © se svolením Urbsounds

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Kam na rajz s Michalem Vojcechem (Festival Habrovka)

redakce 27.05.2024

Michal Vojcech z festivalu Habrovka zve na tři letní festivaly a jeden podzimní koncert. Co to bude?

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Vstupní prohlídka: Lament

redakce 13.05.2024

Apokalyptické vize i sociální kritika, poezie, u které se tančí. A dvojice Lament v naší čekárně u příležitosti aktuálního alba.

Pořadatelská: Tomáš Jarkovský (Regiony)

redakce 11.05.2024

Na jaké divadelní představení a festivaly nás pozve vášnivý divadelní nadšenec a ředitel Draku? Regiony a nejen ty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace