Články / Seriály

Kam na rajz s Annou Bednářovou

Kam na rajz s Annou Bednářovou

redakce | Články / Seriály | 30.09.2022

Anna Bednářová je dělník kultury. Její precizní excelové tabulky a ve švech praskající šanony běžný návštěvník koncertu sice nevidí, nicméně význam její práce hravě překoná kdejakého markéťáka a píáristu. JazzFestBrno, Prague Sounds, Pop Messe, Ibérica, Central European Jazz Showcase, to je jen letmý výčet festivalů a akcí, ve kterých má administrativní prsty. Ve volném čase se věnuje zahrádce, houbaření a pravidelnému poslechu pořadu Morava, krásná zem na vlnách ČRo Brno.

JazzFestBrno
podzim 2022 Brno
Nelze nezmínit mou srdcovku, jejíž koncerty zažívám nejdřív z té rubové strany v pozici organizátora, o to víc je mi pak milá ta lícová - při samotných vystoupeních. Na podzimní části milovaného festivalu jsem asi nejvíc zvědavá na žánrově rozkročené (Snarky Puppy v Sonu) a zpěváka, skladatele, mandolinistu a leadera amerických Punch Brothers (Chrise Thileho v Besedním domě).

De Staat
9. 11. 2022 Arena, Vídeň
Družina pěti zběsilých Holanďanů mě uhranula na koncertě v roce 2017 a od té doby nesmí chybět při žádné delší cestě autem, protože si ji zamilovala celá naše rodina. Koncerty jsou vždy napěchované nakažlivou energií a věřím, že při Witch Doctor se dostane i ve vídeňské Areně na strhující circle pit.

The Comet Is Coming
10. 11. 2022 MeetFactory, Praha
Londýnská postjazzová hvězda opět přinese neuvěřitelně mnohovrstevnatý a moderní materiál, který absolutně nezapadá do jakýchkoliv žánrově vymezených rámců. Improvizované, tvrdé saxofonové party, growlingové basové linky a hluboké éterické akordy syntezátorů s energií překypujícími rytmy.

Nils Frahm
24. 11. 2022 Forum Karlín, Praha
Jako vzrušené čekání a těšení malého dítěte na Vánoce - asi tak se dá přirovnat můj stav před koncertem Nilse Frahma! Skromný král rozlehlých ploch ambientu, alchymista minimalistického techna doslova jako pavouček splétá křehké struktury beatů, nekonečných elektronických linek a melodií. Koncert se koná v rámci letošního festivalu Prague Sounds.

Moderat
9. 12. 2022 Forum Karlín, Praha
No a na konci roku to pořádně rozjedeme! Známé berlínské trio vzniklo spojením dvou předních jmen německé elektronické scény - dvojice Modeselektor a sólového „one-man” projektu Apparat. Kombinace syrovosti techna, minimalismu elektronických žánrů a úderných vizualizací, to jsou Moderat, kteří svým růstem už dávno předčili rozměry vedlejšího projektu.

Info

JazzFestBrno
14. 9. –⁠ 4. 11. 2022
web festivalu

foto © se svolením Anny Bednářové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Kam na rajz s Michalem Vojcechem (Festival Habrovka)

redakce 27.05.2024

Michal Vojcech z festivalu Habrovka zve na tři letní festivaly a jeden podzimní koncert. Co to bude?

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace