Články / Seriály

Kam na rajz s Annou Bednářovou

Kam na rajz s Annou Bednářovou

redakce | Články / Seriály | 30.09.2022

Anna Bednářová je dělník kultury. Její precizní excelové tabulky a ve švech praskající šanony běžný návštěvník koncertu sice nevidí, nicméně význam její práce hravě překoná kdejakého markéťáka a píáristu. JazzFestBrno, Prague Sounds, Pop Messe, Ibérica, Central European Jazz Showcase, to je jen letmý výčet festivalů a akcí, ve kterých má administrativní prsty. Ve volném čase se věnuje zahrádce, houbaření a pravidelnému poslechu pořadu Morava, krásná zem na vlnách ČRo Brno.

JazzFestBrno
podzim 2022 Brno
Nelze nezmínit mou srdcovku, jejíž koncerty zažívám nejdřív z té rubové strany v pozici organizátora, o to víc je mi pak milá ta lícová - při samotných vystoupeních. Na podzimní části milovaného festivalu jsem asi nejvíc zvědavá na žánrově rozkročené (Snarky Puppy v Sonu) a zpěváka, skladatele, mandolinistu a leadera amerických Punch Brothers (Chrise Thileho v Besedním domě).

De Staat
9. 11. 2022 Arena, Vídeň
Družina pěti zběsilých Holanďanů mě uhranula na koncertě v roce 2017 a od té doby nesmí chybět při žádné delší cestě autem, protože si ji zamilovala celá naše rodina. Koncerty jsou vždy napěchované nakažlivou energií a věřím, že při Witch Doctor se dostane i ve vídeňské Areně na strhující circle pit.

The Comet Is Coming
10. 11. 2022 MeetFactory, Praha
Londýnská postjazzová hvězda opět přinese neuvěřitelně mnohovrstevnatý a moderní materiál, který absolutně nezapadá do jakýchkoliv žánrově vymezených rámců. Improvizované, tvrdé saxofonové party, growlingové basové linky a hluboké éterické akordy syntezátorů s energií překypujícími rytmy.

Nils Frahm
24. 11. 2022 Forum Karlín, Praha
Jako vzrušené čekání a těšení malého dítěte na Vánoce - asi tak se dá přirovnat můj stav před koncertem Nilse Frahma! Skromný král rozlehlých ploch ambientu, alchymista minimalistického techna doslova jako pavouček splétá křehké struktury beatů, nekonečných elektronických linek a melodií. Koncert se koná v rámci letošního festivalu Prague Sounds.

Moderat
9. 12. 2022 Forum Karlín, Praha
No a na konci roku to pořádně rozjedeme! Známé berlínské trio vzniklo spojením dvou předních jmen německé elektronické scény - dvojice Modeselektor a sólového „one-man” projektu Apparat. Kombinace syrovosti techna, minimalismu elektronických žánrů a úderných vizualizací, to jsou Moderat, kteří svým růstem už dávno předčili rozměry vedlejšího projektu.

Info

JazzFestBrno
14. 9. –⁠ 4. 11. 2022
web festivalu

foto © se svolením Anny Bednářové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Chris Corner (IAMX)

redakce 24.09.2023

V projektu IAMX se potkávají neučesané taneční beaty s uhlazenými melodiemi. Jak uhlazené je jeho okolí, kam chodí na kávu a kde se rád baví?

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Tak daleko, tak blízko: Koruth

redakce 11.09.2023

Koruth je hudební pseudonym, pod kterým vytváří intuitivní ambientní improvizace se zacyklenými samply a rozostřeným hlasem. Co vidí za oknem?

Tak daleko, tak blízko: Simon Goff

redakce 06.09.2023

Simon Goff se dlouhá léta věnoval sound engineeringu a spolupracoval s hudebníky, jako jsou Jóhann Jóhannsson nebo Hildur Gudnadottir. A zahraje na festivalu Cool v plotě.

Vstupní prohlídka: Eniesa

redakce 04.09.2023

"Nedávno som ale stretla hokejistu Zdena Cháru, ktorý sa stravou zaoberá ako športovec jednoznačne viac a presvedčil ma, že ryby ma ukľudnia," říká Eniesa.

Pořadatelská: Ivo Voříšek (Cool v plotě)

redakce 01.09.2023

Festival Cool v plotě ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Na co nám ukáže šéf celé akce?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace